• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2016 / 12 / 21

افرادی که زیاد می‌نشینند یک ساعت در روز ورزش کنند

طبق مطالعات منتشر شده توسط سازمان سلامت جهانی، حداقل یک ساعت ورزش نیاز است تا تاثیرات منفی نشستن مداوم در طول روز بر طرف شود.

پیاده روی

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از گاردین، سازمان سلامت جهانی اعلام کرده است که افراد باید به صورت متوسط 150 ‌دقیقه در طول هفته‌ ورزش کنند.

محققان دریافتند افرادی که بیش از هشت ساعت در طول روز می‌نشینند 9.9 درصد بیشتر در معرض مرگ هستند. افرادی که کم‌تر از چهار ساعت در روز می‌نشینند 6.8 درصد در خطر مرگ قرار می‌گیرند.

در صورتی که افراد حداقل یک ساعت ورزش در طول روز انجام دهند این خطر کم‌تر خواهد شد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: لازم نیست که افراد حتما باشگاه بروند، می‌توانند یک ساعت پیاده‌روی انجام دهند یا فعالیت سبک داشته باشد، دوچرخه‌سواری نیز می‌تواند برای افراد مفید باشد.

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که در طول روز مجبور به نشستن هستند اگر به ازای هر ساعت، پنج ‌دقیقه راه بروند می‌توانند از خطر بیش از حد نشستن تا حدی جلوگیری کنند.

پیش از این نیز بررسی‌ها نشان داده بود که تلویزیون نگاه کردن به مدت بیش از سه ساعت در روز خطر مرگ را افزایش می‌دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید