• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2019 / 07 / 13

رازهاي يك بنر تبليغاتي موفق

افزايش كارايي يك بنر تبليغاتي براي بهبود وضعيت كسب و كار امري حياتي است. با خواندن اين نكات ساده مي توانيد كارايي و اثر بخشي بنر هاي خود را افزايش دهيد تا مشتريان بيشتري را جذب كنيد.

رازهاي يك بنر تبليغاتي موفق

1- هر بنر را مطابق با وب سايت ميزبان طراحي كنيد.

در يك فعاليت تبليغاتي موثر ابتدا بايد يك وب سايت مناسب و مرتبط پيدا كنيد كه مورد علاقه مشتريان شما باشد آن گاه بنري طراحي كنيد كه با سليقه بازديدكنندگان آن وب سايت سازگار باشد. در عين حال سعي كنيد بنري كه طراحي مي كنيد با طراحي آن وب سايت متناسب باشد تا كاملاً حرفه اي به نظر بيايد. گاه بعضي طراحان حرفه اي به گونه اي بنر را مي سازند كه گويي قسمتي از آن وب سايت است كه اين كار باعث مي شود مقاومت بازديد كنندگان آن وب سايت براي كليك روي آن بنر ها كاهش يابد يا به عبارت ديگر افراد بيشتري از طريق اين بنر به سمت شما هدايت مي شوند.

2- بنر يا تصاوير متحرك

يك بنر كه به صورت انيميشن چشمك زن طراحي مي شود شانس بيشتري براي ديده شدن دارد ولي در عين حال انيميشن شما نبايد به گونه اي باشد كه بازديد كنندگان را عصباني كند و در ناخود آگاه آن ها ذهنيت بدي به جا بگذارد. تصاوير انيميشني كه خيلي سريع و مداوم عوض مي شوند بيننده را خسته مي كنند و در اين صورت نه تنها روي بنر شما كليك نمي شود بلكه احتمالاً تعدادي از بازديد كنندگان از خير آن صفحه خواهند گذشت. حتي مي توانيد قسمت كوچكي از بنر خود را به صورت متحرك در آوريد. به خاطر داشته باشيد وقار بنر شما نشان دهنده اعتبار و اعتماد به نفس شماست.

3- مختصر و وسوسه انگيز

چندين نسخه بنر تبليغاتي بسازيد و آماده داشته باشيد. بنر هاي تبليغاتي كه ريزه كاري هاي گرافيكي با ظرافت در آن ها لحاظ شده است، بيشترين درصد بازدهي را دارند. تجربه نشان داده است روي چنين بنر هايي تا 7 درصد كليك مي شود كه براي يك بنر تبليغاتي آمار بسيار خوبي است. حال كه بنر هاي مختلفي طراحي كرده ايد سعي كنيد آن ها را در فواصل زماني 72 ساعته با يكديگر تعويض نماييد و آمار بازديد هر كدام را با ديگري مقايسه كنيد. با اين كار تجربه ارزشمندي نسبت به عكس العمل بازديد كنندگان به دست خواهيد آورد كه در طراحي هاي بعدي مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.

4- از يك گرافيست حرفه اي كمك بگيريد.

امروز طراحي بنر از سه سال پيش به مراتب پيچيده تر شده است بنابراين براي طراحي تعدادي بنر تبليغاتي موثر و متنوع به يك گرافيست حرفه اي نياز داريد. اينترنت نه تنها منبع با ارزشي براي پيدا كردن اطلاعات است بلكه كار شما را براي انتخاب يك گرافيست حرفه اي بسيار ساده كرده است شما به راحتي با يك جستجوي ساده مي توانيد گرافيست مورد علاقه خود را پيدا كنيد و نمونه كار هاي او را بررسي كنيد. مطمئن باشيد از يك بنر حرفه اي درآمدي خواهيد داشت كه هزينه پرداختي شما براي يك بنر تبليغاتي در برابر آن به چشم نخواهد آمد.

5- حجم گرافيك را كاهش دهيد.

اگر بنر شما خيلي سنگين باشد زمان لود شدنش در يك صفحه وب طولاني خواهد شد و طبيعي است كه شانس كمتري براي ديده شدن دارد و واضح است كه كمتر روي آن كليك خواهد شد. بنابراين بايد سعي كنيد حجم بنر خود را كمتر از 15 كيلوبايت طراحي نماييد. البته اين سايز براي يك بنر تبليغاتي انيميشن كمي غير واقعي به نظر مي رسد.

6- كارايي بنر تبليغاتي خود را ارزيابي كنيد.

يك بنر تبليغاتي معمولي به طور متوسط نيم درصد از بازديد كنندگان يك وب سايت را به خود جذب مي كنند بنابراين اگر روي بنري 2 درصد از بازديد كنندگان كليك كنند آمار مناسبي است. اما بعضي مواقع به سختي مي توان به چنين آماري دست يافت. اگر بعد از سه روز بنر شما بازدهي مناسبي نداشت آن گاه بايد بنر تبليغاتي خود را عوض كنيد. همين طور سعي كنيد وب سايت هاي مختلف را امتحان كنيد به ياد داشته باشيد هيچ گاه همه بودجه خود را براي تبليغات در يك وب سايت خرج نكنيد بلكه بهتر است تبليغات خود را در چندين وب سايت پخش كنيد سپس بايد بازدهي و درآمد خود را در هر مورد مقايسه كنيد تا بتوانيد وب سايت هاي مناسب خود را پيدا كنيد.

با به كار بستن نكات فوق تبليغات شما بيشترين سود را خواهد داشت.

نوشته: مايكل فليشنر — متخصص كسب و كار اينترنتي–

ترجمه: علي يزدي مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید