• ارسال کننده: سمیه مظفری
 • تاریخ انتشار: 2015 / 01 / 24

می خواهید از لحاظ روحی قوی باشید؟؟ پس این کارها را انجام ندهید.

نسخه صوتی

راه های زیادی برای قوی شدن وجود دارد. مقاومت، حس رقابت، استرس در حد معمول و انطباق با چالش ها از این راه هاست. با وجود انجام تمام این کارها اگر موانع را از میان برندارید موفقیت زیادی به دست نخواهید آورد. پس اگر می خواهید از لحاظ روحی قوی تر باشید این پنج کار را انجام ندهید.

عمر طولانی راز طول عمر

مسئولیت کارهای خود را نپذیرید!

افرادی که از لحاظ روحی قوی هستند، خوب می دانند چه مسئولیت هایی دارند. آن ها مسئولیت رفتار، افکار و احساسات خود را بر عهده می گیرند. با این که خوب می دانند بعضی از اوقات کارها بر طبق خواسته ی آن ها پیش نمی رود اما خود را تنها و تنها مسئول پاسخ به این اتفاقات می دانند. هیچ وقت آن ها را در حال سرزنش دیگران در مورد اتفاقات رخ داده نخواهید دید. تنهاکاری که آن ها انجام می دهند بر عهده گرفتن مسئولیت کارها و پاسخ به آن هاست. آن ها به خوبی می دانند که این پاسخ به شرایط و اتفاقات رخ داده انتخاب آن ها بوده است، اگرچه دوست نداشته باشند. پس این تنها برعهده ی خودشان است نه دیگران.

سعی کنید همه ی کارها را به تنهایی انجام دهید!

آن هایی که قوی هستند خوب می دانند مشکلات به تنهایی حل نمی شود. آن ها دیگران را بر علیه خود نمی بینند. از دیگران برای حل مشکلات خود کمک می گیرند.

پیش بینی کنید!

افرادی که از لحاظ روحی قوی هستند، خوب می دانند که یک چیز وجود دارد که آن ها نمی توانند انجام دهند: آن ها قادر به پیش بینی آینده نیستند. پس وقت خود را برای پیش بینی آینده تلف نمی کنند. آن ها می دانند همه چیز در امروز نهفته است و هر کاری در امروز قابل انجام و اجراست .

توهمات را رها نکنید!

همه ی ما رویا پردازی را دوست داریم ولی افراد قوی خوب می دانند که رویا بدون برنامه ریزی و تلاش هیچ ارزشی ندارند.

گذشته را رها نکنید!

برای بیشتر ما، زندگی در گذشته اجتناب ناپذیر است ولی افراد قوی خوب می دانند که گذشته ها گذشته است. در نظر آن ها ماشین زمانی برای سفر به گذشته و عوض کردن شرایط، وجود ندارد. پس در حال زندگی می کنند چیزهایی را که در گذشته از دست داده اند را می پذیرند و به جای این که آرزوی بازگشت به گذشته را داشته باشند در مورد چیزهایی که امروز نیاز دارند می اندیشند.

ترجمه: زهرا کامران ور

مطالب مرتبط:

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - 1. عالی بود

 2. رویا واقعیت ندارد!!!عزیزم برو سرگذشت افراد موفق در کل دنیا رو بخون؛نقطه اشتراک همشون رویاپردازی بوده!!!همه نوشته هاتون همینجوری بی پایه و اساسه؟؟

 3. رویا واقعیت ندارد!!!عزیزم برو سرگذشت افراد موفق در کل دنیا رو بخون؛نقطه اشتراک همشون رویاپردازی بوده!!!همه نوشته هاتون همینجوری بی پایه و اساسه؟؟

  دوست عزیز آنچه در این وب سایت می بینید مربوط به یک نویسنده یا یک شخص نیست که همه را بی پایه و اساس می خوانید
  نکته دیگر اینکه کسی که رویایی را در ذهن خود نمی پروراند برای رسیدن به آن هم زحمت نمی کشد!
  بله افراد موفق بسیار پر تلاش بوده اند توصیه می کنم این مقالات را مطالعه کنید:
  https://www.yadbegir.com/new/?p=5927
  https://www.yadbegir.com/main/improove/lets_move.htm
  https://www.yadbegir.com/main/improove/hill.htm
  https://www.yadbegir.com/main/improove/importunity.htm
  https://www.yadbegir.com/new/?p=5927
  https://www.yadbegir.com/main/improove/roya.htm
  امیدوارم قبل از هر قضاوتی این مطالب را بخوانید آنگاه منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم
  توجه داشته باشید که در تیتر ها از جملات منفی استفاده شده بود شاید به همین دلیل دچار سوءتفاهم شده اید.
  با تشکر از زمانی که برای ارسال دیدگاه های خود صرف کردیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید