فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو

 

وب سایتی پر سرعت!

طراحان وب بخوانند

 

وقتی که صفحات وب را طراحی می کنید، باید به خاطر داشته باشید که در سمت دیگر شبکه فردی باید ابتدا آنرا دانلود کند تا بخواند. به این دلیل است که مجبورید تا جاییکه ممکن است سرعت لود صفحات خود را افزایش دهید.

به عنوان یک راهنما برای افزایش سرعت لود می توانید از این اصول استفاده کنید:

  • حداکثر حجم صفحات وب سایت خود را 30KB نگه دارید. این حجم شامل تمام عکس ها و گرافیک هم می شود. به عنوان مثال اگر حجم عکس های مورد استفاده شما در صفحه 10 کیلو بایت باشد بهتر است حجم متن شما از 10 کیلو بایت بیشتر نشود.

  • حداکثر حجم برای هر عکس، فایل صوتی یا هر برنامه کاربردی نباید از 12KB بیشتر شود. این شامل تصاویر متحرک و هر چیزی که همراه با صفحه شما دانلود می شود هم هست.

  • صفحات را به چند صفحه تبدیل کنید. به جای اینکه از یک صفحه بلند استفاده کنید برای اینکه حجم صفحه شما زیاد نشود بهتر است آنرا به صفحات کوچکتر تقسیم کنید.

  • استفاده از جلوه های تصویری را به حداقل برسانید. مطمئن شوید که جلوه هایی که استفاده می کنید واقعا در وب سایت شما مورد نیاز است. هر گاه که یک جاوا یا جاوا اسکریپت یا هر جلوه تصویری دیگری استفاده می کنید روی زمان دانلود صفحات خود تاثیر منفی می گذارید.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: