• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2014 / 06 / 10

دیروز و امروز بازیگران فیلم «تنها در خانه»

در هالیدی کمدی (Holiday Comedy فیلم های کمدی مناسبتی که معمولا آخر هفته ها و روزهای تعطیل پخش می شوند)، «­تنها در خانه»، کوین مک آلیستر( با بازی مکوالی کالکین) به طور اتفاقی در خانه تنها می ماند. داستان از آن جا شروع می شود که وقتی خانواده او به فرانسه می روند، پارتی بزرگسالانی که کوین 8 ساله راه می اندازد تبدیل به جنگی علیه دزدان خانه می شود که نقش آنها را جو پسکی و دانیل استرن بازی می کردند. این کمدی دلچسب و به یاد ماندنی، به سرعت تبدیل به یک کار کلاسیک شد و شماره 2 آن هم بلافاصله ساخته شد. حال 23 سال پس از اکران آن، به سراغ بازیگران آن رفته ایم تا ببینیم طی این مدت چه کرده اند.

مکوالی کالکین، کوین مک آلیستر

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز مکوالی کالکین

او بازیگری را با ایفای نقش کوین مک آلیستر 8 ساله در این فیلم آغاز کرد.

پسری (نقش اول فیلم) که در تعطیلات کریسمس در خانه تنها می ماند و مجبور به دفاع از خانه اش در برابر دزدان می شود.

او پیش از این هم در کنار جان کندی در فیلم «عمو باک» ایفای نقش کرده بود. جان هاگز نویسنده ی «عمو باک» کارکتر مک آلیستر را اختصاصا برای کالکین نوشته بود. دو سال بعد هم این نقش در «تنها در خانه2: گمشده در نیویورک» نیز به او رسید.

امروز مکوالی کالکین

کالکین در چندین فیلم دهه ی نود از جمله: دختر من، پسر خوب و ریچی پولداره بازی کرد و پس از آن مدتی از صحنه دور بود.

در ادامه ی حرفه اش در فیلم هایی همچون «هیولای پارتی» ظاهر شد که در آن نقش پروموتر کلاب شبانه و قاتل گمنامی به نام مایکل آلیگ را بازی می کرد.

دیگر فیلم او، «نجات یافته»، کمدی کنایه آمیزی درباره ی نوجوانان پروتستانی بود که در آن در کنار مندی مور و جنا مالون به ایفای نقش پرداخت. کالکین در چند اپیزود از روبات چیکن ساخته ی سث گرین همبازی اش در هیولای پارتی نیز به عنوان دوبلر کار کرده است.

اما این روزها بازیگری برای کالکین دیگر در اولویت نیست. او در مجموعه ای هنری به نام «سه مرد و نوزاد» به همراه آدام گرین موزیسین فعالیت دارد و به تازگی هم فعالیت خود در موسیقی را آغاز کرده؛ پیتزای زیرزمینی، بند زیرزمینی مخملی که ترانه های کلاسیک بند را به ترانه هایی درباره پیتزا تغییر می دهند.

جو پسکی، هری

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز جو پسکی

جو پسکی بازیگر نقش هری که در فیلم، نقش یکی از دزدانی را به عهده داشت که در تعطیلات کریسمس وارد خانه ی مک آلیستر می شدند. پیش از او، رابرت دنیرو که پیشتر در فیلم های raging bull و Goodfellas با پسکی هم بازی بود این نقش را رد کرده بود.

امروز جو پسکی

بازی در فیلم های JFK، «وینی پسرعموی من» و هم بازی شدن دوباره با دنیرو و اسکورسیزی در فیلم کازینو محصول 1995. سال 98 نقش لئو گتز در فیلم اسلحه های مرگبار 4 باز هم به پسکی رسید و پس از آن، او تا سال 2006 که بار دیگر با دنیرو در فیلم «چوپان خوب» هم بازی شود از بازیگری دور بود. او پس از آن تنها در فیلم love ranch محصول 2010 و یک تبلیغ برای اسنیکرز ظاهر شده است.

دنیل استرن، مارو

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز دنیل استرن

دنیل استرن که در فیلم، نقش مارو را به عهده داشت؛ دیگر دزدی بود که وارد خانه ی مک آلیستر می شد. او را بیشتر برای راوی سریال wonder years و فیلم های «شام» و «هیولاهای کوچک» می شناسند.

امروز دنیل استرن

فیلم های معروف او عبارتند از: city slickers, bushwhacked, very bad things و whip it که اولین تجربه کارگردانی درو بری مور بود. استرن اخیرا در اپیزودهایی از workaholics, family guy, girlfriend in a coma و سریال جدید HBO یعنی getting on نیز حضور داشته است.

جان هرد، پیتر مک آلیستر

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز جان هرد

جان هرد در “تنها در خانه” نقش پیتر مک آلیستر پدر کوین را بر عهده داشت. دیگر کاندیداهای ایفای این نقش نام های شناخته شده ای چون: مایکل داگلاس، کوین کاستنر، هریسون فورد، بیل مورای، چوی چیس و تام هنکس بودند اما کارگردان به خاطر بازی درخشان جان در فیلم cutter’s way او را برای این نقش انتخاب کرد.

امروز جان هرد

هرد از آن موقع تا به حال در فیلم های بسیاری هم چون pelican brief, Pollock, o و white chicks بازی کرده است. او تنها در سال 2013 در چند فیلم از جمله: sharknado, assual on wall street و runner runner به ایفای نقش پرداخت. کارهای تلویزیونی او عبارتند از: battlestar galactica, southland و entourage. اخیرا نیز هرد در داستان های شبانه ی adult swim’s Tim and Eric بازی کرده است.

 

کاترین اوهارا، کیت مک آلیستر

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز کاترین اوهارا

کاترین اوهارا ستاره ی فیلم beetlejuice نقش کیت مادر کوین را بر عهده داشت. او پیش از این هم در فیلم After Hours هم بازی جان هرد بوده است. هم چون نقش پدر کوین، برای نقش مادر هم نام های معروف دیگری نیز کاندید بودند. از آن جمله: سیگورنی ویور، دایان کیتون و جینا دیویس.

امروز کاترین اوهارا

اوهارا بازیگر همیشگی فیلم های کریستوفر گست شد؛ انتظار برای گافمن، Best in Show، تندباد، و For your consideration. او اخیرا دوباره با تیم برتون کارگردان beetlejuice در انیمیشن frankenweenie در دوبله همکاری کرده، در کنار آدام اسکات و ریچارد ینکینز در A.C.O.D ظاهر شده و هم اکنون نیز در سریال Glenn Martin DDS مشغول دوبله کردن است.

دوین رتری، باز

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز دوین رتری

رتری ایفاگر نقش باز، برادر کوین بود که با تارانتیولا حیوان خانگی و عکسی از دوست دخترش کوین را می ترساند. او پیش از آن نیز یک نقش جزیی در هیولاهای کوچک در کنار دنیل استرن را بر عهده داشته است.

امروز دوین رتری

رتری بازیگری را با بازی در فیلم هایی هم چون «من و شاهزاده» و «جانشینان» و اپیزودهایی از «نظم و قانون» و «ماورا الطبیعی» ادامه داده است. سال 2013 سال پرباری برای او بود؛ چند نقش جزیی در «اثرات جانبی»، RIPD نبراسکا و بازی در فیلم تحسین شده ی Blue Ruin.

مایک مارونا، جف

دیروز و امروز بازیگران تنها در خانه

دیروز مایک مارونا

دیگر برادر کوین در فیلم که دائما او را اذیت می کرد.

امروز مایک مارونا

او را بیشتر به خاطر نقش پت بزرگ در سریال دهه ی 90 نیکلودئون یعنی «ماجراهای پت و پت» می شناسند. پس از آن او در فیلم هایی چون: Slackers, 40 days and 40 nighgts ظاهرشد. مارونا درسش را ادامه داد و مدرک مهندسی برق را دریافت کرد. دیگر کارهای او عبارتند از: runner runner, Men in Black 3, the sitter و سریال Elementary. او اخیرا نیز در سریال آینده ی HBO یعنی The Normal Heart ایفای نقش کرده است.

هیلاری ولف، مگان

دیروز و امروز بازیگران فیلم تنها در خانه

دیروز هیلاری ولف

ولف نقش مگان خواهر کوین را در فیلم به عهده داشت. تمام کارهای پیشین او در تلویزیون بوده است؛ I’ll take Manhattan در کنار والری برتینلی. “تنها در خانه” شروع بازیگری او در فیلم ها بود. او در دنباله ی فیلم هم نقش مگان را به عهده گرفت.

امروز هیلاری ولف

ولف بازیگری را برای دنبال کردن علاقه اش جودو کنار گذاشت. او در سال 1994 قهرمان جودو جهان رده ی نونهالان شد و نماینده ی آمریکا در المپیک تابستانی 1996 و 2000 بود. سپس از جودو کناره گیری کرد و به کالج رفت. ازدواج کرد و بچه دار شد. او هم اکنون صاحب آکادمی جودو ولف در کلرادو اسپرینگز است و به کودکان جودو می آموزد.

کایرن کالکین، فولر

دیروز و امروز بازیگران تنها در خانه

دیروز کایرن کالکین

برادر بزرگتر مکوالی کالکین (بازیگر نقش کوین) که نقش پسرعموی کوین را به عهده داشت که عاشق پپسی بود. مثل دیگر بچه های این فیلم، «تنها در خانه» شروع دوران بازیگری او نیز قرار گرفت. در همان وقت ها، در هر دو فیلم father of the brides بازی کرد. در «تنها در خانه ی 2» نیز نقش فولر را او بازی کرد.

امروز کایرن کالکین

او بازیگری را با فیلم های She’s all that, Igby Goes Down و Scott pilgrim vs. the World ادامه داد. اخیرا نیز در فیلم های «مارگارت» و «فیلم43» بازی کرده و همین طور در This is our youth ساخته خانه اپرا سیدنی. در آینده ای نزدیک می توانید او را در فیلم Quitters در کنار میرا سوروینو ببینید.

ترجمه: میلاد خراسانیان

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید