0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در متفرقه توسط

علت خشک شدن گیاه زامفولیا در قسمت ریشه و زرد شدن برگ در چیست؟

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

به دلایل زیادی برگهای گیاه ZZ یا زامیفولیا زرد می شوند که در زیر آورده شده است:

نور نامناسب

گیاه ZZ در نور کم تا متوسط ​​رشد می کند. در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی ، برگ ها زرد و می سوزند. گیاه ZZ می تواند در مناطق بسیار کم نور سازگار شود ، بنابراین نگران نباشید زامیفولیا را در گوشه ای تاریک قرار دهید - این شاید همان چیزی باشد که آرزو می کند.

رطوبت

تأمین رطوبت مناسب خاک (یا کمبود رطوبت) در مراقبت از گیاه ZZ مهم است. علت شماره یک زردی برگ ها در ZZ آبیاری زیاد است- برای زنده ماندن به آب زیادی احتیاج ندارند. فقط زمانی آبیاری کنید که 50٪ سطح خاک خشک باشد. آبیاری کنید تا زمانی که آب از سوراخ زهکشی پایین گلدان آزاد شود. حتماً آب اضافی که به زیر گلدانی می ریزد را دور بریزید. گیاه ZZ زیر گلدانی خیس و پر آب را دوست ندارد ، زیرا می تواند منجر به پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ ZZ شود.

عادت آبیاری گیاه ZZ

عادت آبیاری گیاه را عوض نکنید چرا که گیاه به همان روش سازگار می شود. اگر در طول دوره ای آن را کم آب دهید و در طول دوره ای زیاد، باعث ایجاد تنش در گیاه شده و برگ ها زرد می شود.

آفات

گیاهان ضعیف یا تحت فشار ZZ بیشتر در معرض حمله حشرات قرار می گیرند. آفت هایی که شیره گیاه را می مکند مانند مایت عنکبوتی می تواند گیاه شما را از رطوبت تخلیه کند. این مشکل با زرد شدن برگچه ها به سرعت خود را نشان می دهد. در مقیاس با آفت های دیگر، شپشک آردی و مایت عنکبوتی اغلب در شرایط خانه اتفاق می افتند. اگر در همان اوایل رشد آفت آن ها را از بین نبرید، این آفت های کوچک تکثیر می یابند و در تمام برگ ها و و برآمدگی ها و حفره ها حرکت می کنند. دهان سوراخ کننده حشرات گیاه شما را خسته می کند و زردی را تسریع می کند ، به خصوص اگر ZZ شما از کمبود مواد مغذی یا رطوبت نامناسب خاک ناسالم رنج ببرد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را بخوانید:

http://www.yadbegir.com/new/?p=80050
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (220 امتیاز)
سلام ، احتمالا بیش از حد آبیاری کردید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده فروردین 11, 1399 در متفرقه توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده دی 22, 1397 در متفرقه توسط مینا
...