• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 02 / 23

ارقام و اطلاعات جالب جام جهانی روسیه

بیست و یکمین دوره جام جهانی کمتر از ۵۰۰ روز دیگر در پهناورترین کشور جهان برگزار خواهد شد.

جام جهانی بیست و یکم تابستان سال آینده در کشور روسیه برگزار خواهد شد. پهناورترین کشور جهان برای اولین بار میزبانی این رویداد را بر عهده خواهد داشت و ۳۲ تیم برتر جهان گرد هم خواهند آمد تا این دوره از رقابت ها را برگزار کنند.

روسیه این روزها حال و هوای فوتبالی پیدا کرده است و حتی در گوشه و کنار این کشور، ساعت‌های روزشمار، تعداد روزهای باقی مانده تا شروع جام جهانی را نشان می‌دهند و ورزشگاه‌های روسیه مراحل نهایی آماده سازی برای جام جهانی را طی می‌کنند.

ارقام و اطلاعات جالب جام جهانی 2018 روسیه

در این بین سایت فیفا به بررسی آمار و اطلاعات جالب توجه از این دوره از رقابت‌ها پرداخته است که در زیر مرور می‌کنیم.

۸۰۰  هکتار از فضای عمومی و فضای سبز در کشور روسیه به مناسبت میزبانی جام جهانی بازسازی خواهند شد.

۳۵۰ اقدام مراقب از فضاهای عمومی قرار است در کشور روسیه تا شروع جام جهانی اعمال شود.

۵۷ درصد تعداد توریست های داخلی در کشور روسیه به مناسبت شروع جام جهانی افزایش خواهد یافت.

انتظار می رود یک میلیون نفر در خلال جام جهانی به عنوان مهمان وارد کشور روسیه شوند و از این رقابت ها دیدن کنند.

جام جهانی روسیه سه میلیون نفر تماشاگر خواهند داشت که در بازی‌های مختلف با حضور در ورزشگاه، بازی‌ها را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

انتظار می‌رود بیش از سه میلیارد نفر در جهان از طریق گیرنده‌های تلویزیونی جام جهانی را تماشا کنند.

ارقام و اطلاعات جالب جام جهانی 2018روسیه

۱۸۰ مکان ورزشی و غیرورزشی قرار است در کشور روسیه برای جام جهانی افتتاح شوند که شامل:

۱۲ ورزشگاه که در مجموع ۵۵۰ هزار نفر ظرفیت خواهد داشت. البته بعد از جام جهانی قرار است ظرفیت ۳ ورزشگاه کمتر شود تا به نیازهای بلند مدت فوتبال در روسیه پاسخگو باشد.

۹۶ مرکز تمرینی برای تیم های حاضر در این رقابت ها ۲۶ مرکز انتقال شامل فرودگاه برای انتقال بازیکنان و تماشاگران، ۱۳ بیمارستان، ۱۲ ایستگاه برق، ۲۸ هتل و ۲۹ مرکز پاسخگویی از جمله این امکانات هستند.

جام جهانی قرار است در دوازده ورزشگاه روسیه در ۱۱ شهر برگزار شود.  روسیه ۱۱ شهر را برای میزبانی جام جهانی انتخاب کرده است. شهرهای مسکو، سن پترزبورگ، سوچی، کازان، سارانسک، کارینگار، بولگارد، روستف، نیژنی، یکاترینگ و سامارا این شهرها هستند. بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز از ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای در کشور روسیه برگزار خواهد شد.

۷۸ میلیون نفر از مردم روسیه نزدیک به ورزشگاه و مراکز تمرینی تیم های حاضر در روسیه زندگی می‌کنند و به همین خاطر پیش بینی می‌شود حتی تمرینات تیم ها نیز با حضور تماشاگران زیاد برگزار شود.

۱۳ هزار نفر درگیر میزبانی جام جهانی بودند که از ۱۰۰ هزار شغلی که برای این رقابت ها ایجاد شده به استخدام مراکز مختلف درآمدند.

۳۱ ایستگاه قطار شهری برای جا به جایی مسافران در جام جهانی درگیر هستند.

تاکنون تنها حضور روسیه به عنوان میزبان جام جهانی در بیست و یکمین دوره این رقابت ها قطعی شده است و قرار است تا آغاز رقابت ها تکلیف ۳۱ تیم باقی مانده نیز مشخص شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید