0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
ویرایش شده توسط
سلام من لوپوس دارم دوتا سقط داشتم الان باردارم در سونوگرافی شش هفته و چهار روز و سی ار ال مشکوک بدون اف اچ ار واضح معادل هفت میلی واینترال اکو مشاهده شده که میتواند مطرح کننده هماتوم باشد خواهش میکنم یعنی چی اینا دارم دق میکنم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
ویرایش شده توسط

با سلام

لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE) یک بیماری مزمن خودایمنی است و زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ایمنی بدن قادر به ایجاد تمایز بین سلول‌های سالم بدن و مهاجمان خارجی نباشد که در این حالت بدن به سلول‌های خودی حمله می‌کند.

سی آر ال (CRL) اندازه گیری طول تاج-کفل، فاصله ی بین قسمت بالایی جنین و کفل آن است. که درمنابع در 7 هفته بارداری 8 میلی متر بیان شده است.

اف اچ آر (FHR) در سونوگرافی به معنای تعداد ضربان قلب جنین در هر دقیقه است. از هفته ششم بارداری اندازه گیری می شود. ضربان تا هفته دهم به 170(bpm) افزایش می یابد و پس از آن در ترم به 130(bpm) کاهش می یابد.

بهترین زمان برای انجام اکوکاردیوگرافی جنین هفته ۱۸ الی ۲۴ بارداری است

منظور از هماتوم در بارداری، نوعی خون‌ریزی واژن است که از آن به عنوان خون‌ریزی ساب کوریونیک (Subchorionic bleeding) نیز یاد می‎شود. هماتوم بارداری با تجمع غیرطبیعی خون بین جفت و دیواره‌ی رحم ایجاد می‎شود. علت این اتفاق هنوز به طور کامل درک نشده است

صفحات زیر اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد:

http://www.yadbegir.com/new/?p=6640

http://www.yadbegir.com/new/?p=23406

http://www.yadbegir.com/new/?p=71209

http://www.yadbegir.com/new/?p=1135

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
...