• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 06 / 01

کاشت اولین درخت خورشیدی اروپا در فرانسه

اروپایی ها اولین درخت خورشیدی این قاره را در شهر نورس در شمال فرانسه در زمین کاشتند، این درخت مجهز به صفحات خورشیدی برای تولید برق است.

عابران می توانند از این درخت خورشیدی برای شارژ کردن گوشی های همراه، وبگردی و .. استفاده کنند. البته سایه این درخت هم مانند درخت های عادی برای استراحت و فرار از گرمای هوا قابل استفاده است.

اولین درخت خورشیدی

این شهر 37 هزار نفری در کنار رودخانه Loire به اولین شهر اروپا مبدل شده که فناوری ابداعی یک شرکت نوپا به نام Sol-logic را مورد استفاده قرار داده است.

طراحی این درخت خورشیدی با الهام از درخت اقاقیا صورت گرفته که در صحراهای بسیاری از نقاط جهان رشد می کند. درخت یاد شده در شب نور لازم برای تامین روشنایی خیابان ها را هم تامین می کند.

اولین نمونه عملیاتی این درخت در سال 2015 در کنفرانس بررسی تغییرات آب و هوایی پاریس در معرض دید کارشناسان قرار گرفت. درخت های یاد شده تا به حال در حدود 10 شهر در آمریکا و سرزمین‌های اشغالی کاشته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید