• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2013 / 12 / 07

هواپیمای بدون سرنشین: سیستم نوین آمازون برای تحویل بسته ها

 هواپیمای بدون سرنشین

کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین در تحویل بسته، مقوله ی چندان جدیدی نیست و شرکت دومینو چندی پیش سیستم دومی کوپتر خود را برای تحویل پیتزا ارائه و انجام داده است و حالا جف بیزو مدیر ارشد اجرایی آمازون وعده ی تحویل نیم ساعته ی بسته ها را با سیستم Amazon  Prime Air داده است اما پرسش آنجاست که این کار واقعا عملی است یا خیر؟

درحالی که آمازون خود را برای راه اندازی این سیستم کاملا آماده می بیند،  پرسش های زیادی همچنان بی پاسخ مانده است مانند احتمال حملات به این هواپیماها حتی برای تفریح یا دزدیده شدن و خطر امکان تصادفات در اثر اختلال دستگاه ها.

FAQs سایت آمازون:
تخیل یا واقعیت؟

این کار به نظر تخیلی می آید اما واقعی است. از دید تکنولوژیکی، شرکت ما هم اکنون از هر لحاظ آماده است تا پس از برطرف شدن موانع قانونی این کار را در لیست تولید و فروش خود وارد کند.

سازمان هوانوردی فدرال FAA فعالیت بسیاری در مورد قوانین وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین کرده است.

آیا روزی می رسد که تعداد زیادی از این هواپیماهای بدون سرنشین را در آسمان ببینیم؟

بله. روزی خواهد رسید که دیدن هواپیماهای Prime Air در آسمان همچون دیدن ماشین های اداره پست در جاده عادی شده است.

چه زمانی می توانیم این سیستم را برای تحویل بسته ی خود انتخاب کنیم؟

امیدواریم مشکل قوانین FAA هرچه زودتر و شاید تا 2015 حل شود. تا آن موقع آماده خواهیم بود.

امنیت عمومی را چطور تامین می کنید؟

فعالیت FAA  بر روی قوانین مربوط به وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین طوری خواهد بود که امنیت عمومی را در بر می گیرد. ایمنی اولویت ماست و وسایل ما طوری طراحی خواهند شد که استانداردهای  لازم هوانوردی بازرگانی را داشته باشند.

ترجمه و تنظیم: میلاد خراسانیان

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید