• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 05 / 16

روشن کردن مشعل المپیک ۲۰۲۰ با خودروی پرنده

یک خودروساز سرشناس ژاپنی سرمایه گذاری کلانی بر روی خودروهای پرنده آغاز کرده است.

 روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت: باید منتظر تویوتا باشیم. این خودروساز ژاپنی در برنامه ای بلندپروازانه قصد دارد پروژه خودروی پرنده خود را در سال ۲۰۱۸ عملیاتی کند.

روشن کردن مشعل المپیک ۲۰۲۰ با خودروی پرنده

به نوشته این روزنامه بریتانیایی، تویوتا به گروهی از مهندسان خبره بودجه هنگفت ۲۷۴ هزار پوندی می دهد تا آنها خودروهای پیش رانش جتی را طراحی کنند که قابلیت اوج گیری تا ارتفاع ۱۰ متری از سطح زمین را داشته باشند.

ایندیپندنت می افزاید: نکته جالب توجه اینجاست که در این پروژه از نوآوریهای مربوط به عرصه پهپادها استفاده می شود تا در نهایت بتوان مدل پیش ساخته خودروی سه چرخی را از زمین بلند کرده و به پرواز درآورد.

در این گزارش آمده که خودروی مورد نظر تویوتا تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت خواهد داشت.

خودروی پرنده برای روشن کردن مشعل المپیک 2020

در ادامه این مطلب آمده است: خودروهایی که در این پروژه ساخته می شوند Skydrive نام دارند که توسط گروهی از نخبگان عرصه فناوریهای نوین در ژاپن طراحی می شوند. همزمان خبر می رسد که گروهی از مهندسان تویوتا به طور داوطلبانه در این پروژه حضور یافته اند.

ایندیپندنت در هیجان انگیزترین بخش این گزارش می نویسد: این مهندسان امیدوارند که محصولات خروجی این پروژه برای روشن کردن مشعل المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کار گرفته شوند. قرار است پیش از این رویداد مهم از یک مدل سرنشین دار برای آزمایش این ایده جاه طلبانه در اواخر سال ۲۰۱۸ استفاده شود.

در پایان این گزارش آمده است: پروژه تویوتا در حالی با جدیت دنبال می شود که هم اکنون محققانی در آمریکا، چین، آلمان و هلند طرحهای جدی را در زمینه ساخت خودروهای پرنده دنبال می کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید