• ارسال کننده: زهرا صانعی
 • تاریخ انتشار: 2016 / 06 / 05

مراقبت از چشم ها در فصل تابستان

آیا فکر می کنید که با یک عینک آفتابی می توانید به طور کامل از ضررهایی که اشعه خورشید برای چشم های شما دارد در امان باشید؟

مراقبت از جشم ها

 روزنامه “تایمز اف ایندیا”، 9 قاعده اساسی برای مراقبت از چشم ها در روزهای گرم تابستانی را بیان کرده است، مخصوصا برای افرادی که چشم هایشان به بالا بودن درجه حرارت و نور خورشید، حساسیت دارد.

 ما نیز آن قواعد را در این بخش برای شما کاربران سایت یاد بگیر دات کام بیان کرده ایم.

 • اگر چشم شما دچار ورم ملتحمه شده است، حتما بایستی به پزشک مراجعه کنید و از قطره مخصوص چشم استفاده کنید. سعی کنید چشمان خود را همیشه تمیز نگه دارید تا عفونت آن به افراد دیگر منتقل نشود و تا جایی که ممکن است از تماس دست با چشم خودداری کنید و در صورت نیاز، دستان خود را بشویید.

 •  اگر از افرادی هستید که وقت زیادی را هر روز در مقابل صفحه نمایش کامپیوتر می گذرانید پس لازم است تا چشمان خود را حداقل روزی دو بار در آب سرد بشوئید.

 • خیار می تواند در درمان چشم هایتان کمک کند، می توانید خیار را به صورت حلقه هایی بریده و روی چشمان خود قرار دهید. اینکار تأثیر مفیدی روی چشم شما خواهد داشت.

 • حتما از سبزیجات و غذاهای حاوی پروتئین نیز میل کنید، چون برای چشم مفید است.

 • سعی کنید از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید، مخصوصا لوازم آرایشی که برای چشم استفاده می شود چون باعث عفونت چشم می شود، بطور کلی از استفاده لوازم آرایش بصورت مشترک پرهیز کنید.

 • چشمان خود را با انگشت شست و اشاره ماساژ دهید، اینکار به چشمان شما آرامش می دهد.

روش عملی دیگر این است که کف دست راست روی چشم راست و کف دست چپ روی چشم چپ قرار دهید و با کمی فشار به حالت دایره ایی حرکت دهید یعنی کف دستها روی چشم ثابت قرار گرفته و مقداری هم فشار وارد کنید و بعد حرکت دهید. اینکار باعث ایجاد آرامش در چشم می شود و همچنین سردرد و چشم درد ناشی از بی خوابی را کاهش می دهد.

 •  در تابستان حتما برای شنا کردن به استخر خواهید رفت، پس به یاد داشته باشید از عینک های مخصوص شنا که در واقع محافظی در برابر آب هستند استفاده کنید چون معمولا آب استخرها حاوی میکروب هایی هستند که می تواند به چشم صدمه جدی برساند.

 •  سعی کنید در 24 ساعت 6 الی 8 ساعت بخوابید. چون خود خواب، گاهی برای درمان خستگی بیشترین اثر را خواهد داشت.

 • اگر از خشکی چشم رنج می برید می توانید از قطره چشم مخصوص که برای این منظور توسط پزشک تجویز می شود استفاده کنید، همچنین به مدت زیاد چشم ها را باز نگه ندارید بلکه هر از گاهی چشمهایتان را ببندید، به طور کلی بعد از کتاب خواندن و مواردی که نیاز به تمرکز با چشم دارد سعی کنید گاهی چشم را از روی کتاب برداشته و به محیط اطراف نگاه کنید.

ترجمه: حمیدرضا صفری

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید