آموزش نقاشی ببر برای کودکان

ببر حیوان بسیار زیبایی است که بدن زرد رنگ با راه های کوتاه مشکی دارد. ببر در جنگل های آفریقا زندگی می کند و جزء حیوانات گوشتخوار است. اگر انسان ها به محل زندگی این حیوانات نروند هیچ خطری برای آنها ندارند.

کشیدن این نقاشی برای کودکان بسیار راحت و آسان است زیرا با اشکال هندسی مختلف آموزش داده شده است، از کشیدن نقاشی با اشکال هندسی لذت ببرید.

خطوطی که با آبی پر رنگ مشخص شده است آموزش خطوط در همان مرحله است که همین خطوط در مرحله بعدی، کمرنگ مشخص می شود و خطوط جدید پررنگ دیده می شود.

ابتدا یک دایره بزرگ در وسط برگه بکشید و بالای آن کمی مایل به سمت چپ، یک دایره کوچک به عنوان سر ببر نقاشی کنید طوری که یک سوم آن داخل دایره بزرگ باشد مانند شکل زیر. سپس این دایره کوچک را با یک خط عمودی و یک خط افقی منحنی، به چهار قسمت تقسیم کنید. کمی پایین تر از سر ببر یک مثلث متساوی الساقین بکشید که دو ضلع آن از نیمه بریده شده باشد.

کمی آن طرفتر در سمت راست دایره بزرگ یک دایره دیگر بکشید.

آموزش نقاشی ببر

در مرحله بعد داخل دایره سمت چپ یک دایره بکشید و خارج از آن دو ذوزنقه کنار یکدیگر رسم کنید سپس با یک خط دایره و ذوزنقه ها را به یکدیگر وصل کنید.

سپس در داخل دایره ی سمت راست، یک دایره کوچک و دو ذوزنقه چسبیده به دایره بکشید و با یک خط شکسته دایره را به ذوزنقه ها متصل کنید.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی ببر

گوش های ببر را مانند شکل زیر روی سرش بکشید. برای دم ببر یک منحنی بزرگ، که تا پایین پاهای ببر ادامه دارد نقاشی کنید.

نقاشی ببر بنگال

مراحل اولیه نقاشی به پایان رسید و حالا نوبت به فرم دادن به بدن ببر است تا به ببر طبیعی شبیه تر شود. گوش های آن را از حالت تیزی در آورید و گردی صورت ببر را نیز پررنگ کنید.

نقاشی برای کودکان

پوزه های شیر را به صورت دو هلال بکشید و بین و زیر دو هلال، مستطیلی کوچک نقاشی کنید.

خلاقیت در نقاشی

در بالای پوزه، دو هلال عمودی و زایده ای در زیر آن مطابق شکل طراحی کنید و دو چشم را در بالای بینی قرار دهید.

نقاشی ببر

داخل چشم ببر را دایره کوچک پر رنگی نقاشی کنید تا چشم او کامل شود. کنار گردی صورت ببر از زیر گوش ها تا قسمت پوزه، خطوطی رسم کنید که به عنوان موهای آن باشد.

نقاشی ببر نشسته

در این مرحله دست های ببر را کامل کنید، از وسط دایره کوچک سمت چپ یک خط شیبدار به سمت چپ بکشید و انتهای آن را برآمدگی ها و منحنی هایی به عنوان انگشت نقاشی کنید و آن را ادامه دهید تا به بازوهای آن برسید پای ببر را نیز مطابق شکل نقاشی کنید و انگشتان آن را نیز مشخص کنید.

نقاشی مرحله به مرحله آسان

آموزش نقاشی ببر برای کودکان
امتیاز 5 از 1 رای

صفحه بعد >> 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

آموزش زبان آلمانی
آموزش زبان فرانسوی
اجاره کلاس
گردنبند اسم
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی
مبل تالاری
دستگاه جوجه کشی ارزان
کولر گازی بانه
شیشه سکوریتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید