• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2016 / 11 / 05

عکس گرفتن از طریق فشردن چشم ها

به تازگی محققان ژاپنی فناوری قابل نصب بر روی عینکی ساخته اند که با فشردن چشم ها، قادر است عکس بگیرد.

عینک

بر اساس فناوری که به تازگی در کشور ژاپن تولید شده و قابلیت نصب روی عینک های معمولی را دارد افراد می توانند با فشردن چشمهایشان عکس از محیط اطراف خود تهیه کنند.

اگر در گذشته نیاز بود که برای تهیه عکس دوربین خود را در حالت خاصی قرار داده و سپس با فشردن دکمه عکس بگیرید این فناوری می تواند فقط با فشردن یک چشم توسط شما تصاویر اطراف تان را شکار کند.

البته این دوربین این قابلیت را نیز دارا است که بین چشمک زدن و پلک زدن معمولی شما هم تفاوت قایل شود و با پلک زدن شما به اشتباه عکس برداری نکند. این کار از طریق حسگری که روی دوربین دیجیتالی تعبیه شده ممکن می شود.

این دوربین هوشمند یک باطری هم دارد که از طریق کابل usb شارژ می شود. وزن این دوربین فقط 25 گرم است و می توان گفت با این وزن جا به جایی و استفاده از این دوربین هوشمند بسیار ساده است.

این دوربین قابلیت متصل شدن به همه عینک های معمولی را دارد و قیمت تعیین شده برای آن هم حدود 190 دلار است.

قرار است این دوربین از آگوست 2017 وارد بازار جهانی شود. گفتنی است این فناوری توسط شرکت beling com ساخته شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید