• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 09 / 07

بازاریابی مسیحی!

نسخه صوتی

تاکنون در یاد بگیر دات کام در مورد روشهای مختلف بازاریابی صحبت کرده ایم اما آنچه که مورد بحث ماست بازاریابی «اونجلیزم» است اونجلیزم به معنای تبلیغ مسیحیت است. راهبان مسیحی افرادی هستند که زندگی خود را به صورت داوطلبانه وقف ترویج دین خود می کنند و کمک می کنند مردم بیشتری به این دین بگرایند.

Evagelism در حقیقت نوعی تبلیغات شفاهی است با این تفاوت که مشتری شما با تجربه بسیار مثبتی که از کالا و خدمات شما دریافت کرده است در حقیقت مانند یک مبلغ مذهبی برای سازمان شما تبلیغ می کند. کشیش ها برای تبلیغ دین خود پولی دریافت نمی کنند و این دسته از مشتریان هم این چنین هستند آنها اعتقاد خود را بیان می کنند.

سازمان های پیشرو چنان کیفیت و خدماتی ارائه می دهند که مشتری نه تنها راضی می شود بلکه مشعوف هم می شود و از خرید خود هیجان زده خواهد شد.

بازاریابی مسیحی!

و این مشتری هیجان زده بدون تردید تجربه خود را با دیگران در میان خواهد گذاشت و اگر کسی از آنها راهنمایی بخواهد آنها کالا یا خدمات با کیفیتی را که تجربه کرده اند پیشنهاد خواهند داد و هر چه در مورد آن کالا یا خدمات هیجان زده تر باشند بهتر می توانند مشتری بعدی را برای شما آماده کنند.

بسیاری گای گاوازاکی را پدر این نوع بازاریابی می دانند! او مدیر پیشین کمپانی اپل کامپیوتر بود. در کتاب «چگونه رقابتی دیوانه وار را شروع کنیم و ادامه دهیم» چنین می گوید:

«نیروی پیشرانی که بازاریابی اونجلیزم این حقیقت است که افراد دوست دارند دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنند. مشتریان اونجلیزم برای شما تلاش می کنند، توصیه می کنند و باور عمیق خود بدون هیچ چشم داشتی مشتریان جدید برای شما خواهند آورد.»

بازاریابی اونجلیزم را می توانید برای هر نوع کسب و کار و هر نوع کالا یا خدماتی استفاده کنید.

یکی از روش های قدرتمند بازاریابی اونجلیزم به شکل انجمن های مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. به این شکل که گروهی از مشتریان یک کالا یا خدمات را گرد هم می آورند تا در مورد آن به بحث و تبادل نظر بپردازند و مشکلات و راه حل های خود را به اشتراک بگذارند.

برخی کمپانی ها چنین اجتماعاتی را ترتیب می دهند، به عنوان مثال:

بخش نجوم جنرال موتورز در تِنِسی یک تور تابستانی برگزار می کند که هزاران نفر از مشتریانش در آن شرکت می کنند.

یا مثال دیگر این نوع اجتماعات را هارلی دیوید سون برگزار می کند، آنها کلوپی دارند به نام «صاحبان هارلی» که مشتریان خود و موتور سواران را به صورت فصلی و سالانه گرد هم می آورد و میتینگ هایی در سرتاسر جهان برگزار می کند.

مشتریان خود را چنان مشعوف کنید که مبلغین شما باشند و مشتریان بیشتری برای شما به ارمغان بیاورند توصیه می کنم مقاله غول فروش جو جرارد را مطالعه کنید یا فایل صوتی آنرا دانلود کنید تا ببینید چگونه یک فرد به تنهایی از مجموع بنگاه های خرید و فروش خودرو شمال آمریکا فروش بیشتری دارد به روش اونجلیزم!

علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید