بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

چگونه هوش فرزندان خود را تقویت کنیم

قسمت اول

 

آیا هوش موهبتی خدا دادی است یا با فراهم کردن محیط مناسب می توانید آن را پرورش دهید؟ در این که هوش به ژنتیک مربوط است شکی نیست اما تحقیقات علمی ثابت کرده است که می توان در سنین پایین هوش را با روش هایی مشخص تقویت کرد. و ما هم سعی داریم در سلسله مقالاتی این روش ها را برای خوانندگان یاد بگیر دات کام بیان کنیم.

بازی های فکری

شطرنج، جدول کلمات متقاطع، معما ها، کد نویسی و... همه می توانند ذهن کودک شما را ورزش دهند و تقویت نمایند. وقتی که با کودک خود بیکار هستید این بازی ها را به آنها آموزش دهید و با آنها رقابت کنید. بازی های فکری مانند سودوکو می تواند به فرزند شما در افزایش مهارت در تفکر استراتژیک، حل مسائل و گرفتن تصمیم ها پیچیده کمک می کند. در خانه همیشه منابعی برای چالش های فکری قرار دهید کتاب های معما، چیستان، جدول و... داشته باشید و از موقعیت های مختلف برای حل این مسائل و ایجاد رقابت استفاده کنید بگذارید لذت حل کردن آنها را ببرند.

موسیقی

شاید گوش دادن به صدای شیپوری که توسط فرزندتان نواخته می شود خیلی لذت بخش نباشد اما درس های موسیقی می تواند یک روش سرگرم کننده برای تقویت ذهن باشد. بر طبق مطالعاتی که توسط محققان دانشگاه تورنتو انجام شده است مشخص گردیده که دروس سازمان یافته موسیقی می تواند به تقویت هوش فرزندان و موفقیت های دانشگاهی آنها کمک کند و هر چه سالهای بیشتری این دروس را ادامه دهند اثر آن در موفقیت آنها بیشتر خواهد بود. همچنین این تحقیقات مشخص کرد که اگر دروس موسیقی از زمان طفولیت به کودکان آموزش داده شود آنها در دوران دبیرستان به رتبه های تحصیلی بالایی خواهند رسید و در دوران بزرگسالی IQ بیشتری خواهند داشت.

قسمت دوم   قسمت سوم    قسمت چهارم    قسمت پنجم

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: