• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2015 / 12 / 21

آموزش ساخت کوسه کاغذی – اریگامی کوسه ماهی

در این اریگامی مراحل ساخت کوسه کاغذی آموزش داده می شود شاید تعداد مراحل ساخت زیاد باشد ولی بسیار ساده و قابل فهم بیان شده است.

ابتدا کاغذ رنگی انتخاب کنید و آن را به صورت لوزی برش بزنید. در این جا کاغذ رنگی آبی انتخاب شده است. کاغذ را از سمت سفید در مقابل خود قرار دهید و گوشه بالا را بر پایین منطبق کنید تا مثلثی به دست آید.

 kose1

دو گوشه راست مثلث را بر گوشه چپ منطبق کنید.

kose2

مطابق شکل زیر، لایه رویی سمت چپ مثلث بدست آمده در مرحله قبل را باز کنید و به سمت راست مثلث بکشید.

kose3

مثلث را پهن کنید به طوری که یک لوزی کوچکتر بر روی مثلث زیری قرار گرفته باشد که ضلع سمت چپ لوزی بر خط تقارن مثلث زیری منطبق باشد.

kose4

شکل را به پشت برگردانید.

kose5

مشاهده می کنید که یک ذوزنقه به وجود آمده است. مطابق شکل زیر لایه رویی کاغذ را از سمت راست باز کنید و به سمت چپ شکل بکشید تا در نهایت یک لوزی بدست آید.

kose6

گوشه سمت راست و چپ لوزی را تا خط تقارن وسط تا کنید. گوشه بالا را نیز به سمت پایین تا کنید. حال تاهایی که زده اید را باز کنید.

kose7

لایه رویی لوزی را از قسمت گوشه پایین بگیرید و به سمت بالا بکشید.

kose8

شکل را پهن کنید ملاحظه می کنید که تا یک لوزی باریک و بلند بر روی شکل زیری قرار می گیرد.

KOSE9

شکل را به پشت برگردانید.

KOSE10

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: -

صفحه بعد >>نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید