• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ / ۱۰ / ۱۰

5 کاری که افراد موفق هرگز انجام نمی دهند

میلیون ها عامل هستند که در موفقیت شما نقش بازی می کنند: رفتار، مهارت های روابط عمومی، مهارت های رهبری و گوش دادن به افراد، میزان قبول مسئولیت و… فقط تعدادی انگشت شمار از عوامل و مهارت هایی هستند که در موفقیت شما تاثیر گذارند. اما یکی از مهمترین آنها که بسیاری درباره آن نمی دانند توانایی کنترل احساسات و عواطف و آرام ماندن زیر فشار است. این سخن را تراویس بردبری مدیر ارشد تلنت اسمارت می گوید.

 موفقیت

در مقاله ای که اخیراً در صفحه خود در وب سایت لینکدین منتشر کرده بود گفته بود کنترل احساسات و عواطف بیشتر به این می پردازد که هنگامی که دلتان می خواهد کاری را انجام دهید دست نگه دارید و آن کار را انجام ندهید.

او از طریق شرکت خود تلنت اسمارت میلیون ها نفر را مورد بررسی و آزمایش قرار داد و به این واقعیت دست یافت که «افرادی که در رده های بالای یک سازمان کار می کنند و بالاترین کاریی را دارند افرادی هستند که هوش احساسی قدرتمندی دارند» و با این تحقیق مشخص نمود که افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند و چه کارهایی انجام نمی دهند. موفق ها خود را آرام نگه می دارند تا همه چیز را تحت کنترل داشته باشند و در این کار مهارت خاصی دارند.

او 9 رفتار را که به صورت ناخودگاه افراد را از دست یافتن به موفقیت باز می دارد مشخص کرده است و در اینجا چند تایی از آنها را که به نظر من مهمتر و جالب تر است برای شما بیان می کنم.

آنها در گذشته زندگی نمی کنند

افرادی که دارای هوش احساسی قوی هستند می دانند که موفقیت به توانایی آنها در بلند شدن در هنگام شکست خوردن بستگی دارد. و همچنین می دانند که نمی توانند موفق باشند اگر در گذشته زندگی کنند. او می گوید: هر چیزی که ارزش بدست آوردن دارد باید برایش ریسک کنید، و نمی توانید اجازه دهید که اشتباهات گذشته شما را متوقف کند و تصور کنید که توانایی موفقیت را ندارید.

وقتی که در گذشته زندگی می کنید این چیزی است که اتفاق می افتد و تقریباً غیر ممکن است به سمت پیشرفت و موفقیت حرکت کنید.

با مشکلات متوقف نمی شوند یا تمایل خود را به کار از دست نمی دهند.

بردبری می گوید وضعیت عاطفی شما  مشخص می کند که توجه و تمرکزتان بر چیست. « وقتی که بر مشکلات تمرکز می کنید، احساسات منفی و استرس را در خود نهادینه می کنید، که سبب کاهش کارایی شما می شود. و زمانی که توجه خود را بر کارهایی برای بهتر کردن فرایندها و عملکرد خود متمرکز می کنید آنگاه احساسی از موثر بودن و مفید بودن خواهید داشت که احساساتی فوق العاده در شما ایجاد می کنند و کارایی شما از حالت عادی بیشتر خواهد بود.»

او می گوید: افرادی که هوش احساسی قدرتمندی دارند بر راه حل ها تمرکز می کنند. و آنها به ندرت دچار سرخوردگی می شوند.

چرا؟

بردبری می گوید وقتی که رخداد یا مکالمه ای را که شما را عصبانی کرده است مدام به خاطر می آورید، برای بدن خود پیامی می فرستید که آماده جنگ یا دفاع باشد. وقتی که خطری نزدیک است این واکنش برای نجات از آن اجتناب ناپذیر است، اما وقتی که یک مشکل یا تهدید تبدیل به یک ترس طولانی مدت می شود فرد را تحت استرس شدیدی قرار می دهد که بدن شما را آشفته می کند و اگر طولانی شود حتی می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد.

افرادی که هوش احساسی قدرتمندی دارند می دانند که استرس و احساسات منفی بر موفقیت آنها تاثیر بدی می گذارد بنابراین به هر قیمتی که شده این استرس و مشکلات را پشت سر می گذارند یا آنرا حل می کنند یا قبولش می کنند و نمی گذارند آنها را سرخورده کند.

آنها به دنبال بی نقص بودن نیستند

افراد موفق بدنبال این نیستند که در نظر دیگران بی عیب و نقص به نظر برسند چون می دانند همچین چیزی غیر ممکن است. فراموش نکنید که انسان جایز الخطا است. بردبری می گوید وقتی که هدف شما بی عیب و نقص بودن است، احساس خود سرزنشی خواهید داشت و خود را برای شکست ها و اشتباهاتتان سرزنش خواهید کرد وقت خود را به تاسف خوردن درباره کارهایی که باید انجام می دادید و انجام نداده اید و کارهایی که باید به گونه ای متفاوت انجام می دادید می گذرانید.

خود را با افراد منفی احاطه نمی کنند

افراد منفی یا آنها که مدام در حال غر زدن هستند سم هستند!

او اضافه می کند: آنها بیشتر در مشکلات و شکست های خود غرق هستند تا راه حل های آنها. این افراد به دنبال کسانی می گردند تا با آنها همدردی کنند و برایشان ناله کنند و غر بزنند و خود را سبک کنند.

بربری می گوید انسان ها به صورت غریزی احساس می کنند باید به این افراد شاکی و غرغرو گوش دهند چون نمی خواهند شخصی بی ادب یا بی احساس شناخته شوند. بردبری می گوید اما رابطه ای نامرئی بین گوش فرا دادن به شکایت ها و غر شنیدن ها و غرق شدن در میان احساسات منفی وجود دارد.

او می گوید شما می توانید خود را از کشیده شدن در چنین مردابی نجات دهید و می توانید این کار را با فاصله گرفتن از این افراد و محدود کردن روابط خود با آنها ایجاد نمایید. فکر کنید اگر کسی در حال سیگار کشیدن باشد آیا حاضرید تمام بعد از ظهر خود را در کنار او بگذرانید و از دودی که از ریه های او خارج می شود استنشاق کنید؟ البته که از او فاصله می گیرید، و باید همین کار را با اشخاص منفی انجام دهید.

آنها  همیشه به هر کسی بله نمی گویند

تحقیقات نشان می دهد که هر چقدر نه گفتن برای شما سخت تر باشد استرس بیشتری را تحمل خواهید کرد، احتمال ابتلا به افسردگی و دلسرد شدن در شما بیشتر است. نه گفتن بدون شک برای بیشتر مردم یکی از بزرگترین چالش ها است. این کلمه ای قدرتمند است که هنگام استفاده از آن نباید دچار ترس و دودلی شوید.

وقتی که به نه گفتن نیاز باشد افراد موفق معمولاً دست دست نمی کنند و بدون درنگ و رک پاسخ می دهند و از جمله هایی مانند فکر نمی کنم بتونم این کار رو انجام بدم استفاده نمی کنند.

نه گفتن به یک تقاضای نادرست می تواند شما را در جهت رسیدن به موفقیتی که در انتظار شماست کمک کند تا فرصت های بیشتری بدست آورید.

نوشته:ژاکلین اسمیت (بزینس اینسایدر)

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط: 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید