• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2018 / 06 / 09

مقاله صوتی حقایق جالب درباره درختان

نسخه متنی

درختان بزرگترین موجودات زنده روی سیاره خاکی و یکی از با ارزش ترین منابع طبیعی هستند.

آنها هوای پاکیزه برای ما تولید می کنند، کیفیت آب را بهبود می بخشند، به کاهش سر و صدای محیط زندگی ما کمک می کنند، می توانند در جلوگیری از فساد کمک کنند، برای ما مواد خوراکی و همین طور مواد اولیه برای صنایع مختلف تهیه می کنند، سایه بان طبیعی هستند و به کمک آنها طبیعتی زیباتر داریم.

در ادامه، حقایق جالب توجهی درباره ی یکی از قدیمی ترین ساکنان زنده این کره خاکی بیان می شود:

  • تقویت باد و سایه ای که توسط درختان ایجاد می شود سبب می شود در هزینه سیستم های برودتی خانگی و صنعتی سالیانه 2.1 میلیون دلار صرفه جویی شود.

  • هر درخت با اندازه متوسط در حدود 7 دلار در سال از هزینه های محیطی را کاهش می دهد از آن جمله می توان به ذخیره انرژی و کاهش آلودگی هوا اشاره کرد.

  • هر درخت معمولی در سال در حدود 120 کیلوگرم اکسیژن تولید می کند. این بدان معناست که دو درخت بالغ به راحتی اکسیژن یکسال یک خانواده چهار نفره را تامین می کنند.

دانلود مقاله صوتی حقایق جالب درباره درختان

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید