• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 11 / 16

معرفی چندین کتاب در مورد امام حسن مجتبی (ع)

شهادت امام حسن مجتبی (ع) دو روایت دارد؛ هفتم یا بیست و هشتم صفر. با نزدیک شدن به این ایام ناخداگاه ترغیب می شویم که از زندگی، مقام، اخلاق و اتفاقات مهم زندگی آن حضرت، اطلاعات بیشتری کسب کنیم تا معرفت ما نسبت به او بالاتر رود. در این بخش به معرفی چندین کتاب در مورد امام حسن مجتبی (ع) می پردازیم:

کتاب سیره حسنی: ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام حسن مجتبی (علیه السلام)

نویسنده: جواد محدثی

ناشر آستان قدس رضوی

کتاب کلمة ‌الامام الحسن

معرفی کتاب

کتاب سیره حسنی که در بردارنده چهل حدیث است، نگاهی گذرا به سیره و سنت زندگی امام حسن علیه السلام دارد که از زبان روایات ائمه اطهار علیه السلام بیان شده است.

کتاب کلمة ‌الامام الحسن

مولف: سید حسن شیرازی

ترجمه: علی‌رضا میرزامحمد

ناشر: انتشارات نور

معرفی کتاب

در این کتاب نویسنده سخنان امام حسن را جمع‌آوری کرده است و در چهارده فصل تنظیم نموده است: الهیات، عبادات، ‌مواعظ، اخلاق،‌ سیاسیات،‌ رسائل، مناقضات، وصایا، متفرقات، حکم، شعر، ادعیه و متفرقات.

کتاب صلح امام حسن علیه السلام فرازى ناشناخته

مؤلف: محمد انتظام پور

ناشر: تهران، كانون نشر معارف اسلامى صادقیه

معرفی کتاب

جامعترين و مستدل ترين كتاب درباره ى (صلح امام حسن) در اختيار فارسى زبانان قرار مي گيرد.

کتاب در مکتب کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع)

نویسنده: دکتر علی ‌قائمی

ناشر: انتشارات امیری

 چندین کتاب در مورد امام حسن مجتبی (ع)

معرفی کتاب

دکتر قائمی این کتاب را به 18 بخش تقسیم نموده و در هر بخش به قسمتی از زندگی پربار امام حسن (ع) پرداخته است. نویسنده در مقدمه کتاب هدف خود را از بحث پیرامون امام حسن (ع)، ناشناخته ماندن قدر امام (ع)، شرایط ویژه عصر آن حضرت، سخنان ضد و نقیضی که در مورد داستان زندگی امام حسن (ع) از سوی زبان‌های غرض‌آلود بیان می‌شود، بیان کرده است. همچنین به طور مفصل به بیان اهمیت صلح ایشان پرداخته و آن را تا جای ممکن تبیین نموده است.

کتاب امام حسن علیه السلام در موضع واقع بینى و هدفگرایى

مؤلف: على قائمى

ناشر: انتشارات شفق قم

کتاب بامداد روشن در اسرار واگذارى خلافت حضرت امام حسن علیه السلام به معاویه

مؤلف: سید على اكبر برقعى قمى

ناشر: انتشارات نوین

اگر داستان زندگی، خلقیات، دوره ای که در آن زندگی می کرد، امامت، صلح، سخنان، شهادت امام دوم شیعیان برایتان در هاله ای از ابهام است پیشنهاد می کنیم کتابهای معرفی شده در بالا را مطالعه فرمایید. امید است که حتی ذره ای محبت و دید شما نسبت به آن حضرت بیشتر شده باشد.

تنظیم: میترا نامجو

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - - -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید