• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 05 / 28

آموزش نقاشی ببر برای کودکان

ببر حیوان بسیار زیبایی است که بدن زرد رنگ با راه های کوتاه مشکی دارد. ببر در جنگل های آفریقا زندگی می کند و جزء حیوانات گوشتخوار است. اگر انسان ها به محل زندگی این حیوانات نروند هیچ خطری برای آنها ندارند.

کشیدن این نقاشی برای کودکان بسیار راحت و آسان است زیرا با اشکال هندسی مختلف آموزش داده شده است، از کشیدن نقاشی با اشکال هندسی لذت ببرید.

خطوطی که با آبی پر رنگ مشخص شده است آموزش خطوط در همان مرحله است که همین خطوط در مرحله بعدی، کمرنگ مشخص می شود و خطوط جدید پررنگ دیده می شود.

ابتدا یک دایره بزرگ در وسط برگه بکشید و بالای آن کمی مایل به سمت چپ، یک دایره کوچک به عنوان سر ببر نقاشی کنید طوری که یک سوم آن داخل دایره بزرگ باشد مانند شکل زیر. سپس این دایره کوچک را با یک خط عمودی و یک خط افقی منحنی، به چهار قسمت تقسیم کنید. کمی پایین تر از سر ببر یک مثلث متساوی الساقین بکشید که دو ضلع آن از نیمه بریده شده باشد.

کمی آن طرفتر در سمت راست دایره بزرگ یک دایره دیگر بکشید.

آموزش نقاشی ببر

در مرحله بعد داخل دایره سمت چپ یک دایره بکشید و خارج از آن دو ذوزنقه کنار یکدیگر رسم کنید سپس با یک خط دایره و ذوزنقه ها را به یکدیگر وصل کنید.

سپس در داخل دایره ی سمت راست، یک دایره کوچک و دو ذوزنقه چسبیده به دایره بکشید و با یک خط شکسته دایره را به ذوزنقه ها متصل کنید.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی ببر

گوش های ببر را مانند شکل زیر روی سرش بکشید. برای دم ببر یک منحنی بزرگ، که تا پایین پاهای ببر ادامه دارد نقاشی کنید.

نقاشی ببر بنگال

مراحل اولیه نقاشی به پایان رسید و حالا نوبت به فرم دادن به بدن ببر است تا به ببر طبیعی شبیه تر شود. گوش های آن را از حالت تیزی در آورید و گردی صورت ببر را نیز پررنگ کنید.

نقاشی برای کودکان

پوزه های شیر را به صورت دو هلال بکشید و بین و زیر دو هلال، مستطیلی کوچک نقاشی کنید.

خلاقیت در نقاشی

در بالای پوزه، دو هلال عمودی و زایده ای در زیر آن مطابق شکل طراحی کنید و دو چشم را در بالای بینی قرار دهید.

نقاشی ببر

داخل چشم ببر را دایره کوچک پر رنگی نقاشی کنید تا چشم او کامل شود. کنار گردی صورت ببر از زیر گوش ها تا قسمت پوزه، خطوطی رسم کنید که به عنوان موهای آن باشد.

نقاشی ببر نشسته

در این مرحله دست های ببر را کامل کنید، از وسط دایره کوچک سمت چپ یک خط شیبدار به سمت چپ بکشید و انتهای آن را برآمدگی ها و منحنی هایی به عنوان انگشت نقاشی کنید و آن را ادامه دهید تا به بازوهای آن برسید پای ببر را نیز مطابق شکل نقاشی کنید و انگشتان آن را نیز مشخص کنید.

نقاشی مرحله به مرحله آسان

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:

صفحه بعد >> 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نماییدتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمتبستن تبلیغات

طراحی سایت
تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید