• ارسال کننده: سمیه مظفری
 • تاریخ انتشار: 2014 / 04 / 20

آموزش ساخت بادبادک برای کودکان 1

ساخت بادبادکی که در این جا آموزش داده می شود بسیار ساده و لذت بخش برای کودکان است. همه بچه ها این نوع بادبادک را دیده اند. این بادبادک کاغذی یا پلاستیکی با چارچوب لوزی شکل است که در مناطق و فصول بادخیز، در آسمان به پرواز در می آید که از تفریحات سالم و پرتحرک برای کودکان و حتی بزرگسالان است! حتما کودکان را نیز در ساخت این بادبادک با خود شریک کنید.

برای ساخت این بادبادک،  نیاز به دو چوب بلند و کوتاه تر، کیسه پلاستیکی، تکه ای روبان، قیچی و مقدار مورد نیاز از نخ محکم دارید.

مرحله اول، ساخت اسکلت یا چارچوب بادبادک است. چوب بلندتر را به صورت عمودی قرار دهید و چوب کوتاه تر را در فاصله 1/3 از بالای چوب بلندتر، به صورت افقی قرار دهید.

آموزش کایت

 

با نخ دو چوب را کاملا سفت و محکم به یکدیگر متصل کنید. از پشت و روی چوب ها، نخ را عبور دهید و گره دوبل بزنید تا از استحکام آن مطمئن شود.

آموزش ساخت کایت

 

آموزش ساخت کایت

کیسه پلاستیکی را به اندازه چارچوب کایت برش بزنید. و قسمت بالایی پلاستیک را به بالای چارچوب، با نخ گره بزنید. توجه داشته باشید برای این کار از چسب مایع یا نوار چسب استفاده نکنید بلکه تنها با نخ، گره محکمی بزنید.

آموزش ساخت کایت

حال نوبت اتصال نخی است که واسط بین دست و کایت است و با حرکت نخ، کایت به جهات مختلف حرکت می کند.

نخی را بلندتر از قطر افقی لوزی ببرید. دو سر نخ را به دو طرف چوب مطابق شکل گره بزنید به طوری که این دو گره در فاصله مساوی از نقطه تقاطع دو چوب قرار گیرند. همان طور که ملاحظه می کنید این نخ شل است و با کشیدن مرکز نخ، به شکل یک مثلث دیده می شود.

آموزش ساخت کایت

این بار نخ بلند چندین متری را انتخاب کنید و یک سر آن را به 1/3 انتهای قطر عمودی چارچوب گره بزنید سپس این نخ را مطابق شکل زیر به گونه ای به نخ مثلثی آویزان شده در مرحله قبل، متصل کنید که محل گره، قله یک هرم مثلثی شکل را بسازد.

آموزش ساخت کایت

برای بالانس شدن بادبادک، به انتهای کایت، تکه ای از نوار روبان را آویزان کنید تا کایت در هوا نچرخد و همواره بالانس باشد. اگر این نوار قدرت بالانس کردن بادبادک را نداشت می توانید از یک واشر (حلقه پلاستیکی مورد استفاده در شیرآلات) استفاده کنید.

آموزش ساخت کایت

در این مرحله بادبادک زیبای شما آماده است. امیدواریم از بازی با این بادبادک لذت ببرید.

k11h2

 

سمیه مظفری

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 1. ممنون … جالب بود …

 2. با عرض سلام لطف کنی به باد بادک های مهم تر و جالب تر رسید گی کنید نه مانند این بادبادک ساده و درباره ی جنس مواد نیز صحبت کنید

 3. سلام آقا رضا می توانید آموزش های دیگری در این زمینه را در آدرس های زیر ببینید
  آموزش ساخت بادبادک 5
  https://www.yadbegir.com/new/?p=2785
  آموزش ساخت بادبادک 4
  https://www.yadbegir.com/new/?p=2680
  آموزش ساخت بادبادک سپری شکل 3
  https://www.yadbegir.com/new/?p=2610
  و
  https://www.yadbegir.com/new/?p=2499

 4. می شه به جای پلاستیک کاغذ استفاده کرد

 5. سلام. ممنونم از سایت خوبتون. زیبا بود.

 6. خوب بود اگه میشه کایت های سخت تر هم آموزش بدین

 7. باسلام وخسته نباشیدوممنون ازاینکه دریادگیری درست کردن کاردستی بماآموزش میدین.فقط لطفابه صورت ساده تروکارهای جالبتری راآموزش دهید.باتشکر

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید