• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2016 / 04 / 22

28 ايده براي آغاز يك كسب و كار جديد با درآمد خوب

اگر به دنبال كار گشته ايد و نتوانسته ايد كار مناسبي پيدا كنيد شايد به اين فكر افتاده باشيد كه كار جديد براي خود راه اندازی کنید. و به اين طريق كسب درآمد كنيد براي اين منظور نياز به يك سري گزينه به عنوان شغل آينده داريد تا از بين آنها متناسب با توانايي ها و علايق خود بهترين شغل را انتخاب نماييد. در اين مقاله بر مشاغلي كه مي توان به صورت خانگي هم اداره كرد و نياز به سرمايه سنگيني براي شروع ندارد تاكيد شده است.

ایده هایی برای شغل جدید با سرمایه کم

  به طور متوسط افراد در عمر كاري خود بين دو تا سه شغل عوض مي كنند و زماني كه كار اول يا دوم خود را ترك مي كنند به فكر كار دوم يا سوم خود هستند و افرادي هم هستند كه ترجيح مي دهند درآمد كمي داشته باشند اما حقوقي در دوران بازنشستگي داشته باشند ولي هنگامي كه بازنشست مي شوند متوجه مي شوند كه اين حقوق كفاف هزينه هاي آنها را نمي دهد و در دورانی که باید استراحت کنند مجبور می شوند کار کنند.

خبر خوب اين است كه در هر موقعيت و مكاني باشيد مي توانيد براي خود (حتی در خانه) كسب و كاري راه بيندازيد كه پتانسيل رشد بالايي داشته باشد. خوب مي خواهيد كمي بيشتر ريسك كنيد و سخت كار كنيد؟ بياييد شروع كنيم:

ايده هايي براي كسب و كار هايي با سرمايه اوليه كم
حسابداري

اين كار ممكن است به آموزش، تجربه و همينطور مدرك نياز داشته باشد.

وضعيت خود را مشخص كنيد آيا مي خواهيد فقط نقش حسابدار يك كسب و كار كوچك را بازي كنيد؟ يا اينكه مي خواهيد براي شركتي بزرگ كار كنيد و بايد ترازنامه ها، اظهارنامه هاي مالياتي، گزارش هاي مالي و.. را سر و سامان بدهيد اين كارها ممكن است به صورت هفتگي، ماهيانه و ساليانه انجام شوند كه به شركتي كه در آن كار مي كنيد و نوع فعاليت اين شركت بستگي دارد. يكي از پيچيده ترين كارهاي حسابداري محاسبه سود و هزينه هاي مالياتي يك شركت است به خصوص وقتي كه آنها دفاتر حسابداري منظم ندارند اينجاست كه نياز به افرادي پيدا مي كنند كه به آنها در اين زمينه كمك كنند. حال اگر حسابدار مربوطه كمي هم از قوانين مالياتي سر دربياورد و بتواند به آنها كمك كند اين كار را به بهترين شكل ممكن انجام دهد، مي تواند با شركت هاي بسياري كار كند به خصوص در زمينه مقررات معافيت مالياتي ريزه كاري هاي زيادي وجود دارد كه براي شركت ها بسيار مهم است.

تعمير دو چرخه

در بسياري مناطق كشورمان اين كاري فصلي است اما امروزه با گسترش آپارتمان نشيني بسياري براي خود حتي جايي ندارند تا دوچرخه هايشان را نگه دارند. اگر فضاي كافي در اختيار داريد مي توانيد آنرا تبديل به انبار دوچرخه كنيد دوچرخه هاي مردم را در زمستان تحويل بگيريد و آنها را سرويس كنيد و در فصلي كه به آن نياز دارند در اختيارشان قرار دهيد همچنين در كنار تعمير دو چرخه مي توانيد قطعات يدكي بسياري بفروشيد كه يك منبع درآمد جانبي بسيار خوب است. حتي امروزه در ديگر كشور ها شركت هايي فعاليت مي كنند كه مردم را به دو چرخه سواري در زمستان تشويق مي كنند آنرا به مردم آموزش مي دهند لاستيك هاي مخصوص برف به آنها مي فروشند و دو چرخه هاي مخصوص زمستان به مردم اجاره مي دهند. و اگر براي روز هاي تعطيل برنامه ريزي كنيد  و يك تعميرگاه سيار دوچرخه در كنار اجاره دو چرخه مي تواند يكي از بهترين كسب و كار هايي باشد كه با سرمايه اوليه ناچيزي قابل راه اندازي است.

خدمات نظافتي

اين كار شاخه هاي کاری بسياري دارد. اگر مي خواهيد در ساعت هايي كار كنيد كه ديگران كار نمي كنند بهترين كار براي شما نظافت محيط هاي اداري و دفتري است. مي توانيد نظافت فروشگاه هاي بزرگ را به صورت پيمانكاري تقبل كنيد. همچنين رستوران ها نياز مبرمي به نظافت دارند و مي توانند يك مشتري دايمي شما باشند. ممكن است بخواهيد شركت راه اندازي كنيد و تميزي خانه هاي افراد را تقبل كنيد كه اعتبار شما نقش مهمي در درآمد شما خواهد داشت چون وقتي صحبت از خانه مي شود بحث امنيت آن در درجه اول اهميت قرار دارد. اگر خدمات نظافتي را به خوبي انجام دهيد و بتوانيد نفرات خود را به خوبي مديريت كنيد نياز به هزينه زيادي براي تبليغات و بازاريابي نخواهيد داشت.

تعمیر کارت های الکترونیکی صنعتی

این کار واقعا پول ساز است کارت های الکترونیکی که در صنایع استفاده می شوند به خصوص صنایع حساس و دقیق از قبیل صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع نیروگاهی، فولاد، معدنی و.. بسیار گرانقیمت هستند با افزایش شدید قیمت دلار که امروزه اقتصاد ما درگیر آن است کارت هایی که قبلا به سادگی تعویض می شدند امروزه نیاز به تعمیر دارند. یکی از دوستان و همکاران بعد از چند سال کار و مطالعه در این زمینه تبحر بالای پیدا کرده است و علاوه بر کار اصلی خود از این طریق درآمد جانبی خوبی کسب کرده است و بدون شک اگر در این زمینه کار کند چند برابر حقوق کارمندی می تواند کسب درآمد کند. حتی به کمک تجربه ای که بدست آورده است نوآوری هایی انجام داده است و قطعاتی ساخته که صنایع خریدار آن هستند. این کار در کنار یک بازاریابی خوب درآمد هنگفتی دارد.

تعميرات كامپيوتر

براي اين كار به تجربه و دانش كافي نياز داريد. ولي امروزه جوانان بسياري چنين مهارت هايي دارند اما بيكار هستند! كافيست با نرم افزارهاي اصلي آشنايي داشته باشيد نرم افزار هايي كه بيشتر كاربران با آنها كار مي كنند بسياري از مشكلات كامپيوتر ها نرم افزاري است و حتي برخي موارد مشتري شما نمي داند چگونه يك نرم افزار را نصب كند يا قفل مربوطه را چگونه فعال كند. نرم افزارهايي كه براي تايپ و تكثير مورد استفاده قرار مي گيرند نرم افزارهاي ويرايش عكس، نرم افزار هاي طراحي و امنيتي از اين جمله اند. حتي مي توانيد كلاس خصوصي براي كاربران خود داير كنيد و از اين راه هم درآمد مناسبي كسب كنيد. به عنوان مثال آموزش نرم افزار فتوشاپ براي بسياري از مشتريان شما مي تواند درآمد زا باشد و به همين دليل حاضر خواهند بود هزينه بيشتري بپردازند تا درآمد خود را افزايش دهند. همچنین با رفع مشكل يا عيب يابي اينترنت افراد و شركت ها مي توانيد درآمد خوبي كسب كنيد. برخي حتي اين كار را به صورت تلفني انجام مي دهند و از اين راه در آمد مناسبي دارند. خود را به روز نگه داريد و بهترین خدمات را ارائه نمایید به گونه اي كه مشتريان شما را اولين و آخرين راه حل مشكل خود بدانند. حتي وقتي راه حل مشكل را نمي دانيد مي توانيد از اينترنت استفاده كنيد.

 

مشاوره

اين كار حوزه وسيعي را در بر مي گيرد بسته به رشته تحصيلي و دانش و تجربه اي كه داريد درآمد شما متفاوت خواهد بود. ممكن است سالها در زمينه بازاريابي كار كرده باشيد يا اينكه تجربه زيادي در باغداري داريد يا اينكه سالها در زمينه كالاهاي آرايشي اصلي كار كرده ايد و مي توانيد اطلاعات با ارزشي در اختيار افرادي كه مي خواهند در اين زمينه فعاليتي را آغاز كنند قرار دهيد. تجربه هاي شما به خصوص تجربه هاي موفق شما مي توانند منبع بزرگي از درآمد باشند. توجه داشته باشيد كه بايد به دنبال افرادي باشيد كه در زمينه كاري مورد نظر فعالبت مي كنند آنها مشتريان شما خواهند بود مي توانيد وب سايتي داير كنيد و خود و توانايي هاي خود را در معرض ديد بازديد كنندگان قرار دهيد بهتر است در وب سايت خود مطالب آموزشي در زمينه كاري قرار دهيد. البته بايد خودتان در اين زمينه مطالعه و تحقيق انجام دهيد و هنگامي كه مشتري با شما صحبت مي كند قانع شود كه مي تواند از شما اطلاعات با ارزشي دريافت خواهد كرد. برای شروع کار بهتر است مدتی خدمات رایگان ارائه دهید بعد از اینکه اعتباری کسب کردید می توانید کسب درآمد را آغاز کنید. بسیار مهم است که در زمینه ای خاص تجربه و دانش بالا داشته باشید تا بتوانبد در این زمینه فعالیت کنید.

خدمات حيوانات خانگي به خصوص سگ

اگر در اين زمينه مهارت داشته باشيد مي توانيد درآمد خوبي داشته باشيد برخي حيوانات خود را بسيار دوست دارند و حاضرند هر پولي بپردازند. اگر در اين زمينه دانش كافي كسب كنيد و بتوانيد به آنها كمك كنيد به هر شكلي حيوانات خانگي خود را نگه دارند يا حتي پناهگاهي براي حيوانات آنها تهيه كنيد و مي توانيد از هزينه نگهداري پولي دريافت كنيد. براي نگهداري از حيوانات خانگي نياز به يك سري وسايل و ملزومات هست فروش آنها هم مي تواند كار پر سودي باشد. از ظرف غذا گرفته تا قلاده و شامپوي مخصوص و وسايل بهداشتي كه به سادگي در دسترس نيستند و اگر شما بتوانيد اين خدمات را رائه كنيد مشتريان زيادي خواهيد داشت. یکی از مشکلات کسانی که حیوانات خانگی را نگهداری می کنند شستشوی آنهاست. اگر محلی را برای شستشوی آنها در اختیار دارید باید بگویم یک کار جالب و پردرآمد انتظار شما را می کشد. و با فروش وسایل حیوانات خانگی در کنار آن باز هم می توانید پول بیشتری بدست آورید. اگر به اين كار علاقه مند هستيد توصيه مي كنم مقاله درباره سگ ها بیشتر بدانیم – تربیت سگ  را مطالعه نماييد.

تعميرات الكترونيكي

اين كار شبيه تعمير سخت افزار كامپيوتر است با اين تفاوت كه همه تجهيزات و وسايل الكترونيكي را شامل مي شود. اين كار مي تواند خيلي پيچيده باشد به همين دليل بايد تا آنجا كه مي توانيد در اين زمينه اطلاعات بيشتري كسب كنيد. براي اينكه در زمينه الكترونيك كار كنيد نيازي نيست كه مدرك مهندسي داشته باشيد با كارآموزي و كار عملي هم مي توانيد مهارت لازم را بدست آوريد و مطالعه در كنار آن مي تواند توانايي شما را دو چندان كند اما داشتن مدرك مهندسي در اين زمينه مي تواند كمك خوبي باشد چون مشتريان به کسی که دانش و تجربه هر دو را دارد بيشتر اعتماد خواهند كرد.

ترجمه و مقاله نويسي

اين كار را نمي توان يكي از مشاغل پر درآمد و ساده انگاشت اما اگر به عنوان يك نويسنده يا مترجم قابل شناخته شويد مي توانيد درآمد خوبي داشته باشيد كه اين مهم دست يافتني نيست مگر با مطالعه و تلاش بسيار در اين زمينه و همچنين كار كردن در كنار اساتيد اين فن!

يكي از كارهايي كه مي تواند در آمد مناسبي داشته باشد نوشتن دستورالعمل هاي آموزشي براي محصولات كارخانه ها يا ترجمه دفترچه راهنماي آنهاست.

يكي ديگر از كارهايي كه امروزه در كشور ما رواج بسيار يافته است نوشتن مقاله براي ديگران است به اين شكل كه شما ترجمه مي كنيد يا مقاله مي نويسيد ولي مقاله به نام كس ديگر منتشر مي شود و او بنا به ارزش مقاله دستمزدي پرداخت مي كند. متاسفانه این کار در بین دانشگاهیان رواج بسیاری یافته است و البته افراد توانمند هم به این طریق کسب درآمد می کنند و برای آنها مقاله و پایان نامه معتبر تهیه می کنند.

اگر در زمينه ادبي تحصيل كرده ايد يكي از كارهايي كه انتشاراتي ها به دنبال آن هستند ويرايش متن كتاب ها، روزنامه ها و مجلات است.

تهيه محتوا براي وب سايت ها هم يكي از كارهايي است كه مي تواند درآمد زيادي داشته باشد. به خصوص اگر در اين زمينه سرشناس باشيد و نام شما در زير مقالات وب سايت هاي معتبر درج شود اين شروعي بر يك كار زيبا و پر اعتبار است. نوشتن براي وب سايت ها گستره وسيعي از موضوعات را شامل مي شود: از ترجمه متون در زمينه هاي مختلف گرفته تا نوشتن گزارش از يك رويداد، حادثه يا سفري خاطره انگيز يا نوشتن آموزش كار با يك نرم افزار و… مي باشد. به خصوص اگر اهل سفر هستيد و يك دوربين با كيفيت متوسط در اختيار داريد مي توانيد مطالب بسياري در زمينه گردشگري بنگاريد، مهارت هاي خود را در زمينه عكاسي افزايش دهيد و در نهايت همه آنها را به قيمت مناسب به صورت يك كتاب يا مقاله به قروش بگذاريد. تنها مشكل در اين زمينه رعايت نشدن قانون كپي رايت و حقوق مالكيت اثر براي وب سايت هاست كه به همين دليل وب سايت هاي توليد كننده محتوا در ايران درآمد مناسبي ندارند و به اين ترتيب يكي از بزرگترين بازار هاي كار كشور كه پتانسيل بالايي براي اشتغال زايي مستقيم و غير مستقيم دارد عملا از دست رفته است كه اين بزرگترين ضربه را بر پيشرفت علمي كشور مي زند.

