• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 02 / 02

ساخت مدال های المپیک 2020 از گوشی های بازیافتی

برگزارکنندگان رقابت های المپیک و پارالمپیک 2020توکیو تصمیم دارند، برای ساخت مدال های این رقابت ها از گوشی های تلفن بازیافتی استفاده کنند.

مسئولان برگزاری رقابت های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو، در تلاش برای حفظ منابع و کاهش هزینه های برگزاری این رقابت ها قصد دارند، مدال های المپیک را از گوشی های موبایل قابل بازیافت تولید کنند.

ساخت مدال های المپیک 2020 از گوشی های بازیافتی

به همین منظور از عموم ژاپنی ها خواسته خواهد شد که برای کمک به این پویش، تلفنهای قدیمی و لوازم مشابه خود را اهدا کنند. برای ساخت 5000 مدالی که در این رقابت ها اهدا خواهد شد، بیش از دو تن طلا، نقره و برنز مورد نیاز خواهد بود.

از آوریل سال جاری  صندوق های جمع آوری موبایل ها در دفاتر محلی و فروشگاه های مخابراتی ژاپن در دسترس مردم خواهد گرفت و تا زمانی که مقدار فلز مورد نیاز جمع آوری نشود،این صندوق ها همچنان باقی خواهند ماند.

به طور سنتی، شهرهای میزبان المپیک فلزهای مورد نیاز برای ساخت مدال را از شرکت های معدنی تهیه می کنند.

کوجی موروفوشی، مدیر ورزشی توکیو 2020 درباره این طرح گفت:  منابع زمین ما محدود هستند، بنابراین بازیافت این چیزها ما را وادار می کند درباره محیط زیست فکر کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید