بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

چگونه هوش فرزندان خود را تقویت کنیم

قسمت سوم

 

عجب! بازی های ویدیویی

بازی های کامپیوتری بسیار مورد سرزنش قرار می گیرند. بله بسیاری از آنها خشونت زیادی دارند، فرد را منزوی می کنند و فکر فرد را به کار نمی گیرند، اما بهتر است از بازی های ویدیویی که تفکر استراتژیک و مهارت های تصمیم گیری کودک را تقویت می کنند و بازی هایی که کار گروهی و تیمی را تقویت می کنند برای فرزند خود تهیه نمایید. شرکت های سازنده سرگرمی های آموزشی مانند Leapfrog امروزه روی تقویت حافظه و تقویت مهارت های کودکان و حتی بزرگتر ها کار می کنند. تحقیقاتی که اخیری که در دانشگاه روچستر انجام شد نشان داد کسانی که تجربه بازی های ویدیویی را داشتند مثال های تصویری را سریعتر از دیگر شرکت کنندگان که تجربه بازی های ویدیویی را نداشتند می آموختند. امروزه در مدارس انگلستان از بازی های ویدیویی برای آموزش کودکان استفاده می شود.

آشغال به خورد فرزندان خود ندهید

خوراکی های بازاری و فست فود ها که قند و اسید های اشباع زیادی دارند را از رژیم غذایی کودکان خود حذف کنید و به جای آن خوراکی های مغذی در اختیار آنها قرار دهید. به خصوص در دو سال اول زندگی رسیدن بعضی مواد به بدن نقشی حیاتی دارد. به عنوان مثال کودکان برای داشتن بافت مغزی سالم نیاز مبرمی به آهن دارند و کمبود آهن سبب می شود پیام های عصبی آهسته تر منتقل می شوند. و همینطور کودکانی که تغذیه مناسبی ندارند در برابر بیماری های واگیر دار ضعیف تر هستند. که سبب می شود مرتب از کلاس های خود عقب بمانند و نتوانند پیشرفت تحصیلی مناسبی داشته باشند. به آنچه کودکان شما می خورند توجه داشته باشید تا به پیشرفت تحصیلی آنها اهمیت داده باشید.

قسمت اول   قسمت دوم   قسمت چهارم    قسمت پنجم

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: