• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2018 / 02 / 03

تلگرام ایکس، سریع‌تر و کم‌مصرف‌تر

پیام‌رسان تلگرام نسخه آزمایشی محصول تازه خود با عنوان “تلگرام ایکس” را در اختیار کاربرانش قرار داده است. گفته می‌شود که تلگرام ایکس سریع‌تر است و باطری کم‌تری نیز مصرف می‌کند.

تلگرام ایکس سریع‌تر و کم‌مصرف‌تر

تلگرام نرم‌افزار تازه‌ای از پیام‌رسان خود را با عنوان “تلگرام ایکس” عرضه کرده است. در وب‌سایت رسمی تلگرام گفته شده که برای بهبود خدمات این پیام‌رسان یک “رقابت داخلی” در درون این شرکت شکل گرفته و حاصل آن نسل‌های مختلف این نرم‌افزار است که در کنار هم فعال هستند.

“تلگرام ایکس” نسل تازه این پیام‌رسان است که کد‌نویسی آن از ابتدا صورت گرفته است و با نسخه اصلی تفاوت دارد. به گفته توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن سرعت بارگذاری صفحات‌، فایل‌های تصویری، صوتی و ویدیویی افزایش یافته است.

این اپلیکیشن همچنین قرار است در مصرف باطری صرفه‌جویی کند. ظاهر نسخه ios این نرم‌افزار با تلگرام اصلی تفاوت چندانی ندارد. تفاوت عمده در نسخه اندرویدی تلگرام و تلگرام ایکس است.

امکانات نسخه اندرویدی

در نسخه اندرویدی برای چت کاربران حالت “bubble-free”ارائه شده که در این شرایط پیام‌ها و تصاویر فضای بیشتری برای نمایش دارند. حتی می‌توان نمایش عکس‌ها را به صورت تمام صفحه انجام داد.

همچنین کاربران می‌توانند با انتخاب کردن یک پیام، بدون باز کردن، محتوای آن را ببینند. در بخش مشخصات کاربری هم به راحتی می‌توان به تصاویر، ویدیوها و فایل‌های صوتی که به اشتراک گذاشته شده دسترسی داشت.

 نسخه اندرویدی تلگرام x

در تلگرام ایکس در منوی بالای هر چت یا گروه، گزینه “گزارش” اضافه شده است. در نرم‌افزار قدیمی‌تر، این گزینه در بخش اطلاعات هر کانال قابل دسترس است.

به گفته تیم طراحی ، نسخه تلگرام ایکس ارائه شده آزمایشی است و توسعه امکانات این نرم‌افزار ادامه خواهد یافت.

در حال حاضر هر دو نسخه تلگرام در اختیار کاربران است اما این احتمال وجود دارد که تلگرام ایکس جایگزین نرم‌افزار اولیه شود. تلگرام ایکس در حال حاضر از ۱۳ زبان مختلف از جمله زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

به کاربران توصیه شده است که تنها از طریق فروشگاه اپل (اپل‌استور) یا گوگل پلیر نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام را دانلود کنند. همچنین درباره برنامه‌های نا‌امن با اسامی مشابه هشدارهایی منتشر شده است.

“محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران”

بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز ملی فضای مجازی تا اوایل بهمن ماه ۹۶ بیش از ۷۵۰ هزار کانال فارسی‌زبان در تلگرام راه‌اندازی شده‌اند. البته حدود ۳۵ درصد از این تعداد فعال هستند.

این گزارش می‌افزاید که روزانه حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون بازدید از کانال‌های تلگرامی فارسی صورت می‌گیرد. به نظر می‌رسد این آمار کانال‌های فارسی‌زبان راه‌اندازی شده در خارج از ایران را نیز شامل می‌شود.

بر اساس این گزارش بطور متوسط در یک شبانه روز بیش از سه میلیون مطلب در تلگرام فارسی منتشر می‌شود و از هر مطلب هم بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بار بازدید می‌شود.

گفته می‌شود که تلگرام با بیش از ۴۰ میلیون کاربر، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید