• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
 • تاریخ انتشار: 2015 / 12 / 12

اسپمدکسینگ چیست؟ بهینه سازی یا فریب موتور های جستجو

اسپمدکسینگ در حقیقت به روش هایی گفته می شود که برای بهینه سازی وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد ولی موتور های جستجو استفاده از آنها را توصیه نمی کنند و در صورت تشخیص ممکن است با تنبیه آنها مواجه شوید. این روش ها را اسپمدکسینگ می نامند.

کلاه سیاه های در بهینه سازی موتور های جستجو

به کسانی که به این شکل موتور های جستجو را فریب می دهند کلاه سیاه یا بلک هت می گویند. اما اسپمدکسینگ شامل چه کارهایی می شود در ادامه به آن می پردازیم:

 • فریب دادن موتور های جستجو با هدف افزیش رانکینگ یا رتبه در نزد موتور های جستجو
 • ریدایرکت کردن کاربران به صفحاتی متفاوت از صفحاتی که برای موتور های جستجو نمایش داده می شود.
 • ریدایرکت کردن کاربران به صفحه ای متفاوت از آنچه در موتور جستجو رانک بندی شده شده است.
 • قرار دادن دو نسخه از هر صفحه یکی برای موتور های جستجو و یکی برای کاربران انسانی. به این عمل پیج کلاکینگ می گویند.
 • قرار دادن متن های مخفی یا نامرئی که با پشت زمینه یک رنگ دارند، فونت کوچکی دارند یا با استفاده از کد های Html مانند no frame مخفی شده اند.
 • تکرار کردن کلمات کلیدی در متا تگ ها و استفاده از کلمات کلیدی که غیر مرتبط هستند و با محتوای وب سایت شما همخوانی نداشته باشد.
 • استفاده از تعداد مشخصی کلمات کلیدی محاسبه شده در یک صفحه که به این ترتیب تعداد کلمات کلیدی را ان طور که موتور های جستجو می خواهند، بالا ببرند.
 • قرار دادن تعداد زیادی صفحات بی کیفیت از نظر محتوا که فقط یک سری کلمات کلیدی و اصطلاحات مشخص در آنها تکرار شده اند.
 • استفاده از وب سایت های Mirror یا آینه ای که با استفاده از چند هاست اقدام به راه اندازی چند وب سایت می کنند که در حقیقت یک وب سایت هستند و در همه آنها یک محتوا وجود دارد و فقط آدرس آنها متفاوت است.
 • کپی کردن مطالب از وب سایت های اورجینال یا قرار دادن مطالب مشابه آنها و عدم رعایت کپی رایت که منجر به این می شود که رانکینگ پایینی کسب کنند.
 • سواستفاده از اطلاعات شخصی افراد و مشکلات امنیتی در وب سایت از قبیل ایجاد صفحات مشابه بانک ها و دزدی اطلاعات کاربران
 • این مورد در کشور ما به عمد یا در اثر نداشتن دانش کافی سهوا توسط طراحان وب ایجاد می شود و آن استفاده از قالب های رایگان است که بسیار هم زیبا و شکیل طراحی می شوند به خصوص در ورد پرس این مشکل بخاطر رواج استفاده، بیشتر مشاهده می شود. این قالب ها بودن اینکه صاحب وب سایت بداند در حال اسپمینگ است که نه تنها از طرف موتور های جستجو بلکه از طرف سرورهای اینترنتی هم مسدود می گردد و مشکلات زیادی را برای وب سایت به بار می آورد و همه سرمایه گذاری شما را به هدر می دهد.

اینها روش های متداولی هستند که برای گول زدن موتور های جستجو استفاده می شوند و می خواهند به این ترتیب رانکینگ وب سایتی را بالاتر ببرند اما موتور های جستجو به روش های شما در بهینه سازی وب سایت اهمیت زیادی می دهند و این روش ها را مد نظر دارند همچنین با تغییر و بهینه سازی مداوم الگوریتم های خود این روش ها را شناسایی می کنند و افرادی که موتور های جستجو را می گردانند آنقدر باهوش هستند که چنین نیرنگ هایی را شناسایی کنند. شاید کمی طول بکشد ولی در نهایت وب سایت افراد حیله گر به دام خواهد افتاد و همه هزینه ای که انجام داده اند یک شبه به باد خواهد رفت. بنابراین تصمیم با شماست که آیا می خواهید بهینه سازی وب سایت یا سئو را مطابق دستورالعمل های موتور های جستجوی معتبر انجام دهید یا اینکه اقدام به فریبکاری کنید و پس از مدت کوتاهی همه چیز را بر باد دهید!

علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید