• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2018 / 01 / 24

آلایندگی 19 ماکروفر برابر یک خودرو

​​​​​​​آلاینده ‌هایی که ماکروفرها در طول یک سال در اروپا تولید می‌کنند با گاز کربنیک حاصل از 7/7 میلیون خودرو برابری می‌ کند. به عقیده محققان، کاهش مصرف این وسیله و آگاهی دادن درباره مصرف صحیح آن باید مورد توجه قرار گیرد.

تاثیر ماکروفرها بر آلودگی جو

آماده کردن یک کاسه پف فیل در عرض یکی دو دقیقه در ماکروفر در نظر اول بی‌ ضرر به نظر می‌رسد، اما همین وسیله کوچک که بسیار در آشپزی به ما کمک می‌کند، برای محیط زیست بس خطرناک است.

در تحقیقی که نتیجه آن در 18 ژانویه 2018 در مجله Science of the Total Environment به چاپ رسید، برق مصرفی 130 میلیون ماکروفر موجود در اروپا به ‌مدت یک ‌سال محاسبه شده است. محققان می‌گویند که برای تامین برق مصرفی این دستگاهها، به ‌اندازه ای که 7/7 میلیون خودرو گاز کربنیک تولید می‌کنند، آلاینده به جو تحمیل می‌شود.

در این پژوهش که توسط دانشگاه منچستر انجام شده است، گاز کربنیک ایجاد شده از مراحل ابتدایی تولید ماکروفر تا تبدیل شدن آن به زباله محاسبه شده است.

به نظر می‌ رسد که با گسترش فرهنگ مصرف ‌گرایی در اروپا و با کاهش قیمت تمام ‌شده وسایل آشپزخانه، آسیب به محیط زیست هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

یکی از پژوهشگران تیم دانشگاه منچستر می‌گوید: «مصرف برق ماکروفرها بیشترین آسیب را به محیط زیست وارد می ‌کند. میزان آلاینده ‌هایی که 19 ماکروفر در یک سال تولید می‌کنند با یک خودرو برابری می‌کند.»

محققان اعتقاد دارند که برای کاهش استفاده از ماکروفر و آگاهی دادن درباره استفاده صحیح از این وسیله باید تلاش‌ هایی صورت بگیرد. به‌ عنوان مثال، با تنظیم صحیح دستگاه بر اساس نوع غذا، برق مصرفی این دستگاه کاهش می‌یابد.

تعداد فروش ماکروفر در اروپا هر ساله افزایش می‌یابد. تخمین زده می‌شود که فروش سالانه ماکروفر در این قاره تا آخر 2020 به 135 میلیون دستگاه برسد.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید