• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2017 / 12 / 18

فینالیست های مسابقه عکاسی معماری

امسال در مسابقه عکاسی معماری “هنر ساختمان” (The Art of Building) دوازده فینالیست انتخاب شده‌اند. از جزئیات انتزاعی سازه ‌ها گرفته تا ساختمان ‌های متروک، در نهایت این تصاویر برگزیده شدند.

حسین یونسی از فرم ‌های معماری سنتی این ساختمان مسکونی مدرن در ایران عکاسی کرده است.

عکس از حسین یونسی

عکس مهمت یاسا به دلیل خلاقیت در انتخاب موقعیت راه پله و ناقوس برج،”چشم برج” نامیده شده و در ایتالیا گرفته شده است.

چشم برج عکس از عکس مهمت یاسا

عکس هنکینیگ کیو در مسجد ملی مالزی گرفته شده است. او می‌گوید: “وقتی نور خورشید به داخل این ساختمان می‌تابد، نور و سایه در نمایی رؤیاگونه با هم تلاقی پیدا می‌کنند… این منظره مرا به یاد فیلم Inception می‌اندازد”

عکس هنکینیگ کیو در مسجد ملی مالزی

هانس ویکمان در مرکز فرهنگی آبیلس در شمال اسپانیا، دوچرخه‌ سواری جوان را ثبت کرده است. او موزه را که معمارش اسکار نیه ‌مایر است، ترکیب موفقی از جا دادن ساختمان ‌های مدرن در یک منطقه صنعتی قدیمی می ‌داند.

هانس ویکمان در مرکز فرهنگی آبیلس در شمال اسپانیا،

فرانسیس مله تصمیم گرفت که در این تصویر به بالا نگاه کند. این عکس در یک بنای یاد بود فرانسوی گرفته شده که به مناسبت صد سالگی جنگ جهانی اول ساخته شده است.

نای یادبود فرانسوی عکس از فرانسیس مله

لیندا فان اسلوبه، عکاس این عکس در مورد این سالن تئاتر در بار-لو-دوک فرانسه می‌گوید: “این سالن تئاتر تاریخی به شکل بیضی ساخته شده است، با صحنه در یک طرف و چندین طبقه و بالکن در اطراف آن… تزئینات این ساختمان بسیار زیباست.”

لیندا فان اسلوبه، عکاس این عکس در مورد این سالن تئاتر در بار-لو-دوک فرانسه

این عکس که رابرت کسوی گرفته بخشی از یک مجموعه بزرگتر به نام “غرب رو به اضمحلال” است. این مجموعه درباره منطقه فرزنو در مونتانای آمریکا است. عکاس می‌گوید:” تصویر نشان می‌دهد که گذر زمان و آب و هوا چه بر سر یک ساختمان متروکه آورده است، ساختمانی که بعد از نقل مکان خانواده ‌ها از فرزنو رها شده تا بپوسد.”

عکس از رابرت کسوی گرفته شده از بخشی از یک مجموعه بزرگتر به نام "غرب رو به اضمحلال" است

برج کلیسای سنت اندروز یک ساختمان نئو-گوتیک است که در اواسط قرن نوزدهم در سنگاپور ساخته شده است. آندریان هادیانتو کویی می‌گوید “این برج در محیط اطراف خود با شکوه تمام ایستاده و هنوز هم اصالت خود را حفظ کرده است”.

عکس برج کلیسای سنت اندروز از آندریان هادیانتو

عنوان عکس پتر استاروف “قبرستان قرن بیست و یکم” است که در ریازان روسیه گرفته شده. این عکس سازه نیمه ‌کاره یک مرکز خرید را نشان می‌دهد.

عنوان عکس پتر استاروف "قبرستان قرن بیست و یکم" است

تصویر گوو جی‌ هوا از این جاده ‌ها در گوانگ دونگ چین، “والس تقاطع پل‌ها” نام دارد و از یک هواپیمای بدون سرنشین گرفته شده. او می گوید: “تقاطع این اثر خطوط انتزاعی زیبایی دارد.”

عکس از گوو جی‌ هوا تصویر تقاطع پل ها

یکی دیگر از عکاسان، دمیترو لِوچوک نیز تصمیم گرفته تا برای نمایش رنگ‌ و فرم در دوبی به بالا نگاه کند.

عکس از دمیترو لِوچوک

گوتام کامات بمبولکار می گوید: “لوله ‌های کابل‌ کشی یک ایستگاه قطار در نیویورک که از بالای سرم عبور می‌کند، الگوی ترسناکی ساخته که حس بیهوشی را القا می‌کند… این لوله ‌ها از ورودی به انتهای بی ‌نهایت می‌روند، مانند غاری ترسناک که ساخته دست بشر است.”

عکس از گوتام کامات بمبولکار

آنچه مشاهده کردید، تصاویر برگزیده در مسابقه عکاسی از هنر معماری با عنوان Art of Building Photography Awards 2017 هستند، این مسابقه در بین عکاسان حرفه ای و آماتور برگزار می شود.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید