تبليغات در ياد بگير دات كام

 

مهندس اسبق BMW اتومبیل آینده را طراحی کرد

 

 

در حدود 100 سال پیش بشر پیش بینی کرد که اتومبیل انقلابی در جابجایی انسان ها ایجاد خواهد کرد. حال شما فکر می کنید این جابجایی ها و مسافرت ها در 100 سال بعدی به چه شکل خواهد بود یک مهندس اسبق BMW که بر روی طرحی کار می کند که اصرار دارد در آینده جایگاهی خاص در حمل نقل انسان ها خواهد داشت و البته طرح او چیزی از یک طرح انقلابی کم ندارد.

پیتر ماسکوس که در کمپانی هایی همچون BMW ، پورشه و فراری کار کرده است اکنون کمپانی خود را با نام Acabion در سوئیس تاسیس کرده است.

در عکس بالا نمونه آموزشی ساخته شده را مشاهده می نمایید. این وسیله نقلیه سریع، کوچک و کاملاً الکتریکی است و دارای حداکثر سرعت 375 مایل در ساعت معادل 603 کیلو متر در ساعت می باشد! که حتی از سریعترین قطار های تندرو هم سریع تر است.

پر سرعت ترین وسیله نقلیه

البته چنین وسیله نقلیه ای بسیار گران تمام می شود و با تکنولوژی امروزی قیمت آن در حدود 15 میلیون دلار تمام می شود و البته با تولید انبوه آن قیمت به شدت کاهش خواهد یافت و چون بزرگراه های کنونی برای چنین سرعت هایی طراحی نشده اند مطمئنا قابلیت نمونه تولید انبوه کمتر از نمونه آزمایشی خواهد بود زمان ورود به بازار این وسیله نقلیه سال 2015 اعلام شده است.

ماسکوس معتقد است اکنون هم اتومبیل ها برای سرعت هایی بسیار بیش از ظرفیت اتوبان ها و بزرگراه ها طراحی شده است و امکانات ایمنی و توان موتور هم همه برای سرعت های بالا تر از حداکثر سرعت مجاز در نظر گرفته شده است.

در سال 2100 میلادی در عرض دو ساعت می توان به نقاط دور دست سفر کرد. دو تونل لوله ای بین نیویورک و پاریس که 1.5 متر قطر هر کدام است و وسایل نقلیه مغناطیسی در آنها رفت و آمد خواهند داشت و سه برابر سریعتر از خطوط هوایی وظیفه خود را انجام خواهند داد. بله درست است Acabion  فقط در اندیشه رقابت با اتومبیل های امروزی نیست بلکه بازار قطار های تندرو خطوط هوایی را هم هدف گرفته است.

واضح است که ایجاد تونل هایی با چنین ویژگی هایی برای رفت و آمد وسایل نقلیه پر سرعت آنهم سرتاسر دنیا کاری بعید به نظر می رسد ولی کار هایی که از این هم مشکل تر به نظر می رسید در گذشته انجام شده است مانند کابل کشی در زیر دریا در سالهای 1850 میلادی.

این کار از نظر ماسکوس کاملا شدنی است و اعتقاد دارد سرمایه گذاری در راهی که انقلابی در دنیای حمل و نقل ایجاد خواهد کرد می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد و بسیاری در آن سرمایه گذاری خواهند کرد.

گردآوری و ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: