• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 02 / 11

پیش به ‌سوی چاپ خودرو در خانه

پرینترهای سه‌‌بعدی از بدو ورود نوید زندگی راحت و لوکس را به ما داده‌اند. این فناوری نه تنها در حوزه پزشکی و ساخت اندام‌های مصنوعی وارد شده است، بلکه به تازگی راه خود را در عرصه صنعتی همانند پل‌سازی و حتی خودروسازی هم باز کرده است.

یک استارتاپ آمریکایی به تازگی ایده‌ای را محقق کرده است که بتوانید خودروی مورد علاقه‌تان را با کمک چاپگرهای سه‌بعدی در خانه بسازید.

نمونه‌هایی از خودروهای چاپ‌شده توسط پرینترهای سه‌بعدی

ساخت خودرو سه بعدی

ساخت خودرو سه بعدی با پرینتر در خانه

چاپ خودرو در خانه

این استارتاپ که «دسکتاپ متال» نام دارد و در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد، در این هفته توانست مبلغ ۴۵ میلیون دلار برای چاپ سه‌بعدی قطعات خودرو، سرمایه جمع کند. بخش‌های سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو و گوگل و شرکت «لوز» این هفته اعلام کردند که در این پروژه دسکتاپ متال سرمایه‌گذاری می‌کنند. چاپ سه‌بعدی پیشرفته قطعات فلزی به سازندگان خودرو این امکان را می‌دهد که قطعات پیچیده را سریع‌تر بسازند.

اووه هیگن، از سرمایه‌گذاران بی‌ام‌دبلیو، عقیده دارد که شرکت نوپای دسکتاپ متال چه از جهت سرعت نمونه‌سازی و چاپ قطعات با کیفیتی مثال‌زدنی و چه از لحاظ طراحی، در حال شکل دادن به رویاهای افراد و کارخانه‌ها از صنعت خودرو است.

بخش سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو چند ماه قبل اعلام کرده بود در طی یک دهه آینده مبلغی بیش از 500 میلیون دلار در شرکت‌های نوپایی که «آینده حمل و نقل را شکل می‌دهند»، سرمایه گذاری خواهد کرد.

به همین جهت بخش سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو، که مستقل از کارخانه خودرو سازی عمل می‌کند، به تازگی از نیویورک به سیلکون‌ولی در شمال کالیفرنیا، که مهد شرکت‌های نوپاست، نقل مکان کرده است.

ریک فولوپ، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران دسکتاپ متال، می‌گوید: «همانطور که چاپ سه‌بعدی پلاستیک تعریف تازه‌ای از نمونه‌سازی سریع را به ما عرضه کرد، چاپ سه‌بعدی فلز هم تاثیر بسیار زیادی بر نحوه به تولید انبوه نمونه‌های اولیه در تمام صنایع اصلی خواهد داشت».

دسکتاپ متال از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۱۵ تا کنون توانسته چیزی نزدیک به 100 میلیون دلار برای به واقعیت پیوستن رویای خود سرمایه جمع کند؛ با این حال هنوز مشخص نیست که این شرکت چطور قرار است شیوه‌های موجود چاپ سه‌بعدی فلز را به طرز قابل توجهی بهبود ببخشد.

منبع: خبرگراری آنا

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید