• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2016 / 03 / 01

عکس های جالب ولی غم انگیز زمین از فضا

تصاویری شگفت انگیز از فضا که هر کدام بیانگر حقیقتی هستند از این دنیای بزرگ و فراموشی ما انسان ها از نعمتی که در اختیار ماست و در حال ویران کردن آن هستیم!

گرد و غبار در خاورمیانه

تصویر فوق گرد و غبار در خاور میانه را نشان می دهد.

تصویر از بین رفتن یخچال ها از فضا

از بین رفتن یخچال ها که با تصویربرداری از فضا به نمایش درآمده اند.

عکس آتشفشان از فضا

آتشفشان ساریچو واقع در جزیره کوریل روسیه در سال ۲۰۰۹ آغاز شد، ایستگاه بین‌المللی فضایی برحسب اتفاق در حال گذر از فراز آن بود. فضانوردان موفق شدند تا تصاویری را از فراز زمین از این رخداد طبیعی ثبت کنند.

خشک شدن دریاچه

تصاویر بالا از چپ به راست در آوریل ۲۰۱۴/ ژوئیه ۲۰۱۵ و ژانویه ۲۰۱۶ از دریاچه پوپو در بولیوی گرفته شده‌اند. در این تصاویر تبخیر تدریجی این دریاچه بر اثر گرمایش زمین را نشان می‌دهد. پوپو زمانی دومین دریاچه بزرگ بولیوی به شمار می‌رفت.

طوفان از فضا

این تصویر ماهواره‌ای از اقیانوس آرام در نزدیکی مکزیک توانست کمک بزرگی برای کارشناسان باشد تا پیش‌بینی کنند که توفان گرمسیری ساندرا تا روز ۲۵ نوامبر ۲۰۱۵ سرعتی بالغ بر ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد یافت.

کوه کالیفرنیا

کوه شاستا واقع در کالیفرنیا – این کوه که منبع مهمی برای تأمین آب این منطقه به شمار می‌روند، در سال‌های گذشته بخش اعظمی از برف‌و یخ خود را از دست داده است. خشکسالی طولانی‌مدت جامه سپید این کوه را به رنگ قهوه‌ای درآورده است. همانطور که یخ‌‌ها به طور تدریجی ذوب می‌شوند، خشکسالی منطقه را فرا می‌گیرد.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:

صفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید