• ارسال کننده: سمیه مظفری
 • تاریخ انتشار: 2018 / 12 / 23

ملزومات گرفتن ویزا برای تحصیل در مجارستان

در مقاله قبلی یاد بگیر دات کام با “آخرین روش های دریافت ویزای تحصیلی کانادا” آشنا شدید. در این مقاله با نحوه گرفتن ویزا برای تحصیل در مجارستان آشنا می شوید.

دانشجویان بین المللی که قصد دارند برای مدتی بیش از 90 روز پیاپی در مجارستان اقامت داشته باشند، در حالی که از شهروندان اروپایی به شمار نمی روند، لازم است برای این کشور درخواست ویزای تحصیلی بلند مدت بدهند.

مراحل گرفتن ویزا برای مجارستان

ملزومات گرفتن ویزای تحصیلی برای کشور مجارستان بسیار متغیر است. از این رو تحقیق جامع در مورد قوانین ورود به این کشور بر اساس شرایط کشور خود بسیار اهمیت دارد.

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان، پیش از همه باید از سوی یکی از دانشگاه های مجارستان به شما پیشنهاد داده شود. شما باید پیش از عزیمت، درخواست ویزای تحصیلی خود را به کنسوللگری یا سفارت مجارستان موجود در شهر و محل زندگی خود تحویل دهید. فرایند دریافت ویزا به طور معمول حدود یک ماه طول می کشد، و حتی ممکن است این پروسه از این زمان نیز تجاوز کرده و زمان طولانی تری به طول بیانجامد، پس تا حد ممکن زودتر درخواست بدهید تا از هر گونه تاخیر و پیچیدگی بی مورد جلوگیری شود.

پروسه پذیرش اولین بخش از فرایند دریافت ویزای تحصیلی است که شامل مراحل زیر می شود:
گام اول: پیدا کردن رشته و دانشگاه مورد نظر:

سری به وبسایت موسسات آموزش عالی منتخب(chosen higher education institution)بزنید و در مورد رشته های موجود مطالعه کنید.

گام دوم: ملزومات ورود به این دانشگاه ها و مهلت ثبت نام را بررسی کنید:

پیش از تصمیم گیری، همیشه الزامات مربوط به سطح رشته مورد نظر را مطالعه کنید. تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری نموده و تا تاریخ مقرر آنها را نگاه دارید.

گام سوم: به صورت آنلاین برای کالج و رشته مورد نظر درخواست دهید:

فرم درخواست آنلاین رشته مورد نظر را پر کرده و سپس مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. با دانشگاه یا کالج مورد نظر تماس گرفته و بپرسید که چه اقدامات دیگری لازم است انجام دهید.

گام چهارم: منتظر دریافت تاییدیه و برگه پذیرش از سوی دانشگاه باشید.

در نهایت نامه دعوتی با نام شما از سوی دانشگاه به دستتان می رسد. با این مضمون که دانشجوی مذکور برای مدت زمان مشخصی در رشته مذکور پذیرفته شده است. دانشجویان لازم است پیش از ثبت نام در دوره آکادمی مورد نظر بخشی از شهریه دانشگاه را پرداخت کنند.

فرایند دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

پس از دعوت شدن از سوی دانشگاه لازم است تا چند مرحله دیگر را برای دریافت ویزای تحصیلی طی کنید:

گام پنجم: تعیین قرار ملاقات برای مصاحبه:

اکنون وقت آن رسیده وقت مصاحبه را مشخص کنید. برای روز مصاحبه مدارک مربوط به ویزا باید کاملا آماده باشند و در روز مشخص شده آنها را به همراه داشت. در تاریخ مشخص شده دانشجو باید به سفارت مجارستان مراجعه کند.

گام ششم: تایید ویزا:

اکنون باید منتظر نتایج اقدامات خود بمانید، با این امید که ویزای خود را طی یک ماه دریافت کنید. پس از دریافت ویزا می توانید بلیط پرواز به مجارستان را رزرو کنید.

نحوه گرفتن ویزای تحصیلی در مجارستان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان:
 • مدارک مربوط به پرداخت شهریه
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاه مبنی بر قبولی شما
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه پیش از تاریخ ورود به این کشور
 • کپی از صفحه عکس پاسپورت
 • عکس با سایز پاسپورتی که حداکثر 6 ماه قبل گرفته شده باشد
 • مدارک مربوط به بیمه سلامتی
 • مدارک مربوط به آدرس یامحل اقامت شما در مجارستان
 • مدارک مربوط به این که در حساب بانکی خود پول کافی برای تامین مخارجتان دارید
 • فرم درخواست ویزا
 • سه پاکت تمبر خورده به نشانی داوطلب

در صورتی که لازم به قرار ملاقات و مراجعه به کنسولگری بود، باید برای آن یک برنامه 4 تا 6 هفته ای در نظر بگیرید، چرا که مدت این قرار ملاقات ها محدود هستند. پس از قرار ملاقات، فرایند ویزا تنها 1 تا 4 هفته طول خواهد کشید.

شما پس از ورود به مجارستان 15 روز وقت دارید تا برای مجوز اقامت در این کشور درخواست بدهید. این درخواست برای شهروندان اروپایی و غیر اروپایی که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند، الزامی است.

برای درخواست مجوز اقامت، شهروندان اروپایی و غیر اروپایی باید مدارک زیر را تحویل دهند:

 • اسناد مربوط به پرداخت هزینه های تحصیل
 • مدارک مربوط به تاییدیه دانشگاه میزبان در مجارستان
 • مدارک بیمه سلامت

ترجمه: آتنا هوایی

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید