تبليغات

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

  

سه روش قدرتمند برای اینکه آنگونه که می خواهید زندگی کنید

نسخه صوتی این مقاله

خوب سوالی هست که می خواهم از شما بپرسم: آیا فکر می کنید این ممکن است به همان شکلی که آرزو دارید زندگی کنید؟ آیا می توانید اهداف خود را در زمینه های مختلف زندگی به واقعیت تبدیل کنید؟ در حقیقت من این را می گویم که آیا می توانید به هر هدفی که می خواهید ظرف 12 ماه دست یابید؟

آنهایی که درباره اهداف خود فکر کرده اند احتمالاً می خواهند یک اتومبیل لوکس، یک ویلای زیبا داشته باشند صاحب کسب و کاری موفق و پر در آمد باشند، می خواهند به کشور های مختلف سفر کنند و از این قبیل. و عده ای هم هستند که اهداف متفاوتی در زمینه های مختلف دارند. درست است؟ همه اهداف که مادی نیستند. شاید هدف شما این باشد که روابط عمومی خود را تقویت کنید، از نظر معنوی مقام بالاتری بدست آورید، وزن کم کنید، بدنی سالم داشته باشید، وقت خود را صرف خدمت به سازمان های خیریه کنید و تا می توانید وقت بیشتری با خانواده خود بگذرانید.

اما مهمترین چیز این است که بتوانید هدف خود را به واقعیت تبدیل کنید، تا آنجا که بتوانید آنگونه که آرزو دارید زندگی کنید.

فرض می کنیم شما می دانید از زندگی خود چه می خواهید، و تا آنجا پیش رفته اید که اهداف خود را روی کاغذ نوشته اید و آنها را روی دیوار نصب کرده اید درست جاییکه هنگام کار مقابل چشمان شما باشند.

اما بسیار مهم است که ایمان داشته باشید که دست نیافتن به هدف برای شما تقریباً غیر ممکن است.

 

چرا؟

چون شما در راه رسیدن به هدف مانعی بزرگ قرار می دهید. این مانع چه می کند؟ خوب طبیعی است راه شما را سد می کند. و با رسیدن به هدف مخالفت می کند.

این مانع را محدودیت باور می گویند. آنها در برابر هر هدفی ظاهر می شوند. اگر باور شما این باشد که نمی توانید آنچه را می خواهید بدست آورید در حقیقت خود با اهدافتان دچار تضاد شده اید و محدودیت باور شما همیشه برنده می شود شک نکنید.

اگر پول بیشتری می خواهید و باور محدودی برای بدست آوردن پول دارید پس درباره پول مشکل محدودیت باور دارید. " من هیچگاه نمی توانم ثروتمند شوم" و حرف ها و باور هایی مانند این شما را به آنجا خواهد رساند که هیچگاه نمی توانید ثروتمند شوید.

بنابراین اگر محدویت باور ها در برابر ما می ایستند تا نتوانیم به آنچه می خواهیم دست یابیم باز هم می خواهید همین گونه فکر کنید؟

 

در اینجا 3 روش قدرتمند که می توانید از آنها برای سفر خود به سوی موفقیت استفاده کنید را معرفی می کنم:

  1. افکار منفی خودکار. اولین قدم این است که محدودیت باورهای خود را شناسایی کنید. افکار منفی به صورت خودکار در مسیر پیشرفت رسیدن به موفقیت شما قرار می گیرند. این کار باید قبل از اینکه سفر خود را به سمت هدف آغاز کنید انجام شود و نه بعد از آن.

  2. عبارات انگیزشی. این یکی از موثرترین و قدرتمند ترین راه ها برای از بین بردن آن افکار منفی و باور های محدود است و در عین حال می تواند شما را به سمت جلو هل دهد تا با حرارت و انگیزه بیشتر فعالیت کنید. می توانید لیستی از جملات و عبارات کوتاه انگیزشی تهیه کنید. وقتی که آنها را خواندید به واکنش خود دقت کنید. چگونه است؟ در این حال حتی می توانید برخی از موانع محدود کننده خود را شناسایی کنید. این موانع در برابر شما کوچک خواهند شد.

  3. متعهد باشید. هر هدفی که برای خود مشخص می کنید باید به آن متعهد باشید تا بتوانید به چنگش آورید. افکار منفی که به صورت خودکار به سراغ شما می آیند شناسایی کنید و آنها را تغییر دهید. و هر قدر که می خواهد طول بکشد به هدف خود وفادار بمانید تا اینکه آنرا بدست آورید. هر کاری که لازم است انجام دهید، مهم نیست چه کاری! به صورت روزانه روی آن کار کنید.

هشدار: اگر افکار منفی خود را شناسایی نکنید و با آنها مبارزه نکنید در همین موقعیتی که هستید باقس خواهید ماند که اکنون هستید.

نوشته: هانی القاسم

ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: