• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2018 / 06 / 07

عادت هایی که شما را جز 20% ثروتمند جامعه قرار می دهند!

یکی از پرسش های معمول که بسیاری می پرسند این است که موفق ها هر روز چه می کنند؟ و من این پرسش را با این جمله عوض می کنم: “عادت های روزانه افراد موفق چیست؟” چون این عادت ها یک سری کارهای ساده هستند که هر روز تکرار می شوند و آنها را به موفقیت های بزرگ می رسانند تا جایی که جزء پولدارترین افراد جامعه خود می شوند.

“95 درصد از هر کاری که ما انجام می دهیم در نتیجه عادت های ما هستند”

عادت هایی که شما را جز 20% ثروتمند جامعه قرار می دهند!

خب پس بسیار ساده است، کافی است به یک سری کارهای مثبت عادت کنیم تا هر روز آنها را انجام دهیم و اجازه دهیم ما را به سوی موفقیت پیش برند.

عادت های خوب و بد

– عادت های خوب به سختی شکل می گیرند ولی به سادگی فراموش می شوند.

عادت های بد به راحتی شکل می گیرند ولی ترک آنها دشوار است.

شما در حقیقت یک عادت بد را ترک نمی کنید! بلکه آن را با یک عادت خوب جایگزین می نمایید.

چگونه یک عادت خوب را در خود تقویت کنیم؟

– بسیار ساده است فقط با یک تکرار

چند عادت که با تقویت آنها درآمد بالایی خواهید داشت!

1- تعیین اهداف روزانه

به سادگی می توانید هر شب قبل از خواب برنامه روز بعد و کارهایی را که باید انجام دهید را یادداشت کنید. و البته اهداف کوچک دست یافتنی به صورت روزانه برای خود تعریف کنید.

هر چه بیشتر روی اهداف خود فکر و تمرکز کنید شانس بیشتری برای رسیدن به آنها خواهید داشت.

2- نتیجه گرا باشید.

افراد نتیجه گرا همیشه به این فکر می کنند که مهمترین کاری که اکنون می توانند انجام دهند تا به مهمترین دستاورد خود برسند چیست.

افراد موفق لیستی از کارهایی که باید انجام دهند دارند و قبل از اینکه شروع به کار کنند لیست خود را الویت بندی می کنند.

یک راه موثر برای نتیجه گرا بودن: بعد از اینکه لیست کارهای روزانه خود را مشخص کردید از خود بپرسید اگر قرار بود از شهر خارج شوم و یک ماه بازنگردم در این لیست کدام یک را انتخاب می کردم تا حتما انجام شود؟

خوب دور آن کار خط بکشید و بدون معطلی شروع به کار کنید. این اولین کار شماست و باید خود را وادار کنید تا آن کار را به خوبی به پایان برسانید.

3- مردم گرا باشید.

این کاری است که همه شرکت ها و سازمان های موفق دنیا انجام می دهند. همیشه به این فکر کنید که چگونه می توانید به مردم کمک کنید تا آنها در ازای آن به شما کمک کنند. همه ی افراد موفق به مهمترین افراد دنیای خود بیشترین توجه را دارند.

4- به سلامت خود اهمیت بدهید.

برای موفقیت و به چالش کشیدن رقبا نیاز به مقدار زیادی انرژی دارید یعنی باید به تغذیه، استراحت و ورزش خود اهمیت بدهید.

5- شخصیت

آنها که اعتبار ندارند نمی توانند موفقیت بزرگی بدست آورند یا موفقیت هایی را که بدست می آورند حفظ کنند. به خاطر داشته باشید پر قیمت ترین بخش از شخصیت شما صداقت است.

خود را وادار به نظم کنید

وادار کردن خود به منظم بودن همان توانایی است که شما را قادر می سازد کارهای مثبت را هر روز انجام دهید و آنها را تبدیل به عادت کنید.

همان طور که مشاهده می کنید کار سختی نیست معجزه هم نیست می توانید موفق، ثروتمند و قدرتمند باشید فقط با یک سری کارهای ساده روزانه که هر روز تکرار می کنید.

امروز مهمترین کاری که باید انجام بدهید تا به هدف بزرگ خود برسید کدام است؟

موفق و ثروتمند باشید

علی یزدی مقدم

برگرفته از ویدیوی آموزشی برایان تریسی نویسنده، مدرس و سخنران موفقیت

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید