• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2013 / 08 / 31

کدام بهتر است؟ مژه مصنوعی یا فیبر

وقتی که به یک آرایش جذاب و کامل فکر می کنید نمی توانید از مژه های زیبا چشم پوشی کنید. تولید کنندگان با استفاده از فناوری روز واقعاً ریمل های کامل و مناسبی تولید کرده اند. اما چند وقتی است که فیبرمژه ها وارد بازار شده اند و قواعد بازی را عوض کرده اند از سویی مژه مصنوعی ها هم زیبایی خاص خود را دارند و نمی توان از آنها صرفنظر کرد بنابراین در این مقاله مزایا و معایب هر کدام را برای شما شرح داده تا خود بهترین تصمیم را بگیرید.

مژه مصنوعی

مزایای  مژه مصنوعی

arayesh

 

اول اینکه: به نظر دیوانه کننده می رسد آیا تاکنون به این موضوع توجه کرده بودید که تولیدکنندگان ریمل در آگهی های بازرگانی خود مدام فرمول جدیدی ارائه می دهند؟ و هر بار مدعی هستند که این فرمول جدید کار مژه مصنوعی را برای شما انجام می دهد! و این داستان همچنان ادامه دارد. دلیل این امر آن است که هیچ ریملی نمی تواند مژه شما را بلندتر، ضخیم تر و پرپشت تر از مژه مصنوعی جلوه دهد.

 

دوم اینکه: مژه های مصنوعی کاربرد راحتی دارد و کافی است آن را یکبار بچسبانید. جنس های جدیدی به بازار آمده که نیاز به چسب جداگانه ای ندارد و استفاده از آنها آسان شده و فقط آماده گذاشتن روی مژه با یک فشار انگشت است. بعلاوه اینکه از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است چون یکبار مصرف نیست و می تواند چندین بار  استفاده شود همچنین تنوع دارد و با تغییر آرایش صورت، می توانید شکل آن را تغییر دهید. هنگام خرید مژه مصنوعی، یا مژه مصنوعی را انتخاب کنید که طبیعی به نظر برسد یا مژه رنگی را انتخاب کنید که جلب توجه بیشتری کند.

 

معایب مژه مصنوعی

 

دو کلمه ای که شخص بعد از گذاشتن مژه مصنوعی به آن فکر می کند: چسب مژه است. کثیف کاری دارد و خصوصا زمانی که چشم شما به چسب حساس است چشم قرمز و یا حتی عفونی می شود.

 

مساله دیگر افتادن مژه مصنوعی است. زمانی که در میهمانی یا جشن عروسی، خود عروس یا اقوام درجه یک او هستید و همه نگاه ها به سمت شماست اتفاق بدی می افتد و آن اینکه مژه مصنوعی می افتد و گم می شود و شما روی زمین دنبال آن می گردید! به این نکته توجه کنید: قبل از اینکه مژه مصنوعی را از روی مژه خود بکنید، چسب آن را جدا کنید.

 

نحوه استعمال

 

راهنمای استفاده از ریمل را بخوانید. مواردی که اشاره می شود را بررسی کنید، 1- بلندی و خمیدگی تارهای برس ریمل با شکل چشم و مژه شما تناسب داشته باشد. اگر بلندتر از مژه شما بود اضافی آن را ببرید. 2- ریمل را از سمت لبه های تیز آن خم کنید تا شکل C حاصل شد این کار باعث می شود از نظر انعطاف پذیری با خطوط مژه شما تناسب بیشتری داشته باشد. اگر خود مژه مصنوعی چسب نداشت قبل از گذاشتن مژه، با استفاده از خلال دندان یک لایه نازک چسب روی انتهای مژه بزنید. 10 ثانیه صبر کنید سپس مژه مصنوعی را روی مژه قرار دهید. برای یکدست شدن و همرنگ شدن مژه مصنوعی با مژه طبیعی می توان رویش ریمل زد.

 

 

 

فیبرمژه

 

make-up3

 

مزایا فیبرمژه

 

فیبرمژه می تواند دومین انتخاب خوب شما باشد تا به طور طبیعی مژه های شما را بلند و پرپشت نشان دهد نه فقط طبیعی دیده می شود بلکه طریقه استفاده از آنها آسان تر از مژه مصنوعی است، یعنی هنگام غذا خوردن در سوپ نمی افتد! فیبرها شبیه ریمل، یک تیوپ و یک ابزار کوچک دارد که به کمک آن، مستقیما روی مژه کشیده می شود. فیبرهای ترکیبی که مرکب از چند ماده مصنوعی است به انواع مژه می چسبد، بلندی آن به مژه طبیعی شباهت دارد و با قرار گرفتن در فضای بین مژه ها باعث افزایش حجم مژه و در نتیجه پرپشت جلوه دادن آن می شود.

 

معایب فیبرمژه

 

فیبر مژه ها بسیار نازک هستند و می توانند به راحتی وارد چشم شوند و خطر عفونت چشمی را افزایش دهند. کسانی که از لنز استفاده می کنند بهتر است بیشتر مراقب باشند یا اینکه از استفاده فیبر و لنز به صورت همزمان خودداری کنند. و در طول مدتی که فیبرها روی مژه شما قرار دارند همیشه خطر افتادن آنها روی صورت یا حتی روی شیشه عینک شما (اگر عینکی هستید) وجود دارد و هر چه زمان بیشتری می گذرد خطر افتادن فیبر بیشتر می شود و اگر ریمل هم روی آن کشیده شده باشد که دیگر هیچ! یکی دیگر از معایب فیبر ها چسبندگی آن در گوشه های مژه هاست که یک درگیری مداوم در طول مهمانی برای شما خواهد بود. اگر با همه این معایب باز هم می خواهید از فیبر مژه استفاده کنید توصیه ما این است که محصولات شرکت های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام فیبر با شرایط استفاده شما مناسب تر است.

 

نحوه استعمال

 

بعضی از فیبرها خود دارای ریمل هستند. ولی برخی دیگر را حتما باید با ریمل مجزا استفاده کنید. این فیبرمژه ها در تیوپ جداگانه ای عرضه می شود و استفاده از آنها چند مرحله دارد. ابتدا مژه را فر دهید سپس روی مژه را ریمل زده سپس فیبر را روی مژه های خود از ته مژه تا نوک آن بکشید توجه داشته باشید که فیبر را فقط روی مژه بالایی بکشید تا چشمان شما حالت عنکبوتی پیدا نکنند هنگام کشیدن فیبر با ابزاری که همراه آن ارائه شده است بسیار دقت کنید که فیبر را فقط روی موهای مژه بکشید فضای خالی را پر کنید تا حجم لازم را به آن بدهید. حال کار را با یک لایه دیگر از ریمل از ته تا نوک مژه تمام کنید تا فیبر و مژه را با ریمل بپوشانید.

 

ترجمه: سمیه مظفری

 

 

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید