• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ / ۱۱ / ۲۰

بازاریابی و فروش

نسخه صوتی مقاله بازاریابی و فروش

پس از این که کالا یا خدمات شما آماده ارائه به مشتری شد باید بخش بعدی برنامه خود را پیاده کنید یعنی بر بازاریابی و فروش تمرکز نمایید و استراتژی خود را در این زمینه مدیریت نمایید.

بازاریابی فرایند خلق مشتری است، و مشتریان خونی هستند که با جاری شدن در رگ های کسب و کار شما به آن زندگی می بخشند. در این مرحله اولین کاری که باید انجام دهید تعریف استراتژی بازاریابی است. برای موفق شدن در بازاریابی هیچ راه مشخصی وجود ندارد. استراتژی بازاریابی شما باید بخشی از فرایند ارزیابی مداوم کسب و کار تان باشد که منحصراً برای شما تعریف شده است. هر چند راه ها و مراحل مشترکی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید فروش بیشتری داشته باشید و وفاداری مشتریان را حفظ کنید.

مشارکت در فروش

یک استراتژی کلی بازاریابی باید شامل چهار استراتژی مختلف باشد:
  • استراتژی نفوذ به بازار. مشخص است که در این برنامه و راهبرد ها باید مشخص نمایید که به چه بازار هایی می خواهید نفوذ کنید یا حتی بازار های جدیدی ایجاد نمایید.
  • استراتژی رشد. این استراتژی برای اینکه کسب و کار خود را توسعه دهید باید شامل یک استراتژی داخلی مانند جذب منابع انسانی بیشتر، یک استراتژی مالکیت مانند خرید یک شرکت دیگر، استراتژی حق امتیاز برای توسعه شرکت، یک استراتژی افقی که برای مشتریان مختلف یک محصول را فراهم می کند اما زنجیره توزیع متفاوتی برایشان فراهم می کند باشد.
  • استراتژی کانال های توزیع. گزینه های کانال توزیع می تواند شامل کارخانه های تولید کننده تجهیزات، نیروهای فروش داخلی، توزیع کنندگان یا خرده فروش ها هستند.
  • استراتژی ارتباطات. چگونه به مشتریان خود دست می یابد؟ معمولاً ترکیبی از روش های زیر بهترین نتیجه را می دهد: تبلیغات، روابط عمومی، فروش انفرادی، رسانه های چاپی مانند کاتالوگ ها و نشریات و….

بعد از اینکه استراتژی بازاریابی خود را تدوین کردید، می توانید روی استراتژی فروش خود کار کنید. این همان چیزی است که به شما می گوید چگونه محصول خود را بفروشید.

استراتژی کلی فروش شما باید شامل دو عنصر اولیه باشد:
  • یک استراتژی نیروی فروش. اگر می خواهید نیروی فروش داشته باشید، آیا مشخص کرده اید که از نفرات داخلی خود استفاده کنید یا نماینده های فروش مستقلی داشته باشید؟ برای تامین پرسنل فروش چند نفر می خواهید استخدام کنید؟ چگونه آنها را آموزش می دهید؟ چگونه های هزینه های دستمزد آنها را تامین می کنید؟
  • فعالیت های فروش. وقتی که استراتژی فروش خود را تعریف می کنید، بسیار مهم است که انرا به فعالیت های کوچکتر تقسیم کنید. به عنوان مثال باید مشخص نمایید مشتریان احتمالی شما که هستند. وقتی که لیستی از مشتریان احتمالی خود تهیه کردید باید روش های تماس با آنها و مشتریان احتمالی را بر اساس پتانسیل خرید  دسته بندی کنید و الویت ها را مشخص نمایید. در مرحله بعد باید تعداد تماس های تلفنی را که در یک زمان مشخص باید انجام شوند را تعیین کنید. و مشخص کنید که از هر فروش و هر مشتری چقدر می توانید کسب درآمد کنید همچنین تعیین کنید فروشنده های پایین دست شما چقدر می توانند برای شما کسب درآمد کنند.

و در مرحله بعد اگر نیاز به سرمایه گذار داشتید باید برنامه بعدی یعنی تامین سرمایه را تعریف کنید.

منبع: اسمال بیزینس ادمینیستریشن

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط: 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنیدتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
ردیاب خودروصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید