• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 04 / 12

سریع‌ترین آسانسور جهان در کره‌جنوبی/ رسیدن به طبقه ۱۲۳در کمتر از یک دقیقه

 سریع‌ترین آسانسور جهان در یک آسمان‌خراش دوستدار محیط زیست در کره جنوبی راه‌اندازی شد.

 ارتفاع آسمان‌خراش Lotte World Tower به 555 متر می‌رسد و در بالای طبقه صد و بیست و سوم آن یک سکوی شیشه‌ای به مساحت 505 هزار و 300 متر مربع وجود دارد که امکان مشاهده نمای بی‌نظیری از شهر سئول را فراهم می‌کند.

سریع‌ترین آسانسور جهان در کره‌جنوبی

این سکو در ارتفاع 497.6 متری نصب شده است و سریع‌ترین آسانسو جهان امکان دسترسی به آن را فراهم می‌کند. این آسانسور قادر است بازدیدکنندگان را کمتر از یک دقیقه از طبقه همکف به بالاترین طبقه آسمان‌خراش ببرد.

سازندگان این آسمان‌خراش به دنبال دریافت نشان LEED Gold برای معماری آن هستند و برخی از جدیدترین و پایدارترین فناوری‌های روز جهان در حوزه انرژی را در آن به‌کار گرفته‌اند. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی و سیستم جمع‌آوری آب شیرین اشاره کرد.

نشان LEED Gold شاخصی برای بازدهی زیست‌محیطی یک ساختمان است و با انگیزه تشویق فعالان صنعت ساختمان برای حرکت به سوی طراحی سازگار با محیط زیست اعطا می‌شود.

پنجمین برج مرتفع جهان

تکمیل این برج، فهرست 10 ساختمان بلند جهان را تغییر داد. در این فهرست علاوه بر ساختمان Lotte World Tower که متعلق به کره است و اکنون مقام پنجمین ساختمان بلند جهان را در اختیار دارد، یک ساختمان آمریکایی، یک ساختمان در عربستان سعودی، یک ساختمان در امارات متحده عربی، یک ساختمان تایوانی و پنج ساختمان چینی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید