• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 05 / 08

چین تا ۲۰۲۰ سریع ترین قطار جهان را می سازد

چین قصد دارد سریعترین قطار جهان را تا ۲۰۲۰ راه اندازی کند.این قطار در مسیر داخلی با سرعت ۲۵۰ مایل بر ساعت و در مسیرهای بین المللی با سرعت ۳۷۳ مایل بر ساعت حرکت می کند.

چین تا ۲۰۲۰ سریع ترین قطار جهان را می سازد

چین بزرگترین شبکه ریلی قطارهای سریع السیر را در اختیار دارد. بنابراین تعجبی ندارد که این کشور قصد دارد تا ۲۰۲۰ میلادی سریع ترین قطار دنیا را راه اندازی کند.

مراحل توسعه و ساخت قطار های داخلی و بین المللی سریع از هم اکنون مشخص شده است. سرعت قطارهای سریع السیر داخلی به ۲۵۰ مایل در ساعت و قطارهای بین المللی ۳۷۳ مایل برساعت اعلام شده است.

شرکت CRRC در چین این قطارها را با توجه به نوین ترین فناوری ها خواهد ساخت. به هرحال در صورت ساخت قطارهایی با چنین سرعت فاصله بین پکن و شانگهای(دو شهر بزرگ جین) دو ساعت خواهد بود. همچنین شبکه ریل بین المللی حدود ۶۰ کشور را به یکدیگر متصل می کند.

طبق گزارش این رسانه قطار سریع السیر چینی نسبت به نمونه های کنونی ۱۰ درصد انرژی کمتری مصرف می کند. در این قطار از مواد نوین مانند فیبرکربنی و آلیاژ آلومنیوم استفاده می شود تا علاوه بر کاهش وزن به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک کند.

بخش هایی از این ریل به طور آزمایشی در پکن در حال ساخت است که تا ۲۰۱۹ تکمیل می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید