• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2014 / 04 / 14

بعد از فارغ التحصیلی شانس خود را برای پیدا کردن یک کار خوب بالا ببرید.

استخدامی

بدون شک هر فارغ التحصیل دانشگاه با دیگری متفاوت است و توانایی ها و آموخته های او با هم قطارانش متفاوت است. هر کسی تجربیات متفاوتی در دانشگاه داشته است که او را در وضعیتی منحصر به فرد نسبت به هم دوره ای هایش قرار می دهد. و هر کسی این شانس را دارد که شغل مناسبی پیدا کند.

اما اگر بدون سابقه می خواهید کار مناسبی بدست بیاورید باید بگویم به چیزی بیش از یک مدرک دانشگاهی نیاز دارید. کارفرمایی که می خواهد شما را استخدام کند نیاز به مدارکی دارد که از مهارت های شما اطمینان یابد او می خواهد فردی با تجربه را استخدام کند و همچنین به دنبال کسی می گردد که مدارک تحصیلی اش حاکی از احساس مسئولیت و تعهد او باشد. و شما باید این را ثابت کنید.

امروزه تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار زیاد شده است و رقابت بیشتری هم بین آنها در جریان است و حتی بسیاری از رقبای شما دورهایی را برای افزایش مهارت و تجربه می گذرانند تا بتوانند برتری خود را در میان رقبا حفظ کنند. اما نگران نباشید شما هم با انجام کارهایی و تلاش بیشتر می توانید شغل مناسبی دست و پا کنید.

قبل از هر چیزی باید بگویم در این مورد باید کمی هم واقع بین باشید. باید توجه داشته باشید چون تجربه کاری ندارید باید از سطوح پایین تر شروع به کار کنید و نباید انتظار داشته باشید در ابتدای راه بهترین موقعیت نصیب شما شود. تمام تلاش شما باید در کسب دانش و مهارت بیشتر باشد. برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد یکی از این راهها کار در شرکتی معتبر به صورت داوطلبانه است به این ترتیب شما فرصت دارید تا علاوه بر اینکه مهارت لازم را بدست می آورید دانش و مهارت خود را به کارفرما نشان دهید. همچنین می توانید روابط خوبی برقرار کنید که در فرایند استخدامی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

برای پیدا کردن یک کار خوب چه نیاز دارید؟
رزومه کاری

اولین کاری که برای پیدا کردن یک کار خوب نیاز دارید یک رزومه کاری خوب و با کیفیت است. برای این منظور باید با افراد با تجربه در زمینه کاری خود مشورت کنید و از آنها راهنمایی بخواهید. در رزومه خود به سمینارهایی که در آنها شرکت داشته اید اشاره کنید. حتما به دوره های آموزشی خود اشاره کنید و کپی مدارک آموزشی خود را ضمیمه آن کنید. اگر در زمان تحصیل به صورت پاره وقت کار می کرده اید حتما آنرا با جزییات کامل بنویسید فکر نکنید تجربیات شما بی ارزش است به یاد داشته باشید کارفرما در رزومه شما بدنبال اطلاعاتی در مورد شما می گردد تا در مورد صلاحیتتان تصمیم بگیرد چرا نباید اطلاعات بیشتری به او بدهید؟!  بعد از نوشتن یک رزومه کامل خوانا و با کیفیت آنرا در وب سایت های کاریابی ثبت کنید برای این منظور باید در این وب سایت ها عضو شوید حتی در این وب سایت ها راهنمایی هایی هم برای نوشتن یک رزومه خوب پیدا خواهید کرد.

افزایش مهارت برای مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی درست جایی است که می توانید بیشترین تاثیر را بر کارفرمای خود بگذارید. با افرادی که تجربه بالایی دارند برای نوشتن رزومه مشورت کنید. به خصوص کسانی که خود کار مصاحبه را انجام می دهند می توانند اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار دهند. اگر به چنین افرادی دسترسی دارید حتما از این فرصت استفاده کنید. با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید به خصوص درباره پایان نامه و پروژه هایی که انجام داده اید قبل از مصاحبه مطالعه کنید تا اگر چیزی را فراموش کرده اید به خاطر بیاورید و بتوانید با جزییات بیشتر در مورد آنها صحبت کنید. چون اینها دریچه هایی هستند که افراد مصاحبه کننده برای ورود به حوزه اطلاعات شما از آنها استفاده می کنند آنها انتظار دارند در این مورد اطلاعات بالایی داشته باشید و اگر در مورد زمینه ای که اظهار فضل می کنید لنگ بزنید بی شک تاثیر منفی در نتیجه مصاحبه خواهد داشت. معمولا هنگام مصاحبه استخدامی به شما فرصت می دهند تا خود را معرفی کنید و درباره مهارت ها، توانایی ها و تجارب خود صحبت کنید این یک فرصت طلایی هنگام مصاحبه است باید بحث را به سمت نقطه قوت خود بکشانید و بر آنها تاکید کنید و کاری کنید که آنها تحریک شوند در این زمینه از شما سوالاتی بپرسند. به عنوان مثال شما برای کارآموزی در کارخانه ای کار کرده اید که کار آن تولید سیمان بوده است می توانید درباره تعمیراتی که روی دیزل ژنراتور اضطراری انجام داده اید صحبت کنید در این هنگام ممکن است از شما درباره مشخصات دقیق آن دیزل ژنراتور بپرسند یا درباره قطعه ای که روی آن کار کرده اید بسیار خوب است که اطلاعات دقیقی درباره آن ارائه دهید که البته نیاز به مطالعه در این زمینه وجود دارد.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:

صفحه بعد >> 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید