• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 06 / 06

ساخت نخستین تراموای خودران دنیا در چین

  چین از ساخت نخستین سیستم حمل و نقل ریلی بدون راننده (ART) خبر داد.

 این سیستم جدید حمل و نقل که تلفیقی از اتوبوس و قطار یا همان ترامواست با هدف توسعه و سرعت بخشیدن به حمل و نقل عمومی منطقه ژوژو در استان هونان چین ارایه شده است.

ساخت نخستین تراموای خودران دنیا در چین

به گفته شرکت سازنده یعنی CRRC، در تولید این سیستم جدید حمل و نقل یک ابتکارعمل مهم به چشم می خورد. در این سیستم از چرخهای مخصوص کائوچویی با هسته پلاستیکی به جای چرخهای فولادی استفاده شده است. همچنین از یک فناوری مختص این شرکت که حق اختراع آن نیز به ثبت رسیده برای هدایت خودکار آن بهره گرفته شده است.

این فناوری جدید مزایای سیستم حمل و نقل اتوبوسی و ریلی را همزمان در خود دارد و در عین حال یک سیستم حرکتی سریع و دوست دار محیط زیست نیز به شمار می آید.

آنچه که در این شرکت ساخته شده در مقایسه با متروهای زیرزمینی ارزان تر تمام می شود.

ساخت این تراموا به سال ۲۰۱۳ بازمی گردد و حالا نخستین نمونه آن با مشخصات فنی جالب توجهی رونمایی شده است.

این ART ۳۱ متر طول داشته و قابلیت حمل حداکثر ۳۰۷ مسافر یا وزنی معادل ۴۸ تن را دارد. حداکثر سرعت آن نیز ۷۰ کیلومتر بر ساعت است و جالب اینکه پس از ۱۰ دقیقه شارژ باتری، تا ۲۵ کیلومتر حرکت می کند.

قرار است نخستین خط ART دنیا در این منطقه از چین و به طول ۶.۵ کیلومتر راه اندازی شود.

منبع:خبرگزاری مهر

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید