• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2019 / 11 / 09

اسرار ايجاد انگيزه نامحدود

شايد شما افكار خود را روي كاغذ ننويسيد. اما زمان يكه به گذشته خود باز مي گرديد و به هر آن چه انجام داده ايد فكر مي كنيد به يك نقطه مي رسيد! چگونه آن شخصي كه هميشه دوست داشتيد باشيد. آيا به اهداف خود رسيده ايد؟

اسرار ایجاد انگیزه نامحدود

سؤال اين است كه آيا زماني كه به گذشته خود مي نگريم احساس خشنودي مي كنيم يا پشيماني؟

زندگي كوتاه است

ما تا ابد روي زمين نيستيم. اگر شما هميشه به خواسته هاي خود برسيد ديگر انگيزه اي براي شما وجود نداشت كه سعي و تلاش كنيد تا رؤياهايتان به واقعيت تبديل شود. همه به انتهاي جاده زندگي خواهيم رسيد و در آن لحظه به پشت سر خود نگاه مي كنيم تا به داستاني كه خلق كرده ايم بنگريم.

ولي اكنون در قسمت هيجان انگيز داستان قرار داريد. شما مي توانيد داستان پر معنا و با ارزشي خلق كنيد كه قهرمان متفكر و كاردان آن خودتان هستيد. از همين امروز شروع كنيد. اين مهم نيست كه تا اين لحظه چه كرده ايد. مي توانيد بهتر و بيشتر از اين تلاش كنيد. شايد تا به حال به اهداف بزرگي و با ارزشي دست پيدا كرده باشيد. خوب اكنون وقت آن است كه به راه خود ادامه دهيد.

داستان زندگي شما تمام نشده است. شما بايد آن را تمام كنيد. هر انتخابي كه مي كنيد هر عملي كه انجام مي دهيد باعث ادامه داستان مي شود. امروز مي خواهيد به داستان زندگي خود چه چيزي اضافه كنيد.

آيا شما مانند اكثر مردم باشيد مي خواهيد به يك هدف دست پيدا كنيد يا رويايي را دنبال مي كنيد. اما هنوز يك اقدام قاطع انجام نداده ايد؟ اكثر مردم در زندگي خود رؤياهاي بزرگي دارند اما براي رسيدن به آرزوي خود اقدامي نمي كنند. و اميد در ذهن آن ها كمرنگ مي شود و اين تفكر كه در ذهن آن ها نقش مي بندد كه رؤياهايشان هيچ گاه نمي تواند رنگ واقعيت بگيرد. آن ها به زندگي گذشته خود مي نگرند و آن چه مي بينند با نااميدي ساخته اند.

اين اتفاق براي شما نخواهد افتاد. شما يكي از معدود افرادي هستيد كه فقط در رؤيا سير نمي كنید بلكه عمل مي كنید تا آن را به واقعيت تبديل كنید.

پشيماني يكي از حالت هاي غم انگيز و تأسف آور مغز است. غم انگيز چون جلوي تكامل را مي گيرد و تكامل همان چيزي است كه وجود هر شخصي به دنبال آن است. تأسف آور براي اين كه مي توانست اين طور نباشد شما هنوز وقت و منابع لازم را در اختيار داريد (تا زنده هستيد.) تا بتوانيد زندگي را كه مي خواهيد بسازيد. به خود بگوييد: «من براي هميشه وقت ندارم اگر مي خواهم اين كار را انجام بدهم بايد آن را انجام دهم.»

هيچ زماني بهتر از اكنون نيست. اكنون بهترين زمان براي شروع است. لازم نيست كه كل زندگي خود را تغيير دهيد. يك گام كوچك در جهت درست، كل كاري است كه بايد انجام شود. اين مهم نيست كه در زندگي چه مي خواهيد، شما مي توانيد آن را به دست آوريد. اما بايد اين فرآيند را آغاز كنيد. امروز زمان را پيدا كنيد تا هدف خود را به حركت در آوريد.

علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید