• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ / ۱۱ / ۲۱

تست هوش 9 – سطح 15

با حل تست های هوش و معماها ذهن خود را به چالش بکشید و آن را فعال نگه دارید تا هم تیزهوش تر و باهوش تر باشید و هم از بیماری های مختلف ذهنی و فکری پیشگیری شود و یا روند پیشرفت آن کُندتر گردد.

به جای علامت سوال چه عددی قرار بگیرد تا پازل زیر کامل شود.

تست هوش 9 سطح 15

پاسخ را در انتهای صفحه می بینید:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ عدد 14 می باشد.

چهار مربع در اطراف و یک مربع در وسط می بینید که هر یک به چهار قسمت تقسیم شده و در هر قسمت عددی نوشته شده است. هر عدد در مربع های بالا با عدد نظیر آن در مربع وسط ضرب می شود و حاصل در مربع های نظیر در پایین نوشته می شود.

مثلا مربع بالا سمت چپ عدد 2 است که با مربع نظیر آن در وسط یعنی 5 ضرب می شود و حاصل 10 در مربع پایین سمت چپ نوشته می شود. همین طور 1 در مربع بالا سمت چپ با 5 نظیر آن در وسط ضرب می شود و حاصل 5 در مربع نظیر آن در پایین سمت چپ نوشته می شود.

همین طور عدد 3 در مربع بالا سمت راست با نظیر آن در مربع وسط یعنی 5 ضرب می شود و حاصل 15 در مربع نظیر آن در پایین سمت راست نوشته می شود. عدد 4 در مربع بالا سمت راست با نظیر آن 5 در وسط ضرب می شود و حاصل 20 در مربع پایین سمت راست نوشته می شود.

برای به دست آوردن پاسخ پازل و حل علامت سوال به همین صورت عمل کنید یعنی عدد 2 در مربع بالا سمت راست با نظیر آن یعنی 7 در وسط ضرب می شود و پاسخ 14 در مربع پایین سمت راست و به جای علامت سوال نوشته می شود.

سمیه مظفری 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور کوش آداسیصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید