• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 05 / 28

آموزش نقاشی فوق العاده زیبای ببر برای نوجوانان

کشیدن این نقاشی برای نوجوانان بسیار راحت و آسان است زیرا با اشکال هندسی مختلف آموزش داده شده است، از کشیدن نقاشی با اشکال هندسی لذت ببرید.

خطوطی که با آبی پر رنگ مشخص شده است آموزش خطوط در همان مرحله است که همین خطوط در مرحله بعدی، کمرنگ مشخص می شود و خطوط جدید پررنگ دیده می شود.

ابتدا یک دایره بزرگ در وسط برگه بکشید و بالای آن کمی مایل به سمت چپ، یک دایره کوچک به عنوان سر ببر نقاشی کنید طوری که یک سوم آن داخل دایره بزرگ باشد مانند شکل زیر. سپس این دایره کوچک را با یک خط عمودی و یک خط افقی منحنی، به چهار قسمت تقسیم کنید. کمی پایین تر از سر ببر یک مثلث متساوی الساقین بکشید که دو ضلع آن از نیمه بریده شده باشد.

کمی آن طرفتر در سمت راست دایره بزرگ یک دایره دیگر بکشید.

آموزش نقاشی ببر

در مرحله بعد داخل دایره سمت چپ یک دایره بکشید و خارج از آن دو ذوزنقه کنار یکدیگر رسم کنید سپس با یک خط دایره و ذوزنقه ها را به یکدیگر وصل کنید.

سپس در داخل دایره ی سمت راست، یک دایره کوچک و دو ذوزنقه چسبیده به دایره بکشید و با یک خط شکسته دایره را به ذوزنقه ها متصل کنید.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی ببر

گوش های ببر را مانند شکل زیر روی سرش بکشید. برای دم ببر یک منحنی بزرگ، که تا پایین پاهای ببر ادامه دارد نقاشی کنید.

نقاشی ببر بنگال

مراحل اولیه نقاشی به پایان رسید و حالا نوبت به فرم دادن به بدن ببر است تا به ببر طبیعی شبیه تر شود. گوش های آن را از حالت تیزی در آورید و گردی صورت ببر را نیز پررنگ کنید.

نقاشی برای کودکان

پوزه های شیر را به صورت دو هلال بکشید و بین و زیر دو هلال، مستطیلی کوچک نقاشی کنید.

خلاقیت در نقاشی

در بالای پوزه، دو هلال عمودی و زایده ای در زیر آن مطابق شکل طراحی کنید و دو چشم را در بالای بینی قرار دهید.

نقاشی ببر

داخل چشم ببر را دایره کوچک پر رنگی نقاشی کنید تا چشم او کامل شود. کنار گردی صورت ببر از زیر گوش ها تا قسمت پوزه، خطوطی رسم کنید که به عنوان موهای آن باشد.

نقاشی ببر نشسته

در این مرحله دست های ببر را کامل کنید، از وسط دایره کوچک سمت چپ یک خط شیبدار به سمت چپ بکشید و انتهای آن را برآمدگی ها و منحنی هایی به عنوان انگشت نقاشی کنید و آن را ادامه دهید تا به بازوهای آن برسید پای ببر را نیز مطابق شکل نقاشی کنید و انگشتان آن را نیز مشخص کنید.

نقاشی مرحله به مرحله آسان

با یک منحنی بزرگ پشت ببر را به انتهای دم وصل کنید و زیر شکم یک خط کوتاه و کوچک بکشید.

نقاشی حیوانات جنگل

این ببر زیبا نشسته و دست های خود را روی یکدیگر قرار داده است پنجه های آن را به صورت منحنی های کوچکی در کنار هم بکشید. پای سمت راست آن نیز مقداری در نقاشی قابل دیدن است آن را نیز به صورت یک منحنی قوس دار بکشید و بریدگی هایی برای انگشتان آن نقاشی کنید.

نقاشی های زیبای حیوانات جنگلی

مشخصه ببر این است که بدن او از خطوط کوتاه نامنظمی تشکیل شده است. روی صورت آن مانند شکل زیر این خطوط را مشخص کنید. روی پیشانی سه خط افقی موج دار و زیر آن سه خط شکسته موج دار بکشید روی هر طرف پوزه سه چهار سبیل بکشید و دو طرف صورت و گوشها را با خطوط کوتاهی خط دار کنید.

کشیدن نقاشی ببر وحشی

حالا نوبت به کشیدن خطوط موج دار کوتاه روی بدن ببر است. زاویه کشیدن خطوط بسیار مهم است مثلا قسمت سینه آن، خطوط را به صورت شیب دار به سمت وسط سینه نقاشی کنید. برای این که زیباتر شود با دقت فراوانی به شکل نگاه کنید. این خطوط را روی پاها به صورت افقی و روی دم و تنه به صورت عمودی بکشید.

خلاقیت در رنگ آمیزی

نقاشی تقریبا به پایان رسید و حالا می توانید با مداد مشکی خطوط را پر رنگ کنید و خطوط اضافی را پاک کنید.

رنگ آمیزی نقاشی

در پایان می توانید ببر را رنگ آمیزی کنید.

ابتدا با مداد رنگی مشکی خطوط روی بدن ببر را کامل مشکی کنید و به آنها حجم دهید، به شکل دقت کنید و جاهایی که تیره تر و یا باریک و پهن تر هستند را درست رنگ آمیزی کنید تا ببر زیباتر شود.

با استفاده از مداد رنگی های زرد، نارنجی، زغالی، دودی، سبز و قرمز میتوانید قسمت های مختلف بدن که در شکل مشخص هستند را رنگ آمیزی کنید.

بعضی از قسمت ها به صورت کم رنگ و پر رنگ می باشند مثلا روی بازو و دست آن را می توانید نارنجی پر رنگ بزنید و به صورت سایه روشن جاهایی که در معرض نور بیشتر قرار دارد را روشن تر کنید.

نقاشی آسان و مرحله به مرحله ببر

باید به جزئیات نقاشی با دقت نگاه کنید تا جایی را فراموش نکرده باشید، چون هرچقدر به ظریف کاری های نقاشی دقت کنید می توانید نقاشی زیباتری را بکشید.

میترا نامجو

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - - -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید