• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ / ۰۱ / ۲۶

چگونه به موفقیتی فوق العاده دست پیدا کنیم

می خواهید به موفقیتی شگرف دست پیدا کنید؟ کسی باشید که با کار و تلاش، دنیای خود و بسیاری دیگر را ساخته است؟ کسی باشید که الگوی موفقیت باشد؟ می خواهید ثروتمند و قدرتمند باشید؟ آیا خواستار خانه ای بزرگ و خودرویی لوکس، تعطیلاتی در هتل های گران قیمت هستید یا سازمانی را می خواهید که خود اداره کنید؟ این کاملا ممکن و شدنی است. شما ذاتا برای کار و تلاش آفریده شده اید، شما تنبل نیستید! شما کودن هم نیستید! هیچ انسانی کودن و تنبل نیست.

هر کسی در جهتی استعداد و توانی فوق العاده دارد. شما زیرک و سخت کوش هستید. شما ذاتا سخت کوش و پرتوان هستید و زمانی از زندگی خود لذت می برید که هوشمندانه کار و تلاش کنید، کار و تلاشی فوق العاده! هم اکنون شروع کنید فکر کردن و گوشه ای نشستن را رها کنید، دست به کار شوید و زندگی کنید. زندگی یعنی کار و تلاش، و موفق زندگی کردن یعنی پرتلاش بودن.

افراد موفق

خوب یا بد، شما همان چیزی هستید که اکنون هستید ولی اگر می خواهید موفق باشید باید مانند موفق ها تلاش کنید تا به آن کسی تبدیل شوید که آرزویش را دارید. آنها موفقیت هایی شگرف بدست آورده اند چون کارهای شگرف و فوق العاده انجام داده اند. آنها همیشه بیش از همه تلاش کرده اند. آنها بیش از همه شکست خورده اند و بیش از همه هزینه کرده اند. اگر مانند افراد عادی تلاش کنید دستاورد های شما هم مانند افراد عادی خواهد بود. اما آنها که موفقیت های بزرگ بدست آورده اند نه تنها بسیار تلاش می کنند و اراده ای فولادی دارند بلکه برایشان مهم نیست که چند بار شکست می خورند و تا آنجا پیش می روند که به هدف خود دست پیدا کنند.

آیا می خواهید در مسیری قرار گیرید که سرنوشت برای شما تعیین کرده است؟ یا این که می خواهید خود مسیر زندگیتان را تعیین کنید؟ یا موفقیتی شگرف می خواهید، موفقیت فوق العاده بزرگ که همه را انگشت به دهان خواهد گذاشت؟

چرا فکر می کنید که نمی توانید؟

همه آنها که اکنون در چنین موقعیتی هستند، روزی یک فرد عادی بوده اند و امروز به این مرتبه از موفقیت دست یافته اند. دید محدود و منفی را از خود دور کنید و هم اکنون شروع کنید. منتظر چه هستید؟ هیچ چیز و هیچ کس به شما کمک نخواهد کرد. منتظر هیچ معجزه ای ننشینید. معجزه خود شما هستید. این تلاش شما و سخت کوشی و مهارت های شماست که معجزه می کند.

دو انتخاب دارید. یکی این که در گوشه ای نشسته و ناله کنید و احتمالا پس از مدتی هم دچار افسردگی شوید و راه دیگر این است که یک زندگی پویا و پر از تلاش را برگزینید و مانند یک قهرمان، زندگی خود را بسازید مهم نیست که در کجا هستید و چه دارید مهم این است که مانند یک قهرمان فکر کنید مانند او تلاش کنید و قهرمانانه برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.

اگر هنوز به خواندن ادامه می دهید به این معنی است که گرینه دوم را انتخاب کرده اید. خوب این خیلی خوب است شما می خواهید قهرمان زندگی خود باشید. پس به هدف خود متعهد باشید و خود را مجاب کنید تا رسیدن به هدف دست از تلاش برندارید. تکانی به خود بدهید و تلاش کنید از افراد معمولی بسیار بهتر عمل کنید. وقتی که شما در حال تلاش هستید افراد معمولی دست از کار می کشند و شما در حال پیش تلاشی هوشمندانه هستید.

مهارت های خود را تقویت می کنید تا با راندمان بیشتری کار کنید. به دنبال ابزارهای بهتری هستید چون شما دیگر، آن فرد معمولی نیستید و باید مانند حرفه ای ها کار کنید. باید خدمات شما با دیگران بسیار متفاوت باشد. تلاش می کنید اما نه تلاش بیهوده، تلاش می کنید برای کارهای ارزشمند.

افراد معمولی دلیلی نمی بینند که بیشتر تلاش کنند آنها همه چیز می خواهند ولی منتظر آن معجزه هستند و احتمالا با همین امید یا آرزو خواهند مرد، بدون اینکه به هدف خود دست یافته باشند. آنها بیش از نیمی از وقت خود را تلف می کنند. آنها وقت خود را به غیبت کردن، بازی با تلفن همراه خود و.. می گذرانند. مهم نیست آنها چه کار می کنند مهم این است که شما در این چاله های مکنده عمر نیفتید. عمر شما یکی از ثروت های ارزشمند شماست باید از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

و می خواهم به شما مژده دهم که خوشحال باشید چون افراد معمولی دور و بر شما بسیارند تا فرصت های بیشماری را در اختیار شما قرار دهند تا برتر باشید. حال نوبت شماست تا از این فرصت ها استفاده کنید هر محدودیتی، هر مشکل و هر کمبودی در اطراف شما یک فرصت است برای هر کدام از این فرصت ها یک انتخاب دارید می توانید به دید منفی به آنها نگاه کنید و همان مسیر آه و ناله و افسردگی را بپیمایید یا اینکه در نقش آن قهرمانی ظاهر شوید که این مشکلات و محدودیت ها را از مقابل خود و دیگران برمی دارد. می توانید کسی باشید که کارها را به بهترین و زیباترین شکل ممکن انجام می دهد و کیفیتی ارائه می کند قابل رقابت نباشد آنگاه است که درهای ثروت به روی شما باز می شود شما نیستید که به دنبال پول بروید این پول است که به دنبال شما می آید. آنگاه است که متوجه خواهید شد افراد زیادی می توانستند مانند شما باشند فقط باید کمی بیشتر تلاش می کردند.

تلاش برای موفقیت

آیا به دنبال مشکلات مشتری خود هستید؟ آیا برای صحبت کردن با آنها و بازخورد گرفتن از آنها هر روز زمانی را اختصاص داده اید؟ آیا مطمئن هستید که مشتری صد در صد از شما راضی است؟ آیا آن کیفیتی را که او می خواسته است ارائه کرده اید؟ آیا در جهت خواسته های مشتری بهبود های مستمری را سازماندهی کرده اید؟ آیا آنها از رفتار شما راضی هستند؟ آیا می توانید با مشتری خود رابطه ای قوی برقرار کنید؟ آیا آنها از رفتار شما راضی هستند؟ آیا مشتری از صحبت کردن با شما لذت می برد؟ آیا او هنگام صحبت کردن با شما احساس خاص بودن می کند؟ اگر پاسخ شما به همه این پرسش ها بله باشد به جرات می توانم بگویم که در آینده نزدیک یکی از آن افرادی خواهید بود که موفقیتی شگرف را بدست خواهید آورد.

موفق ها آن کارهایی را که دوست ندارند ابتدا انجام می دهند و آنگاه به خود جایزه می دهند و سپس کارهایی را که دوست دارند را انجام می دهند و این، چنان احساس رضایت و پیروزی در آنها ایجاد می کند که وصف ناپذیر است. در حالی که غیر موفق ها چنین نمی کنند و کارهایی را که دوست ندارند به تعویق می اندازند و تمام مدت این بار را به دوش می کشند و حتی برای انجام کارهایی که دوست دارند هم رغبتی نخواهند داشت. آنها از کار خود لذت نمی برند و زمان زیادی را صرف کار نمی کنند. باز هم انتخاب با شماست! کدام را انتخاب می کنید؟

اکنون نوبت عمل کردن است. کارهایی را انجام دهید که افراد معمولی از انجام آن خودداری می کنند. خود را مجاب کنید که این گونه عمل کنید. طوری رفتار کنید که رهبران عمل می کنند. اکنون دیگر اطمینان دارید که انسانی تنبل و کودن نیستید. اگر در خود این قابلیت را می بینید که برای خود کار کنید مقدمات آن را فراهم کنید و برای خود کار کنید. یا اگر در خود قابلیت های بیشتری می بینید که در این سازمان به آن بها داده نمی شود چرا به دنبال شغل جدیدی نمی گردید؟ برای اینکه کارفرمای جدید را راضی کنید که شما را استخدام کند چه چیزی برای عرضه فراهم کرده اید؟ کدام مهارت ها و دانش و تجربه موفق شما می تواند رزومه محکمی برای او بسازد و او را مجاب کند تا شما را با دستمزد بالایی استخدام کند؟ همه چیز به هدف شما بستگی دارد اگر دقیقا بدانید چه می خواهید راه رسیدن به آن را خواهید یافت. با تلاش و پشتکار راه موفقیت شگرف خود را سنگفرش کنید.

شما یک بار فرصت زندگی کردن دارید این فرصت دیگر تکرار نمی شود. به شما فرصت داده خواهد شد تا مانند الماس بدرخشید ولی به شرطی که فشاری را که برای الماس شدن لازم است، تحمل کنید. گاهی فکر می کنم باید به این افراد تن پرور بخندم اما کمی بیشتر که می اندیشم با خود می گویم باید از آنها تشکر کنم که این همه فرصت را در اختیار من گذاشته اند. هم اکنون برخیزید و اقدام کنید. آن موفقیت فوق العاده انتظار شما را می کشد.

علی یزدی مقدم

  

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور کوش آداسیصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید