• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2018 / 01 / 01

ستاره تزئینی کاغذی بسازید

در این آموزش ستاره زیبایی را مرحله به مرحله آموزش می دهیم. این ستاره را می توانید با انواع کاغذهای رنگی و طلایی در سایزهای مختلف بسازید و با توجه به قرار گرفتن در روزهای کریسمس از آن در تزئینات درخت استفاده کنید.

کاغذ مستطیل شکل را انتخاب کنید و به صورت افقی روی سطح صافی قرار دهید و مطابق خط چین ها آن را تا بزنید و از جهت بالا به پایین از وسط به دو نیم تا کنید و مجددا باز کنید تا فقط خط تا باقی بماند.

اریگامی ستاره

 گوشه های بالا و پایین سمت راست را با توجه به خط چین های اریب به سمت داخل کار تا کنید. گوشه ی سمت چپ را از محل خط چین در جهت فلش ها به داخل تا بزنید.

مراحل ساخت اریگامی ستاره

در ادامه کار راس سمت راست را طوری تا بزنید که با نوک تا خورده ی سمت چپ مماس شود. (مطابق شکل)

کاردستی های آسان

اریگامی تزئینات درخت کریسمس

کار را به پشت برگردانید و سمت چپ تا خورده را باز کنید.

خلاقیت در ساخت تزئینات درخت کریسمس

حال می بینید که یک مستطیل به دست آمده است. راس بالا و پایین سمت راست را از محل نقطه چین به طرف داخل منطبق با خط تقارن افقی تا بزنید.

کاردستی با کاغذ

مشاهده می کنید که مثلثی در سمت راست کار به وجود آمد. حال دو گوشه ی قاعده مثلث را از روی نقطه چین هایی که مشخص شده به سمت داخل کار و منطبق با خط تقارن افقی، تا بزنید. شکل به دست آمده را در تصویر سمت راست می بینید.

اریگامی گل

 کار را به صورت عمودی مقابل خود قرار دهید و ضلع پایین را از محل خط چین، در جهت مسیر فلش ها، به سمت بالا و زیر مثلث به وجود آمده تا بزنید.

اریگامی ساده و مرحله به مرحله برای کودکان

در مرحله بعد این کار را تکرار کنید و مجددا ضلع پایین کار را از محل خط چین به سمت زیر مثلث تا کنید.

کاردستی با کاغذ

در ادامه این کار را دوباره تکرار کنید تا یک نوار باریک زیر لوزی به وجود آید.

اریگامی ساده

مطابق شکل با مداد قسمت های باز کار را مشخص کنید.

ستاره کاغذی

برای کامل کردن ستاره باید 5 یا 6 عدد از این شکل ها را بسازید تا با یکدیگر مونتاژ شوند و ستاره کامل شود. بستگی به این دارد که ستاره پنج پر می خواهید بسازید یا شش پر.

خلاقیت و ایده های جالب

بعد از این که 5 عدد از این شکل ها را ساختید مطابق شکل زیر، لبه ی باریک را داخل محفظه ی باز، شکل دیگر قرار دهید.

آموزش کاردستی آسان

به همین ترتیب با توجه به شکل، قطعات را کنار یکدیگر قرار دهید تا ستاره کامل شود.

آموزش اریگامی ستاره با اسکناس و کاغذ

این ستاره را می توانید با کاغذهای رنگی مختلف و یا اسکناس نیز بسازید و در پایان همانند شکل های نمونه با نگین آن را تزئین کنید و در تزئینات درخت کریسمس، کارت های تبریک و … به کار ببرید.

میترا نامجو

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید