• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ / ۰۹ / ۳۰

 تقویت باورهایی برای موفقیت

نسخه صوتی

آیا شما به دنبال اهدافی هستید و برای رسیدن به آنها تلاش می کنید ولی موفق نمی شوید به هدف مورد نظر دست یابید. اما اگر بعضی باورهای خود را تقویت کنید نه تنها راه رسیدن به هدف آسان تر می شود بلکه آرامش و قدرتی پیدا می کنید که شما را به یک انسان موفق در همه زمینه های زندگی تبدیل می کند به طوری که از ناملایمات نمی ترسید و پیروزی را به عنوان قسمتی از زندگی در آغوش می کشید.

راه رسیدن به موفقیت

در این مقاله به بعضی از این باورها اشاره می کنیم. آن چه در این مقاله می خوانید روش هایی است که افراد بسیاری در سراسر دنیا به وسیله آن ها به موفقیت های بزرگی رسیده اند. پس  شما هم امتحان کنید و از نتایج آن لذت ببرید.

خود را لایق موفقیت بدانید

برای رسیدن به موفقیت باید خود را لایق موفقیت و توانگری بدانید. تحقیقات مختلف ثابت کرده اند که بیشتر افراد موفق خود را لایق این شرایط می دانند. چگونه می خواهید به هدفی برسید که خود را لایق آن هدف نمی دانید یا خود را در رسیدن به آن ناتوان می شمارید؟ پس در قدم اول به توانا بودن خود ایمان داشته باشید تا بتوانید قدم های بعدی را با اطمینان و قدرت تمام بردارید. بدانید که ذهن انسان دارای قدرت نهفته ای است که اگر به آن دست یابد می تواند کارهای فوق العاده ای انجام دهد و لازمه دستیابی به این قدرت درونی، باور آن است و خبر خوب این که شما هم می توانید به این قدرت دست پیدا کنید.

برای رسیدن به این توانایی فقط باید این باور را در خود ایجاد کنید که  قدرتمند هستید و می توانید به قدرت ذهنی که در شما نهفته است دست پیدا کنید  و بر مشکلات غلبه کنید. پس همیشه با خود این عبارات را تکرار کنید. من توانا هستم. قدرت ذهنی، مرا به موفقیت می رساند. قدرت ذهنی ام بزرگترین مشکلات را از مقابلم بر می دارد.

ثروت را منفور ندانید

 چه اشکالی دارد که موفقیت شما رسیدن به ثروت باشد مگر نه این است که تا زمانی که نتوانید مشکل خود را حل کنید نمی توانید مشکل هم نوعان خود را حل کنید. بسیاری، ثروتمندان را انسان های نابکار می دانند و تصور می کنند راهی برای پولدار شدن نیست مگر این که حق کسی را ضایع کرده باشند. این افراد در ناخودآگاه خود را به فقیر بودن تشویق می کنند و در حالی که به ثروتمندان رشک می ورزند (چون فکر می کنند حق آنها را ضایع کرده اند) و از آنها متنفرند.

چرا از نعمت هایی که خداوند در اختیار انسان قرار داده نباید استفاده کرد و از آن برای کمک به انسان های دیگر سود برد. چرا فقر را که باعث بسیاری مشکلات بزرگ است باید مقدس شمرد و نباید با آن مبارزه کرد؟

همیشه به یاد داشته باشید که منشاء همه ثروت ها خداوند بزرگ است و قدرت و بخشش خدا نامحدود است پس می توان ثروتمند بود و از همه نعمت های الهی استفاده نمود. و به دیگران هم کمک کرد تا به این منبع بی کران دست پیدا کنند مگر غیر از این است که ما از بزرگ ترین قسمت توان مغزمان استفاده نمی کنیم. مگر غیر از این است که علوم جدید هر روز راه های در آمدزایی جدیدی پیش روی ما قرار می دهند. مگر غیر از این است که علم ژنتیک به افزایش تولیدات کشاورزی کمک حیرت انگیزی کرده است. مگر غیر از این است که در تمام دنیا با استفاده از اینترنت افراد زیادی دارای شغل پر درآمدی شده اند. و بسیاری مگرهای دیگر این چنینی وجود دارد ولی چرا هنوز فقر، گرسنگی و بیکاری یکی از بزرگ ترین مشکلات جوامع بشری هستند.

شاید بگویید شرایط دور و بر ما و نبود امکانات باعث همه این مشکلات هستند البته نبود امکانات باعث کند شدن سرعت می شود ولی نمی تواند جلوی قدرت اراده انسان را بگیرد. ولی در همین شرایط هم افراد بسیاری به موفقیت های بزرگی می رسند. و در پیشرفته ترین کشور های دنیا هم آمار فقر و بی خانمانی قابل توجه است.

یک نکته را به خاطر داشته باشید برنده ها در شرایط سخت نه تنها کنار نمی کشند بلکه قوی تر می شوند ولی بازنده ها همان افراد نا امید هستند که به خود فرصت نمی دهند از استعداد هایشان استفاده کنند. پس قوی باشید و بعد از برخورد به مشکل به این فکر کنید که چگونه می توان مشکل را از مقابل خود بر دارید. در شرایط سخت ایمان داشته باشید که این شرایط را پشت سر می گذارید.

در چه فعالیتی موفق ترم؟

اگر می خواهید یک فعالیت جدید را شروع کنید ولی نمی دانید چه کاری را انجام دهید و برای انتخاب هدف خود بین چند گزینه سر در گم هستید هدفی را انتخاب کنید که در آن زمینه تجربه دارید چون این تجربه ها چراغی می شود در برابر دیدگان شما.

ابتدا هدف خود را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید تا مرحله به مرحله موفقیت را احساس کنید. حتماً این اهداف را به ترتیبی که باید به آنها دست یابید در جایی یادداشت کنید و هر روز به آنها مراجعه کنید و سعی کنید تخمین بزنید که چند درصد از هدف های کوچک (تقسیم شده) برآورده شده است.

با توجه به تجربه قبلی، مشکلات کار را بسنجید و برای آنها راه حل پیدا کنید و اشتباهاتی را که در گذشته از شما سر زده یادداشت کنید و سعی کنید از آنها اجتناب کنید. نقاط قوت کار خود را هم یادداشت کنید و به دنبال بهبود آنها باشید

به یاد داشته باشید همیشه می توانید هر کاری را که به خوبی انجام داده اید باز هم بهتر انجام دهید. به عبارت دیگر بهبود یک فرایند پایان ناپذیر است.

از سختی ها نهراسید

انسان های بزرگ و موفق همیشه از شرایط به نفع خود استفاده می کنند. حتی اگر یکی از این شرایط شکست یا مشکلات بسیار باشد. زیرا آنها از شکست تجربیات جدید می آموزند و قوی تر و راسخ تر به سمت موفقیت حرکت می کنند و مشکلات را به نقطه قوتی برای خود تبدیل می کنند زیرا هر چه مشکلات کاری بیشتر باشد رقبا هم کمترند و آنها فرصت بهتر بودن را در اختیار دارند.

و در نقطه مقابل انسان هایی که در جا می زنند وجود دارند آنها کسانی هستند که همیشه شرایط را مقصر می دانند. و یا عمل نمی کنند یا اگر کاری می کنند با اولین شکست یا سختی کنار می کشند. پس، از شرایط نترسید زیرا آن چه مهم است اراده و قدرت شماست. شمایی که به اراده و قدرت الهی متصل هستید پس شما قدرتمندید فقط باید این قدرت را طلب کنید.

پشتکار و آینده نگری

موفقیت با خطر کردن و اراده قوی امکان پذیر است نه با راحت طلبی. البته خطر کردن به معنی بدون فکر عمل کردن نیست بلکه در عین حال که ریسک می کنید باید پیش بینی های لازم را انجام دهید و برای شکست احتمالی جایی را در محاسبات خود باز کنید برای جلوگیری از شکست یا مقابله با مشکلات احتمالی برنامه ریزی کنید این در زمان بروز مشکل به شما قدرت و آرامش خاطر می دهد.

بنابراین با این باور که خدا شما را یاری می کند و اطمینان به موفقیت، خود را دلگرم به کار نگه دارید. و بزرگترین مشکلات را با قدرت از مقابل خود بردارید.

علاقه به هدف

برای موفقیت باید عاشق کار و هدف خود باشید البته بدون علاقه به هدف هم می توان موفق شد ولی این موفقیت عمیق و پرشکوه نخواهد بود. اگر به کار خود علاقه مند نیستید و نمی توانید شرایط را عوض کنید سعی کنید خود را عوض کنید و در خود علاقه ایجاد کنید.

به جنبه های مثبت کار خود فکر کنید و سعی کنید آنها را در کار خود پر رنگ تر کنید سعی کنید نقاط مثبت جدیدی در کار خود کشف و حتی ایجاد کنید. برای این کار لازم نیست کار خارق العاده ای انجام دهید، حتی تمیز و مرتب کردن میز کار هم به شما کمک می کند.

روابط عمومی خود را قوی کنید. شاید تا به حال به افراد موفق زیادی در محل کار خود برخورد کرده اید و آنها را خوش شانس بدانید ولی در بیشتر آنها یک نقطه مشترک می بینید و آن روابط عمومی قوی است. و این همان چیزی است که برای شما شانس می آورد. اگر شما در این زمینه ضعف داشته باشید از بسیاری از فرصت هایی که ممکن است برای شما پیش آید حتی خبر دار هم نمی شوید. اگر روابط عمومی شما ضعیف است آن را به نقطه قوت خود تبدیل کنید.

سعی کنید گوش کردن را یاد بگیرید یعنی هنگام صحبت با دیگران طوری رفتار کنید که آنها بدانند به آنها توجه دارید.  گاهی اوقات یک احوال پرسی یا یک لبخند ساده بسیاری از مشکلات را حل می کند.

این را بدانید که احترامی که افراد به شما می گذارند بازتابی از رفتار شما با آنها است به عبارت دیگر زمانی که به دیگران احترام بگذارید به شما احترام گذاشته می شود. در پایان باید خدمت شما عرض کنم که این علاقه است که باعث می شود در کار خود پشتکار و خلاقیت داشته باشید.

نا امید نشوید

همیشه به یاد داشته باشید که آینده را نمی توان پیش بینی کرد پس همیشه امکان به وجود آمدن شرایط مساعد یا فوق العاده ای وجود دارد که در محاسبات ما نمی گنجد. پس در سخت ترین شرایط هرگز نا امید نشوید. مثلاً اگر شما حقوق تمام عمرتان را حساب کنید شاید هیچ گاه با این پول نتوانید خانه بخرید. ولی افراد بسیاری هم قبل از شما این حساب و کتاب ها را انجام داده اند ولی اکنون دارای خانه و زندگی مناسبی هستند.

بعضی وقتها در حالی که تلاش می کنید کمی صبر و بی خیالی، نتایج مثبت فوق العاده ای دارد. همیشه به خدا توکل کنید و از نتایج معجزه آسای آن بهره مند شوید.

خیرخواهی

انسان های موفق خیر خواه هستند. بسیاری از آنها به موسسات خیریه متعددی کمک می کنند یا آنها را اداره می کنند. و اگر با آنها صحبت کنید به رابطه خیر خواهی و موفقیت خود ایمان دارند. هر مشکلی که از سر راه دیگران کنار می زنید مشکلات بسیاری از مقابل شما برداشته می شود.

سعی کنید بخشنده باشید. صدقه در حد توان، آثار فوق العاده ای دارد. شاید وقتی به فردی نیازمند کمک می کنید فکر کنید به او کمک کرده اید ولی کمک اصلی را به خود کرده اید. بخشندگی فقط مادی نیست، بلکه دور کردن کینه و خشم از خود نسبت به دیگران به شما کمک بسیار می کند باور داشته باشید که اگر دیگران را ببخشید و به آنها کمک کنید خداوند به شما کمک می کند و نتیجه آن را ببینید. این بسیار مهم است بنده حقیر بارها این تجربه را داشته ام همین الان این کار را بکنید و هر کینه ای که در دل دارید از خود دور کنید. خواهید دید راه فوران لطف الهی به سوی شما باز خواهد شد.

کینه همانند سد دیدگان شما به نعمت های خداست. اولین نتیجه مستقیم این بخشش، آرامش روحی شماست. اولین بار که بنده سعی کردم کینه را از خود دور کنم به رفتار خود توجه بیشتری کردم و متوجه شدم در زندگی روزمره بارها از افراد مختلف دلگیر یا عصبانی شده ام و زمانی که سعی کردم کینه ای از کسی به دل نگیرم و عصبانی نشوم. روحیه توصیف نکردنی داشتم که تا آن زمان آن را احساس نکرده بودم. هر روز صبح سر کار این دلگیری ها که بسیار کوچک هم بود مدتی انرژی مرا تلف می کرد آن روز وقتی رانندگی می کردم از همیشه خونسردتر بودم. خلاصه کلام این که خدا به کسی که به دیگران کمک می کند یاری می رساند. این اعتقاد همراه با رعایت نکات بالا به شما اعتماد به نفسی می دهد که وصف ناشدنی است.

در پایان شاید فکر کنید که چگونه می توان همه این باورها را در ذهن نشاند. شما حق دارید زیرا همه این حرف ها زده می شود و مدتی شما را تحت تأثیر قرار می دهد و شاید در این مدت کوتاه آثار گذرای دلپذیری را هم تجربه کنید. ولی خیلی زود همه چیز را فراموش می کنید چون انسان فراموشکار است. اگر به اندازه کافی و در دوره های زمانی معین این مطالب در ذهن شما نشیند اثر آن کوچک و موقت خواهد بود. اما چه باید کرد؟

بهترین راه نوشتن است. خیلی ساده عباراتی مانند جملات زیر بنویسید و آنها را هر روز صبح بعد از بیدار شدن بخوانید. یک شرط مهم برای این کار وجود دارد هیچ کس نباید از نوشته های شما اطلاع پیدا کند. نمونه ای از این جملات را در زیر می بینید:

 «من انسان توانایی هستم چون به قدرت نامحدودی که خدا در وجودم قرار داده اعتقاد دارم»

«تا امروز عصر باید این کار خیر را انجام دهم»

«من همه را می بخشم»

«امروز باید روابط خود را با اطرافیانم بهبود ببخشم»

«من به زودی در کسب و کار خود یک موفقیت جدید تجربه خواهم کرد»

«امروز روزی است که به هدفم نزدیک تر می شوم»

و هزاران جمله دیگر که با قدرت خلاقیت خود  می توانید بسازید و از نتیجه معجزه آسای آن لذت ببرید. برای انجام این کار هر روز صبح یک ربع زودتر از خواب بیدار شوید. شما تمام روز را برای رسیدن به هدف خود تلاش می کنید پس واقعاً می ارزد که روزی یک ربع وقت بگذارید تا این تلاش مداوم را اثر بخش نمایید.

یک راه دیگر، استفاده از عکس های رنگی و زیبا از آن چه که آرزوی آن را دارید است. البته در این مورد هم کسی نباید متوجه عکس های شما شود. و هر روز مدتی را برای نگاه کردن به آنها و تجسم رسیدن به آن وقت بگذارید.

شاید در ابتدا نتوانید همه این اصول را مو به مو رعایت کنید. یا حتی در درون خود با این عقاید بجنگید، ولی به تدریج همه این باورها ملکه ذهن شما خواهد شد و از نتایج آن به گونه ای بهره مند خواهید شد که آن را به دیگران توصیه خواهید کرد. و ما منتظریم تا ما را در جریان موفقیت ها و نتایجی که از این باورها به دست می آورید قرار دهید.

دوستدار شما: علی یزدی مقدم 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید