• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ / ۰۵ / ۰۳

جلوه بی وزنی در عکاسی

جلوه ویژه در عکاسی

این مقاله راهنمایی برای ایجاد جلوه های ویژه عکاسی بی وزنی و افتادن از بلندی است.

این کار به نظر پیچیده می آید ولی ایجاد چنین جلوه هایی بسیار ساده است. با کمی آشنایی با فوت و فن فتوشاپ خواهید توانست به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

آنچه نیاز دارید:

  • سه پایه

  • دوربین

  • فلاش مستقل (اختیاری)

  • صندلی ( برای تکیه کردن به آن چسباندن آن)

  • یک نفر به عنوان مدل ( اگر کسی در دسترس نیست می توانید از خودتان به عنوان مدل استفاده کنید. )

مرحله اول

پشت زمینه اولین چیزی است که برای این نوع جلوه عکاسی بسیار حیاتی است. برای این منظور دوربین را روی یک سه پایه قرار دهید و آنرا تنظیم کنید و فلاش خود را در محل مناسب قرار دهید. (اگر آنرا ندارید نگران نباشید می توانید از نور های موجود استفاده کنید.) سپس برای آزمایش میزان نور چند عکس بگیرید.

مرحله دوم

پس از اینکه از شدت نور اطمینان حاصل کردید، زمان آن است که اولین عکس خود را بگیرید.

 عکس اول پشت زمینه بدون صندلی. مطمئن شوید که برای عکس بعدی دوربین هیچ حرکتی ندارد و تنظیمات آن تغییری نکرده است. چون عکس بعدی هم باید همان میزان نور را داشته باشد. و به همین دلیل است که باید از سه پایه استفاده کنید. حال از پشت زمینه عکس بگیرید.

مرحله سوم

اکنون زمان آن است که از صندلی استفاده کنید.

عکس شماره 2. از مدل یا فردی که می خواهید از او عکس بگیرید بخواهید به سمت صندلی کج و متمایل شود. گویی در حال افتادن یا شناوری است. من به تجربه بهترین حالت را زمانی بدست آوردم که فرد با قیافه آرام به سمتی نگاه می کند. گویی منظره ای رویایی را می بیند.

مرحله چهارم

خوب پس از اینکه از کیفیت عکس اول و دوم خود رضایت داشتید می توانید هر دو عکس را در فتوشاپ باز کنید. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید به کمک فتوشاپ تنظیماتی انجام دهید باید آن را برای هر دو عکس به صورت یکسان اعمال کنید تا در تصویر نهایی مغایرتی پیش نیاید.

مرحله پنجم

عکس دوم را روی عکس اول قرار دهید. ساده ترین راه برای انجام اینکار کلیک کردن روی عکس دوم و کشیدن آن بر روی عکس اول است آنقدر که هر دو عکس کاملا بر هم منطبق شوند.

مرحله ششم

حال زمان آن است که از ابزار Pen و Add Vector Mask استفاده کنید. در صورت لزوم اگر به مشکل برخوردید می توانید ماسک را پاک یا Delete کنید.

روی آیکون Add Vector Mask کلیک کنید در پانل لایه ها و به کمک ابزار Pen هر قسمت از صندلی را که می خواهید حذف کنید هایلایت کنید. رنگ سیاه را انتخاب کنید و در قسمت هایلایت شده به کمک رنگ سیاه صندلی را کاملا پاک کنید.

ممکن است برای اصلاح سایه ها در بعصی نواحی به ابزار Clone احتیاج پیدا کنید. یک نکته بسیار مهم در این قسمت این است که Opacity را برای Clone به 30 درصد برسانید تا سایه ها را ملایم تر کنید.

با کمی صبر و حوصله و خلاقیت می توانید تصویری بسازید که جاذبه زمین را به مبارزه می طلبد!

ترجمه: علی یزدی مقدم

به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
چاقی صورتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید