0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط


 

باسلام وخسته نباشید
ماه چهارم حاملگیمه، شکمم خیلی بزرگ شده! یه بار حاملگی پوچ داشتم. زیرشکم و لگنم خیلی درد میکنه، هروقت میخام بلند شم باید کمک بگیرم لطفا کمکم کنید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
ویرایش شده توسط

با سلام

یکسری انقباضات و دردهای کمر (بدون خونریزی) در دوران بارداری طبیعی می باشد و یا به علت این که رباط های رحم با بزرگ شدن جنین و جای دادن او کشیده شده، باعث ناراحتی بیشتر در لگن خاصره خواهد شد. اما نگران نباشید، هیچ یک از این دردها شدید یا غیر قابل تحمل نیست هر چند که در زمان وقوع این دردها، وحشت القا شده به مادر باردار غیر قابل کنترل است.

دراین دوران استراحت کنید و از سرپا ایستادن های طولانی پرهیز کنید. در صورت کار زیاد و یا شاغل بودن توصیه می شود از گن بارداری استفاده کنید. در صورت بیشتر شدن دردها و لکه بینی به پزشک مراجعه کنید.

در سه ماهه دوم هر چند ديگر خبري از حالت‌هاي تهوع صبحگاهي، خستگي و… نيست اما به دليل بزرگتر شدن كيسه آب دور جنين و رشد كردن جفت برخي رباط‌ها و ماهيچه‌هايي كه از رحم و روده‌ها محافظت مي‌كنند، دچار كشيدگي شده و اين كشيدگي منجر به احساس دردهاي موقتي مي‌شود. اكثر زن‌ها از اين فرايند بي‌خبر بوده و دچار دغدغه و نگراني مي‌شوند. البته اين نكته بدان معنا نيست كه زن باردار نسبت به هر دردي بي‌توجه باشد. اطلاعاتي كه خود و همسرش مي‌توانند در اين دوره به دست آورند به مادر باردار كمك زيادي مي‌كند.

بهتر است به او گوشزد شود كه اگر درد مداوم بود و با تغيير حالت و وضعيت بدني كمتر و يا قطع نشد مي‌بايست به پزشك زنان و زايمان مربوطه مراجعه كند. در غير اين صورت بهتر است با گرفتن برخي اطلاعات پزشكي علت اصلي دردهاي خود را درك كند.

برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید.

http://www.yadbegir.com/new/?p=6047

http://www.yadbegir.com/new/?p=4254

http://www.yadbegir.com/porsesh/index.php

http://www.yadbegir.com/porsesh/index.php?qa=892&qa_1

 

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده خرداد 21, 1396 در بهداشت توسط شفیعی
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...