برنامه ريزي و مشاوره مالي

براي اين منظور بايد در اين زمينه، مدارك تحصيلي و گواهينامه هاي مورد نظر را داشته باشيد و مهمتر از آن اين است كه در مراكز بزرگ مالي كار كرده باشيد نيازي نيست كه حتما در اين مراكز استخدام شويد كافي است به صورت كارآموز وارد اين موسسات شويد و شروع به كار كنيد و هدف شما بايد آموختن باشد و بدانيد كه اين تجربيات را در هيچ دانشگاهي نخواهيد يافت و خبر خوب اين است كه بسياري از تجربيات و مهارت هاي محيط كار نياز به هوش بسيار بالايي ندارند. پس از اين كه مدارك و تجربه كافي كسب كرديد اگر همان موسسات شما را جذب نكنند بسياري شما را به عنوان مشاور و برنامه ريز مالي خود استخدام خواهند چون سابقه كاري و مدارك شما آنها را قانع خواهد كرد كه مي توانند به شما اعتماد كنند.

سمساري

بسياري از مردم از قدم زدن در ميان وسايل و لوازم قديمي افراد لذت مي برند، به خصوص اگر بحث از وسايل قيمتي باشد. در اين كار نظافت، دكوراسيون و چيدمان سمساري بسيار اهميت دارد و همچنين بايد هميشه وسايل جديدي را كه براي فروش عرضه مي كنيد، در معرض ديد مشتریان قرار دهيد. و اگر هر از چند گاهي با محدوديت زماني تخفيف هاي ويژه در اختيار مشتريان قرار دهيد به رونق كسب و كار خود كمك بزرگي كرده ايد. از آنها بخواهيد براي اجناس جديدي كه خواهيد آورد به شما سر بزنند. حتي نيازي نيست تعداد زيادي جنس جديد اضافه کنید فقط هر از گاهي چيدمان آنها را عوض كنيد. هر چند اجناس جدید همیشه به پتانسیل درآمد زایی شما خواهند افزود. گاهي يك كتاب قديمي در قفسه بيشتر خود نمايي مي كند تا روي يك ميز چوبي قديمي!

 

مربي ورزشي

امروزه مردم براي آموختن مهارت هاي ورزشي و سلامتي خود بيشتر خرج مي كنند با افزايش دانش و مهارت هاي خود در اين زمينه مي توانيد كار مناسبي داشته باشيد و گاه درآمدي بدست خواهيد آورد كه فكرش را هم نمي كرديد. به خصوص اگر مربي موفقي در زمينه ورزش هاي پرطرفدار يا ورزش هاي مورد علاقه ثروتمندان شويد. یکی از زمینه های مورد علاق بیشتر افراد وزن کم کردن و برای برخی هم وزن اضافه کردن است. با کمک به آنها برای تغذیه و ورزش های مناسب که هم بتوانند سلامت خود را حفظ کنند و هم بتوانند اندامی زیباداشته باشند به یک مربی موفق تبدیل خواهید شد. براي اينكه به عنوان مربي پذيرفته شويد بايد از ميانگين افرادي كه در اين زمينه فعاليت مي كنند بهتر باشيد. همچنين بايد توانايي هاي خود را در زمينه مربي گری تقويت كنيد روابط عمومي خوبي داشته باشيد بتوانيد در جمع به خوبي با همه افراد با هر خوي و خصلتي كار كنيد، بتوانيد از نظر انگيزشي آنها را ترغيب كنيد و البته مانند يك معلم دلسوز بتوانيد دانش خود را به آنها منتقل كنيد.

لوله كشي

يكي از پردرآمدترين كارهاي خدماتي است كه با مدتي كارآموزي مي توانيد آنرا بياموزيد و هميشه براي كسي كه مهارت كافي در اين زمينه داشته باشد كار هست به خصوص اگر مشتري مدار باشيد و كار خود را با كيفيت بالا انجام دهيد. به خصوص نشتي هاي آب و فاضلاب در آپارتمان ها امروزه يكي از مشكلات شايع است و مالكان براي رفع مشكل خود حاضرند هزينه كنند.

يكي ديگر از كاهايي كه اين روز ها مشتري زيادي دارد نصب و تعميرات دستگاه هاي تصفيه خانگي است. زماني اين كار را لوله كش ها انجام مي دادند ولي امروزه خود به كسب و كار مستقلي تبديل شده است و خدمات پس از فروش اين دستگاه ها هم يكي از منابع درآمدي خوب محسوب مي شود.

طراحي داخلي و نماي ساختمان

اين كار به استعداد ذاتي و سليقه شما بستگي بالايي دارد و اگر فردي خوش سليقه و خوش ذوق باشيد با آموختن علم آن مي توانيد به درآمد مناسبي دست يابيد. افرادي كه خانه جديد مي خرند و وضعيت مالي مناسبي هم دارند با انتخاب هاي زيادي مواجه مي شوند كه پرداختن به آنها بسيار گيج كننده و خسته كننده است و اينجاست كه يك متخصص در اين زمينه مي تواند كمك زيادي به آنها بكند. اتاق ميهمان، اتاق كودكان، اتاف نوجوانان، سالن پذيرايي و… مهم هستند همچنين سبك طراحي مورد نظر مشتري بايد مورد توجه قرار گيرد. لازم است كه با يك سري نرم افزار شبيه سازي آشنا باشيد يا اينكه با دوستي كه در اين زمينه تبحر دارد همكاري كنيد تا بتوانيد قبل از شروع كار از رضايت مشتري اطمينان حاصل كنيد.

جواهر سازي

راه هاي زيادي وحود دارد تا بتوانيد وارد دنياي طلا و جواهر شويد و همچنين مواد و متريال مختلفي براي كار وجود دارد. براي اين كار قبل از هر چيز نياز به آموزش داريد و پس از آن بايد يك دوره كارآموزي را طي كنيد تا مهارت لازم را كسب كنيد. آنگاه با انتخاب مسير خود مي توانيد به فعاليت در اين صنعت بپردازيد آنگاه ابزار و وسايل مخصوص زمینه کاری خود را خريداري كنيد. ممكن است به وسيله ای نياز پيدا كنيد تا بتوانيد فلز گرانقيمت را تا حد شكل دهي گرم كنيد، به تجهيزاتي براي برش و تراش نياز خواهيد داشت. يا ممكن است به وسايلي براي برش يا پرداخت سنگ هاي قيمتي نياز داشته باشيد. كه با كار در دوران كارآموزي مي توانيد سرمايه مورد نياز را كسب كنيد.

مشاور املاك

در صنف املاك متاسفانه كلاهبرداري هاي بسياري رخ مي دهد و كساني كه بتوانند با صداقت و درستي كار كنند و اعتباري در اين زمينه بدست آورند در كنار دانش كافي و اطلاعات حقوقي مانع از بوجود آمدن چينين مشكلاتي شوند مي توانند بسيار موفق باشند هر چند كسب اعتبار سخت و زمان بر است ولي راهي پايدار و سرمايه گذاري بلند مدت است. كسانيكه بد نام مي شوند نمي توانند در دراز مدت به اين شكل ادامه دهند و هيچگاه موفقيت بزرگي بدست نخواهند آورد.

همچنین بسیار مهم است که بتوانید مشاوره خوبی به مشتری خود ارائه دهید. باید با مناطق مختلف اشنایی کافی داشته باشید و مانند یک سرمایه گذار موفق ملک عمل کنید و برای مشتری خود دلسوزانه کار کنید هر چند در کوتاه مدت ممکن است یک مشتری را از دست بدهید اما در دراز مدت کاری کرده اید که او مشتریان بسیار برای شما خواهد فرستاد.

حفظ امنيت شركت هاي خصوصي و فروشگاه ها

مي توانيد يك شركت امنيتي ثبت كنيد و مجوز هاي لازم را براي اين منظور اخذ كنيد و نفراتي استخدام كنيد كه امنيت فروشگاه ها و شركت هاي خصوصي را به عهده گيرند. مي توانيد از تجربه نيروهاي پليس بازنشسته استفاده كنيد و در زمينه سيستم هاي امنيتي اطلاعات دقيقتري بدست آوريد و به شركت ها در زمينه استخدام نفر و نصب سيستم هاي دزدگير و دوربين هاي مدار بسته مشاوره بدهيد يا حتي خود انجام اين كارهاي را به عهده بگيريد.

يا اگر مي خواهيد استخدام شويد و از نظر توانايي هاي بدني و دفاع شخصي توانايي و تجربه كافي داريد این هم یک گزینه پیش روی شماست. توجه داشته باشيد كه كسي كه به عنوان نگهبان يا نيروي حفاظتي استخدام مي شود ساعت كاري بيشتري دارد بايد قبل از همه سركار خود حاضر باشد و بعد از همه محل كار را ترك كند.

از وب سايت خود كسب درآمد كنيد!

هر چند همانطور كه گفته شد به دليل عدم حمايت از قوانين كپي رايت اين پتانسيل قوي براي درآمدزايي مورد چپاول سودجويان كپي كار قرار مي گيرد. اما باز هم به عنوان يك منبع درآمد جانبي كه در دراز مدت مي تواند بخشي از مخارج شما را بپردازد مي توانيد به آن گوشه چشمي داشته باشيد.

ولي اگر توانايي و دانشي داريد كه فكر مي كنيد مي تواند دردي را از ديگران دوا كند و مردم حاضرند براي آن پولي پرداخت كنند بايد بگويم يك وب سايت مي تواند به شما در بازاريابي و كسب در آمد كمك بزرگي بكند البته به صورت غير مستقيم و در حقيقت به كمك وب سايتتان خود را معرفي كرده ايد. به عنوان مثال اگر در زمينه تناسب اندام تجربه زيادي داريد مي توانيد با قرار دادن بخشي از اين تجربه ها و معرفي خود به عنوان تمرين دهنده يا مربي مشتري بيابيد. نكته بسيار مهم در اين كار اين است كه مقالات خود را به گونه اي تهيه كنيد و مطلب بنويسيد كه كپي كردن از آن كار ساده اي نباشد.

يكي ديگر از روش هايي كه مي توانيد به كمك وب سايت خود كسب درآمد مناسبي داشته باشيد داشتن يك فروشگاه اينترنتي است. كه براي اين منظور بايد جلب اطمينان كنيد و كالاهاي با كيفيت خوب و قيمت مناسب كه هزنيه ارسال نسبت به قيمت آنها كم باشد ارائه كنيد.

خدمات مراسم ازدواج، تولد و حتي ختم

زوج هاي جوان هميشه به دنبال اين هستند كه مراسم ازدواج آنها متفاوت و خاطره انگيز باشد. به همين دليل با توجه به توان مالي خود هزينه مي كنند و اين بازار خوبي را در اختيار افراد خوش ذوق و سليقه قرار مي دهد. براي موفقيت در اين زمينه بايد هميشه به روز باشيد و براي هر مراسم عروسي يك كار نو در چنته داشته باشيد تا بتوانيد آنها را شگفت زده كنيد كافيست يك مراسم را به خوبي برگزار كنيد آنگاه نظر همه ميهمان هاي آنها را به خود جلب كرده ايد و هر كدام از آنها يك مشتري بالقوه يا تبليغ كننده رايگان براي شما خواهند بود. اين ميهمان ها گاه به بالاي 500 نفر مي رسند و اين يعني يك بازار بزرگ و فوق العاده ارزشمند. بايد در زمينه لباس عروس، مد روز سبك مورد علاقه عروس و داماد، رنگ هاي مورد علاقه آنها و هر چيزي كه مي تواند يك جشن خاطره انگيز بسازد اطلاعات بدست آوريد. آنگاه بايد يك سناريو از مراسم عروسي با مشورت عروس و داماد و پدر و مادر آنها تهيه كنيد پس از نهايي شدن آنها برنامه ريزي و مديريت دقيق شما تعيين كننده خواهد بود ميهمان ها نبايد به خاطر شما معطل شوند طرح كيك عروسي هم اهميت زيادي دارد، رفتار و ادب همکاران شما بسیار اهمیت دارد و باید از افراد صبور، مودب و با روابط عمومی بالا استفاده کنید. حتي مي توانيد با عكاس، قنادي، آرايشگاه و… همكاري كنيد و براي مشتريان يكديگر تخفيف قايل شويد به اين ترتيب هم مشتريان شما راضي خواهند بود، هم بازاريابي كرده ايد و هم اينكه مي دانيد چگونه با آنها كار كنيد و همه چيز را طبق برنامه كنترل كنيد.

براي موفقيت در اين مراسم بايد خود را به جاي عروس و داماد قرار دهيد سعي كنيد بهترين شب زندگي آنها باشد كاري كنيد كه آنها اين خاطره را هيچگاه فراموش نكنند وقتي كه براي آنها خريد مي كنيد هم اين گونه تصور كنيد. اگر مراسم شما بود دوست داشتيد چه خدماتي ارائه شود؟ دوست داشتيد با ديگران چه تفاوتي داشته باشيد؟ تا مي توانيد براي عروس و داماد وقت بگذاريد با آنها صحبت كنيد و تلاش كنيد خواسته هاي آنها را مطابق بودجه اي كه دارند فراهم كنيد اگر مي خواهيد در اين كار به صورت پايدار پيشرفت كنيد بايد همه جوانب كار را در نظر بگيريد. در زمينه كاري خود با خانم ها مشورت كنيد آنها تجربه زيادي در اين زمينه دارند و مي توانند بسيار كمك كنند.

اين كار به سرمايه اوليه نياز دارد هر چند با سرمايه كمي مي توان اين كار را شروع كرد ولي بايد كاري كنيد كه توجه عروس و داماد جلب شود، بنابراين میزان سرمایه شما می تواند در موفقیتتان تاثیر گذار باشد.

تاسيس يك آموزشگاه

اگر تخصصي داريد در رشته تحصيلي خاصي مدرك بالايي داريد يا حتي مدرك بالايي نداريد ولي دانش زيادي در زمينه اي داريد كه مي توانيد به ديگران بياموزيد مي توانيد اين گزينه را انتخاب كنيد البته براي تاسيس آموزشگاه به مدرك دانشگاهي نياز است كه مي توانيد آنرا با همكاري دوستان خود كه چنين مدركي دارند و يا استخدام چنين افرادي بدست آوريد. امروزه آموزشگاه هاي كامپيوتر، زبان، تقويتي درسي، موسيقي، ورزشي و.. از رونق مناسبي برخوردار هستند و والدين هم براي آموزش فرزندان خود هر چه بتوانند هزينه مي كنند. حال اگر شما بتوانيد واقعا به فرزندان آنها كمك كنيد تا بيشترين بهره را از اين كلاس ها ببرند و تنها هدف شما كسب درآمد نباشد بدون شك موفق خواهيد شد. هر چند در ابتداي راه براي بازاريابي و جلب اطمينان بايد بيشتر تلاش كنيد.

داربست بندي

يكي از پر درآمدترين مشاغل هستند كه حتي با وجود ركود دوره اي در ساخت و ساز مسكن اين كسب و كار به علت وسعت كاربرد هميشه جزو مشاغل با درآمد مناسب بوده اند. داربست بندي نه تنها در ساخت وساز و تعميرات مسكن، نصب تابلو هاي موقت (به خصوص در مناسبت ها)، صنايع مختلف و هر چه كه با ارتفاع سر و كار دارد مورد استفاده قرار مي گيرد. قبل از شروع اين كار بهتر است در زمينه ايمني كار با داربست اطلاعات كافي بدست آوريد.

طراحي گرافيك

با وجود گسترش اينترنت و وفور كارهاي گرافيكي كه فقط با يك جستجوي ساده دست يافتني هستند هنوز كارهاي گرافيكي جذاب طرفداران خود را دارند اگر در خود چنين ذوق و علاقه اي مي بينيد مي توانيد براي تحصيل يا گذراندن دوره هاي آموزشي در اين زمينه كار را شروع كنيد. براي موفقيت در اين زمينه علاوه بر آشنايي با اصول اوليه گرافيك نياز است كه مدتي زير نظر اساتيد اين فن به كسب تجربه بپردازيد. در نهايت مي توانيد براي روزنامه ها يا مجلات كار كنيد، به طراحي لوگو و بنر هاي تبليغاتي بپردازيد، گرافيك وب سايت ها را طراحي كنيد، نقاشي ديواري براي شهرداري ها انجام دهيد و بسياري زمينه هاي كاري ديگر كه دنياي جذابي براي كار و تلاش است. نكته كليدی در حرفه گرافیک اين است كه زمينه كاري خود را به صورت تخصصي انتخاب كنيد و با دانش كافي در اين شاخه خاص از رشته گرافيك به فعاليت بپردازيد به عنوان مثال اگر در زمينه گرافيك وب سايت كار مي كنيد بايد درباره تاثير رنگ ها بر ميزان كليك كاربران بدانيد. توصیه می کنم مقاله  کدام رنگ می تواند فروش وب سایت را بالا ببرد؟ و همچنین مقاله یک راهنمای ساده برای ترکیب رنگ ها در طراحی صفحات وب می تواند به شما کمک کند تا علاوه بر زیبایی به اصول طراحی گرافیک وب سایت هم آشنا شوید.

 

آرايشگري

اين كار نياز به يك دوره آموزشي دارد اما چيزي كه موفقيت شما را در اين حرفه تعيين مي كند مهارت شماست. همچنين روابط عمومي بالا و رفتار خوب شما با مشتري، تمیزی و بوی خوش آرایشگر، فراهم آوردن محیط انتظار مناسب برای مشتری بسيار اهميت دارد. اين كار به خصوص براي خانم ها درآمد بسيار خوبي دارد.

ماساژ درماني

امروزه ثابت شده است كه ماساژ علمي و صحيح مي تواند براي سلامتي افراد مفيد باشد. اما اگر بخواهيد در اين رشته موفق باشيد علاوه بر دوره هاي آموزشي و مدارک معتبر که باری جلب اعتماد مشتریان لازم است بسيار مهم است كه بتوانيد به خوبي بازاريابي كنيد. در این کار بهترین روش بازاریابی مشتریان راضی شما هستند به خصوص اگر برای آنها که مشتری جدید می آورند یک گزینه تشویقی مثلا نیم ساعت ماساژ رایگان در نظر بگیرید. بايد اطلاعات دقيقي درباره آناتومي بدن و تاثيرات روانشناسي ماساژ بدست آوريد. همچنين بايد بدانيد كه چگونه كسب و كار خود را در راستای برند و اعتبار خود اداره كنيد. حتي مي توانيد دوره هاي آموزشي ماساژ درماني برگزار كنيد و به آنها مدرك پايان دوره اعطا كنيد. این مقالات را در زمینه ماساژ می توانید مطالعه نمایید امیدوارم اگر به این کار علاقه دارید مقالات ما هم به شما کمک کند تا کسب و کار خود را در این زمینه راه اندازی کنید.

آموزش ماساژ عضلات پشت

ماساژ گردن

ماساژ ورزشی برای عضلات همسترینگ یا پشت ران

ماساژ ورزشی برای تاندن آشیل

توجه داشته باشید که باید مجوز های لارم را در این زمینه کسب کنید و محل مناسبی برای این کار داشته باشید که نیاز به سرمایه اولیه نسبتا بالایی برای اجاره محل دارد. در این کار نظافت و رعایت بهداشت اهمیت بالایی دارد اگر بتوانید روی طبقه ثروتمند سرمایه گذاری کنید سود بیشتری خواهید داشت. در این کار مانند بسیاری از کسب و کار ها دکور و نور پردازی اهمیت بالایی دارید تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است نشان داده که مردم در جاهایی که نورپردازی و دکور خوبی دارد تمایل به خرید خدمات گرانتر دارند.

استفاده از مسير تردد مسافران

يكي از پر رونق ترين مشاغل فروش مايحتاج مسافران در مسير حركت آنهاست از تنقلات، ميوه، يخ، آب جوش، ذغال گرفته تا خوراك هاي محلي و انواع سوغات و وسايل پخت و پز و حتي سرويس خودرو كه هر کدام مي توانند زمينه بسيار سودآور و درآمد زايي باشند. در این کار اگر به خوشنامي معروف شويد بدون شك منبع درآمد بلند مدت و پايداري خواهيد داشت. به خاطر دارم كه يكي از دوستانم خاطره اي از يكي از شهرهاي شمال تعريف مي كرد كه مردم براي سفارش خوراكي هاي محلي مقابل یک رستوران سنتی صف مي كشيدند و جالب اين كه اين رستوران در مسير جاده اصلي هم نبوده بلكه بايد كيلومتر ها در مسير فرعي حركت كنيد تا بدانجا برسيد. اما بخاطر كيفيت و طعم خاص خورك هاي يك خانم روستايي توريست هاي بسياري جذب آنجا مي شدند.

عكاسي

يكي از مشاغل هنري و هيجان انگيز كه نياز به تجربه و آموزش دارد. كسب درآمد به عنوان يك عكاس مي تواند به روش هاي مختلف انجام شود. يكي از معمولترين روش هاي كسب درآمد از عكاسي، عكاسي از مجالس عروسي است. مي توانيد در يك سبك خاص از عكاسي تبحر پيدا كنيد مي توانيد يك عكاس هنري باشيد يا يك عكاس حرفه اي كه از اين طريق امرار معاش مي كند. عكاسي چهره، عكاسي از حيوانات، عكاسي از خانه ها، عكاسي از جشن تولد ها، عكاسي از رويدادها و بي نهايت زمينه كه براي عكاسي وجود دارد. اگر ابزار ها و دکور های خلاقانه هم بتوانید ایجاد کنید و برای هر کس دکور منحصر به فرد و مطابق سلیقه اش را ایجاد کنید، تم های روز را متناسب با مناسبت ها را ایجاد کنید و در کنا آن در فن نورپردازی استاد شوید بدون شک مشتریان شما بهترین مبلغ کسب و  کار شما خواهند شد.

بستنی فروشی

موفقیت در این کار در مهارت شما به ارائه بهترین طعم مورد پسند مردم بستگی دارد. اگر بستنی شما از مواد سالم و مقوی ساخته شده باشد در کنار طعم خوب خواهید چنان موفقیتی کسب خواهید کرد که فکرش را هم نخواهید کرد. این کار سود و فروش فوق العاده ای دارد. اگر در کنار آن آبمیوه هم بفروشید که فروق العاده است. بستنی را در مقابل چشم آنها تهیه کنید اصول بهداشتی را رعایت کنید و مکانی تمیز و زیبا برای نشستن مشتریان خود در اختیارشان قرار دهید. قبل از شروع کار و انتخاب محل با مشاوران اداره بهداشت محل زندگی خود مشورت کنید تا از هزینه های دوباره جلوگیری کنید. محل بستنی فروشی بسیار مهم است جاهای شلوغ بازار، جایی که پاتوق های شبانه هستند، پارک ها و شهربازی ها از جمله مکان هایی هستند که برای بستنی فروشی بسیار عالی هستند.

آشپزی

این کار را می توان یکی از زیبا ترین مشاغل دانست آشپز ها بیش از آن که از خوردن لذت ببرند از اینکه مردم خوراک آنها را با لذت نوش جان می کنند خوشحال می شوند. آشپزی  یک دنیا خلاقیت و راه و روش برای ساختن مزه ها و طعم های شگفت انگیز و خوراک های چشم نواز است. در آشپزی تجربه و کار کردن در کنار اساتید فن ضروری است همیشه بدنبال چشیدن طعم های جدید باشید و هر چه می توانید تجربه کنید. می توانید سرآشپز یک رستوران شوید یا اینکه برای خود یک رستوران کوچک داشته باشید. از تجربه های و آشپزی های خود تا می توانید فیلم و عکس تهیه کنید. از آن دستور العمل های مرموز و اسرارآمیز شرکت ها در تهیه خوراکی ها و اسنک ها پرده بردارید و به عنوان یک سوپرایز در رسانه اجتماعی خود منتشر کنید. تجربه نشان داده که مردم بیشتر تمایل دارند مشتری این گونه رستوران ها شوند.

علي يزدي مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - - -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید