• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 09 / 28

آزمایش اولین تاکسی‌ پرنده در دبی

اولین تاکسی پرنده در دبی آزمایش شد. این تاکسی که مجموعه‌ای از پهپاد و بالگرد است، اولین آزمایش خود را بدون مسافر با موفقیت انجام داد. امارات عربی متحده در نظر دارد اولین کشوری باشد که از تاکسی‌های پرنده استفاده می‌کند.

اولین تاکسی‌پرنده دبی

حمدان بن محمد بن راشد آل‌مکتوم، ولیعهد دبی، هنگام دیدار از تاکسی پرنده

اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده که ولوکوپتر نام دارند، طبق اظهارات مقامات ترابری دبی با موفقیت همراه بوده است. این تاکسی پرنده در آغاز پرواز در فاصله ۲۰۰ متری زمین قرار گرفت و حدود ۵ دقیقه در ساحل این شهر به حرکت در آمد.
تاکسی پرنده سرعتی حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دارد و می‌تواند نیم‌ ساعت در فضا پرواز کند. دو نفر می‌توانند در کابین این تاکسی هوایی کنار هم بنشینند. این تاکسی دارای ۹ جعبه باتری مستقل از هم است. چترهای نجاتی نیز در تاکسی پرنده تعبیه شده که در صورت خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این تاکسی‌های پرنده نخستین بار توسط شرکتی در شهر کارلزروهه آلمان ساخته و تکمیل شد و اکنون در توسعه آن شرکت خودروسازی مرسدس بنز آلمان نیز سهیم است.

تاکسی پرنده برفراز دبی

مقامات حمل‌و‌نقل دبی در نظر دارند از این تاکسی‌های پرنده در شبکه رفت‌و‌آمد این شهر بزرگ استفاده کنند. مسافران می‌توانند در آینده با استفاده از یک نرم‌افزار کاربردی این تاکسی‌ها را سفارش دهند.
این تاکسی‌های پرنده در حال حاضر می‌توانند تنها مسیر مشخصی را طی کنند و این امکان را ندارند که از موانع رد شوند، اما فلوریان رویتر، رئیس آلمانی شرکت تولیدکننده تاکسی‌های پرنده، اطمینان می‌دهد که این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

تاکسی پرنده برفراز دبی

رویتر در شهر اشتوتگارت آلمان در این باره گفت: «موضوع این نیست که ما بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم یا نه. موضوع تنها مدت زمانی است که ما برای برطرف کردن این مشکلات نیاز داریم.»
به این ترتیب برای کار عادی این تاکسی‌های پرنده هنوز به چند سال کار نیاز است. مقامات دبی بر این نظرند که برای آزمایش‌های امنیتی نهایی این وسیله نقلیه و همچنین تغییر قوانین در دبی برای ورود این تاکسی‌های پرنده به شبکه حمل‌و‌نقل دبی به حدود ۵ سال کار نیاز است.
ولوکوپتر البته در رقابت است با چندین شرکت اروپایی و آمریکایی دیگر که با شدت بسیار می‌کوشند تاکسی‌های پرنده خود را هر چه زودتر وارد بازار کنند. از جمله این شرکت‌ها “ایرباس”، “کیتی هاوک” و “اوبر” هستند.
استفاده از تاکسی پرنده با سیاست‌های راهبردی امارات عربی متحده هماهنگ است که می‌کوشد در میان کشورهای عربی بسیار مدرن و نوآور باشد.

حمدان بن محمد بن راشد آل‌مکتوم، ولیعهد دبی، پس از دیدار از تاکسی پرنده گفت این فناوری‌های جدید نه تنها برای شرایط کنونی مناسب است، بلکه پلی‌ است که راه را برای آینده‌ای روشن باز می‌کند.
دبی یکی از مناطق گردشگری بسیار مهم در خاورمیانه است. در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) نزدیک ۱۵ میلیون گردشگر از دبی دیدار کردند.
در دبی بلندترین ساختمان و آسمان‌خراش دنیا یعنی “برج خلیفه” قرار دارد. این برج ۱۶۳ طبقه‌ قابل‌ استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع دارد.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید