• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 05 / 24

معرفی کتاب هایی در زمینه کاهش استرس در امتحانات و مدیریت استرس

 کتاب راهبردهایی برای مبارزه با استرس امتحان و رسیدن به موفقیت

نویسنده: ویل استرینگر

مترجم: طوبی مردانی

نشر: نوین توسعه

سال نشر: 1396

تعداد صفحه: ‏‫58

معرفی کتاب راهبردهایی برای مبارزه با استرس امتحان و رسیدن به موفقیت
معرفی کتاب

اضطراب امتحان، اضطرابی است که با خود پنداره ضعیف دانش آموز درباره توانایی های ذهنی اش شناخته می شود و موجب کاهش عملکرد او در روزهای پایانی سال تحصیلی می شود. میزان قابل قبولی از تنش و دلهره در زمان امتحان می تواند سیستم عصبی خودکار انسان را فعال کند و موجب هوشیاری بیشتر او برای کسب موفقیت در امتحان شود. دلیل اصلی این اضطراب همیشه کم کاری، تنبلی و یا عدم تسلط بر محتوای درس ها نیست، بلکه گاهی دانش آموزان موفق، با انگیزه و درس خوان نیز دچار آثار منفی اضطراب ناشی از امتحان می شوند. این کتاب به شما کمک می کند که با استرس امتحانات مبارزه کنید و به موفقیت برسید.

 کتاب روش های کاهش اضطراب در امتحان

نویسنده: عاطفه مرادی سیوکی،غلامرضا قویدل

ناشر: چشم انداز قطب

تعداد صفحات نسخه چاپی: 100

سال نشر: 1395

مشخصات کتاب روش های کاهش اضطراب در امتحان
معرفی کتاب

در طول وقایع، افکار و تجربیات مهم زندگی استرس زیادی بر افراد وارد می شود. استرس در صورتی که به مدت طولانی ادامه یابد سلامت جسمانی و روانی فرد را تحت الشعاع قرار داده و تبعات نامطلوبی چون مراجعه مکرر به پزشک به علت مشکلات روان – تنی، اضطراب و افسردگی را در پی خواهد داشت. از لحاظ نظری افشای هیجانی با شکستن فرایند بازداری باعث کاهش استرس شده و از این طریق از مشکلات روانی جسمانی می کاهد.

کتاب کار مدیریت استرس به شیوه شناختی – رفتاری

نویسنده: مایکل آنتونی، گیل ایرونسون، نیل اشنایدرمن،

مترجم: حمیدطاهر نشاط دوست، سیدجواد آل محمد، سولماز جوکار

تعداد صفحه: 168

نشر: جهاد دانشگاهی (دانشگاه اصفهان) (22 تیر، 1389)

کتاب کار مدیریت استرس به شیوه شناختی - رفتاری

معرفی کتاب

استرس می تواند تاثیر منفی و مخربی بر سلامت هیجانی و جسمی داشته باشد. بسیاری از افرادی که تحت استرس مزمن قرار دارند، احساس عدم کنترل بر زندگی و انزوای اجتماعی می کنند و از اضطراب و افسردگی رنج می برند. همچنین استرس می تواند عملکرد ایمنی را، که یکی از عوامل اساسی در سلامت جسمی است، کاهش دهد.

این کتاب یک برنامه ی درمان گروهی است که از لحاظ علمی و عملی مورد تائید قرار گرفته است و به افراد می آموزد که چگونه استرس به شیوه ی شناختی – رفتاری، مدیریت استرس را با آموزش آرمیدگی تلفیق می کند.

 کتاب مدیریت استرس

نویسنده: آلن الکین

 مترجم: اکرم قیطاسی

 ناشر: آوند دانش

 معرفی کتاب مدیریت استرس

معرفی کتاب

کتاب مدیریت استرس مهارت ها و تخصص هایی را بیان می کند که برای مدیریت و کاهش موثر استرس در زندگی لازم است و همچنین درک اینکه استرس مان ناشی از چیست، چگونه بر ما تاثیر می گذارد و مهم تر آنکه چه کاری می توانیم در مورد آن انجام دهیم تا از تنشی که ناشی از استرس زیاد است رها شویم و به آرامش برسیم.

  کتاب چگونه استرس امتحانات را کنترل کنم

نویسنده: فاطمه قمری

موضوع: کتاب‌های درسی و دانشجویی

تعداد صفحات: ۱۴

تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

 کتاب چگونه استرس امتحانات را کنترل کنم
معرفی کتاب

با فرا رسیدن ایام امتحانات، دلهره دانش آموزان هم شروع می شود. آنان در هر سن و سالی که باشند باز هم چون نگرانی های مختلف مربوط به درس خواندن در ذهن شان شکل می گیرد دچار اضطراب و ترس از امتحان می شوند. گروهی از دانش آموزان, عصبانی، افسرده، پریشان، ناراحت و مضطرب می شوند و گروهی دیگر، چنان آشفته و نگران می شوند که پاسخ سوالات ساده را هم از یاد می برند. سرفصل های این کتاب:

استرس امتحان چیست؟
نکاتی درباره ی استرس امتحان
روش های پیشگیری از استرس امتحان
روش های کاهش اضطراب امتحان
همین حالا استرس را کنترل و مهار کن!

 کتاب آسیب شناسی استرس و شیوه های کنترل

نویسنده: محمدحسن احمدی

ناشر: سیادت

دسته: کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان

تعداد صفحات: ۱۳۵

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲

 کتاب آسیب شناسی استرس و شیوه های کنترل
معرفی کتاب

هدف کتاب حاضر آشنایی خوانندگان با مفهوم استرس، عوامل مؤثّر و تأثیر آن بر بهداشت روانی و سلامت جسمانی، روش‌های مقابله و ارزیابی آن است.

نیرومندترین روش کاهش سطوح استرس تغییر شیوه تفکر خود از صحبت های منفی و بی منطق با خود و تاکید بر مقابله نکردن با صحبت های درونی منطقی تر و مثبت تر و تاکید بر مقابله سازنده است.

انسان ها مهم ترین عملیات تسکین و آرامش را در ذهن خود انجام می دهند.

تهیه: میترا نامجو

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - - -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید